دوشنبه , خرداد ۲۸ ۱۳۹۷
خانه / مصاحبه / مورینیو: می خواهم ۱۵ سال در باشگاه بمانم/ از نقل و انتقالات منچستریونایتد راضی نیستم

مورینیو: می خواهم ۱۵ سال در باشگاه بمانم/ از نقل و انتقالات منچستریونایتد راضی نیستم

مورینیو به تازگی مصاحبه ای را با ESPN انجام داده است.

یونایتد فنز – در یک مصاحبه اختصاصی در مقر تمرینات منچستر یونایتد در دانشگاه لوس آنجلس، خوزه مورینیو به شبکه ESPN گفت که می خواهد ۱۵ سال در این باشگاه بماند و ثبات حکومت سر الکس فرگوسن را بعنوان سرمربی در اولدترافورد، بازگرداند.

۱۵ سال در منچستریونایتد:

” من برای ۱۵ سال آینده آماده هستم. اگر از من بپرسید ۱۵ سال در این باشگاه؟ خواهم گفت بله، چرا که نه؟ باید اعتراف کنم که بخاطر فشاری که پیرامون کار ما وجود دارد، کار بسیار دشواری است، همگی روی سرمربی ها فشار می آورند و حرفایی که مردم می زنند، که ما باید قهرمان شویم، اما در حقیقت فقط یک تیم می تواند قهرمان شود و هر سال، قهرمانی دشوارتر می شود.

اما کاری که من سعی می کنم در باشگاه انجام دهم این است که نشان دهم کار من فراتر از نتایج فوتبالی است، طوریکه به مسائلی وارد می شود که مردم حتی آنها را وظیفه یک سرمربی تلقی نمی کنند. از دید من، شغل من از کاری است که در زمین انجام می دهم و نتایجی که تیم من در آخر هفته کسب می کند بسیار فراتر است.

این باشگاه برای سالیان بسیار زیادی با سر الکس فرگوسن شناخته می شد. مردم به آن عادت کرده بودند. آنها نتایج شگرف ثبات را درک کرده بودند. پس از دیوید مویس و آقای لوئیس فن خال، من وارد فصل دوم خود می شوم و امیدوارم بتوانم بمانم و آن ثباتی را که باشگاه می خواهد به ارمغان بیاورم. سعی خواهم کرد، اما بازهم، باید سعی کنم لیاقت آن را داشته باشم، ولی آن چیزی است که من در هر روز کاری خود سعی در انجام آن دارم. “

او در این باره ادامه داد:

” شما در یک سال موفقیت عظیمی بدست می آورید، سال بعد موفقیتی ندارید و اخراج می شوید. این اتفاق در چلسی برای من رخ داد، این اتفاق در لستر برای رانیری رخ داد، و برای بسیاری از سایر مربیان رخ خواهد داد. امروزه مردم به کوتاه مدت بسیار بیشتر دقت می کنند.

بنظرم دوران سر الکس بی همتاست. فکر نمی کنم تکرار آن ممکن باشد. هیچکس آنقدرها برای سالیان سال در یک باشگاه نخواهد ماند، که در یک لیگ سالیان سال مربیگری کند. به نظرم آرسن ونگر آخرین کسی خواهد بود که داستان مشابهی به او در این زمینه دارد، ولی کاری که من سعی می کنم امروزه در فوتبال مدرن انجام دهم این است که سعی کنم لیاقت ماندن در باشگاه را بدست بیاورم، چون در این لحظه، مسئله موفقیت است. اگر موفق باشید در باشگاه می مانید. اگر موفق نباشید رفتنی هستید. “

مورینیو اعتراف می کند از اینکه با همان مربیان فصل گذشته رقابت می کند، غافلگیر نشده است، بطوریکه ونگر، کونته، گواردیولا، کلوپ، پوچتینو و کومان همگی در تابستان جاری هنوز سر پست های خود هستند. مورینیو در این باره میگوید:

” این باشگاهها از کجا می خواهند مربیانی بهتر از ما پیدا کنند؟ با کمال احترام برای سایر مربیان، کار ساده ای نیست. مربیان با کیفیت دیگری وجود دارند، ولی از کجا می توانید تجربه بیشتر، برنامه ریزی و کاردان اینکه باشگاه شما را چگونه بهتر کند پیدا کنید؟ ماندن همه ما عادی است و بنظرم بخصوص برای ثبات تیمها مهم است. بنظرم این مهم است که مربیان بیش از یک فصل در یک تیم ماندگار شوند. “

منچستریونایتد و مورینیو وارد دومین فصل همکاری خود می شوند. مورینیو در فصل اول خود در اولدترافورد موفق به کسب جام اتحادیه، جام اتحادیه و جام خیریه شد.

مترجم: امید مستحسن

درباره ی سورنا شهرکی (مدیر)

سورنا شهرکی (مدیر)
تا ابد با شیاطین سرخ ❤️❤️ - GGMU - محبوب ترین بازیکن: اریک کانتونا ?

جعبه "همچنین ببینید"

ماتیچ: به چند بازیکن با تجربه نیاز داریم

ماتیچ از فصلی که گذشت میگوید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *