خانه / مربیان / مورینیو: میخواهم چرخه استفاده از آکادمی در باشگاه را ادامه دهم

مورینیو: میخواهم چرخه استفاده از آکادمی در باشگاه را ادامه دهم

خوزه مورینیو در خصوص مسائل مختلف به گفتگو پرداخت.

یونایتدفنز– خوزه تاکید می کند که جوانان اهمیت دارند، وی از آینده خود می گوید و به سیتی نیز هشدار می دهد

مورینیو در ابتدا در رابطه با آکادمی گفت:

نمی خواهم کسی باشم که این چرخه را متوقف می کند و به نظرم سرمربی بعدی یونایتد که مهم نیست چه زمان منصوب خواهد شد، نباید سعی کند این چرخه را متوقف کند.حالا بیش از پیش دشوار است ولی به نظرم این خوب است. حس می کنم این روشی برای حفظ هویت واقعی باشگاه است. حفظ این هویت یعنی اصولا ما باید هر فصل یک بازیکن جدید از آکادمی به تیم اصلی اضافه کنیم.شما می توانید بازیکنی از آکادمی بیاورید تا ۱۰ دقیقه بازی کند و سپس از خاطر برود، آنگاه می توانید بگویید اوه، ۴۰ بازیکن زیر نظر من اولین بازی خود را انجام داده اند. ولی هیچ یک از آنها مهم نیستند.وقتی می گویم به تیم اصلی بیاورید، منظورم این است که ماندگار شوند.به نظرم اتفاقی که برای لینگارد و رشفورد افتاد، حالا برای مک تامینی در حال رخ دادن است چون او دیگر قرار نیست باشگاه را ترک کند.پیروی از یک مسیر مشخص مهم است. من در حال انجام این کار با مک تامینی هستم. آقای فن خال شروع رشفورد را و من شروع مک تامینی را کلید زدم. سال آینده بازیکن دیگری خواهد بود.

او سپس در رابطه با قهرمانی در لیگ گفت:

البته که هدف ما این است.ولی اگر بگویید تنها راهی که میتوانیم با آن نشان دهیم که پیشرفت کرده ایم،بردن لیگ است،منصفانه نخواهد بود.چون تیم های دیگر،پنج یا شش تیم دیگر،همین هدف،مسئولیت و ابزار را دارند.آنها کیفیت انجام این کار را شاید بیشتر از ما داشته باشند چون در طی سه سال گذشته دارای ثبات بوده اند.من قرارداد ۳ ساله امضاء کردم و وقتی این کار را انجام دادم به طور اساسی برای تلاش و پیشرفت مسیر تیم فوتبال بوده است، و مسلما وقتی میخواهیم مسیر تیم فوتبالی را پیشرفت دهیم، به این معنی است که تلاش کنیم و عناوینی به دست آوریم، که پیش از این در فصل قبل این کار را انجام داده ایم.اما وقتی از عناوین صحبت میکنیم، مسلما همه در مورد لیگ برتر فکر میکنند.

سپس از مورینیو این سولل پرسیده شد که عده بسیاری معتقد هستند که لیگ جزیره در آستانه آغاز یک دوران طلایی در اروپا می باشد، آیا خوزه نیز با آنها هم عقیده است؟

 نه فکر نمی کنم، چون همیشه گفته ام که لیگ قهرمانان فقط و فقط در فوریه آغاز می شود، تیمهای انگلیسی پس از دسامبر و ژانویه خود را نشان می دهند که در طی آن دو ماه می توانیم ۲۰ بازی انجام دهیم ولی آلمانها، فرانسویها، اسپانیاییها و ایتالیاییها همه از استراحت زمستانی باز می گردند.در سایر کشور ها،بین تیم های قوی و سایر تیم ها، نه تنها از نظر استعداد و پتانسیل بازیکنان بلکه از نظر ذهنیت نیز تفاوت زیادی وجود دارد.ولی در لیگ برتر تیم های ضعیف میخواهند رقابت کنند و پیروز شوند،میخواهند شجاعت این را داشته باشند که تلاش کنند و نتیجه کسب کنند.پس من معتقدم آنها با شرایط بهتری نسبت به تیم های انگلیسی به مسابقات میایند.همچنین این حقیقت وجود دارد که اگر برای هر بازی در این کشور آماده به میدان نروید،بازنده خواهید شد.ما چهارشنبه ی آینده در مسابقات EFL Cup در یک چهارم نهایی به مصاف بریستول سیتی میرویم و اگر با ترکیبی آماده به میدان نرویم،بازنده خواهیم بود.به همین سادگی.

درباره ی سینا نورالدینی

سینا نورالدینی
دانشجوی زبان انگلیسی،۲۰ساله،عاشق فرگوسن و یونایتد

جعبه "همچنین ببینید"

مورینیو: تیم مکزیکی حریف مناسبی است

مورینیو قبل از آغاز بازی به مصاحبه پرداخته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *