خانه / هیچکدام / مورینیو مرد فینال ها

مورینیو مرد فینال ها

بررسی آمار مورینیو در فینال ها، حکایت از عملکرد فوق العاده آقای خاص دارند.

 

یونایتد فنز- اولین صعود یونایتد به لیگ اروپا و کارنامه خوب مورینیو در فینال‌ها از مهم‌ترین نتایج بررسی آمار حضور یونایتد در این رقابت ها محسوب می شوند. منچستریونایتد توانست با برتری دو بر یک برابر سلتاویگو در مجموع دو بازی رفت و برگشت جواز حضور در دیدار نهایی لیگ اروپا را به دست بیاورد و در دیدار نهایی این رقابت‌ها برای کسب عنوان قهرمانی باید با آژاکس هلند دیدار کند. یونایتد هفتمین فینال اروپایی خودش را تجربه می کند و این اولین صعود یونایتد به یک رقابت اروپایی بعد از سال ۲۰۱۰ می باشد و البته اولین باریست که منچستریونایتد در رقابت‌های لیگ اروپا و جام یوفای سابق به این مهم دست یافته است.

خوزه مورینیو تاکنون ۱۳ فینال اروپایی را تجربه کرده است که در یازده فینال برنده از زمین مسابقه خارج شده است. او در حال‌ حاضر باید خودش را برای چهاردهمین فینال دوران مربیگری خود آماده کند. جایی که در استکهلم سوئد به مصاف آژاکس خواهد رفت. دو قهرمانی در لیگ قهرمانان اروپا همراه پورتو و اینتر در سال های ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹ و یک قهرمانی در جام یوفا همراه پورتو در سال ۲۰۰۳ همگی از موفقیت های خوزه در فینال های اروپایی حکایت دارند.

بررسی آمار یونایتد تا رسیدن به فینال نشان میدهد که شیاطین سرخ از همان روزهای اول حضور در این رقابت ها، عزم خود را جزم کرده بودند تا قهرمان لیگ اروپا شوند. ترکیب بازیکنانی که مورینیو در بازی های لیگ اروپا روانه زمین می کرد، نشان از این نکته بود که آقای خاص، حساب ویژه ای روی این رقابت ها باز کرده است.

در طرف مقابل، آژاکس یکی از هشت تیمی است که در اروپا است که توانسته در ۱۰ فینال باشگاهی در اروپا حاضر شود و باید دید ستاره های آینده دار این باشگاه بازیکن ساز هلندی، امشب می توانند عرصه را بر شاگردان خوزه تنگ منند یا نه.

درباره ی محمد زنده دل

محمد زنده دل
سلام به همه هواداران شیاطین سرخ. محمد زنده دل هستم از بجنورد. یازده سالم بود که با دیدن بازیهای اسطوره مون David Beckham، منچستر یونایتد رو شناختم و با خریدن پیراهن شماره 7 منچستر، عاشق این تیم شدم. عشقی که هنوزم ادامه داره...

جعبه "همچنین ببینید"

شکل دیگری از معاملات در راه است؛ بازیکن در ازای بازیکن

امروز Gazzetta dello Sport با تیتری بزرگ حکایت از وجود معادلاتی پیچیده ما بین یونایتد …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *