یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

کنفرانس مطبوعاتی مورینیو پیش از منچستریونایتد و ساندرلند

در کنفرانس مطبوعاتی امروز ژوزه مورینیو پیرامون مسائل مختلفی صحبت کرد.

یونایتد فنز- در مورد سختی تطبیق یافتن با شرایط مربیگری یونایتد پرسیده شد. سرمربی اینگونه پاسخ داد:

برای من کار سختی نبود. وظیفه سختی است اما اینجا به راحتی می‌توان حس کرد که در خانه ای، به راحتی می‌توانی احساس خوبی داشته باشی، به راحتی می‌توان فهمید باشگاه قصد پیشرفت را دارد و سران باشگاه می‌خواهند دوباره در شرایط خوبی باشند. من به محض رسیدن احساس خوبی داشتم. ۵-۶ ماه گذشته است و من کاملاً احساس میکنم که در خانه ام. پس این تطبیق کار سختی نبود.

از مورینیو سوال شد که آیا با سرمربی سابق شیاطین سرخ و حال حاضر ساندرلند پیش از بازی دوشنبه در الدترافورد صحبت کرده است؟ او جواب داد :

من با افراد زیادی صحبت نکردم و دیوید هم یکی از آنهایی بود که با او صحبتی نداشته ام. من فکر میکنم هنگامی که شما سرمربی منچستریونایتد بوده اید و حالا در باشگاه دیگری هستید، دچار دوگانگی در فکر کردن شوید ولی اگر شما سرمربی منچستریونایتد بوده اید و در حال حاضر در تیمی فعالیت ندارید، شما کار نمیکنید و من فکر نمیکنم که شما موضوعات زیادی برای فکر کردن در موردشان داشته باشید.

در مورد جزییات تصمیم گیری او در مورد پیوستن به شیاطین سرخ پرسیده شد و او اینگونه پاسخ داد:

من در مورد سختی کارم فکر کردم، من با خودم فکر کردم که چرا باشگاه در سه سال گذشته در مسیر متفاوتی(از لحاظ نتایج) حرکت میکرد. من سعی کردم که پاسخی برای آن بیابم، من زیاد در مورد آمدن به اینجا فکر نکردم، تصمیم آسانی بود.

او در مورد مصدومان تیم نیز صحبت کرد:

خوب است که همه به جز لوک شاو را، که او هم تا برگشت فاصله ای ندارد، در دسترس داریم. در پست دفاع مرکزی، همه را در اختیار داریم. اسمالینگ و بیلی برگشته اند، روخو و بلیند هم سرحالند. در این پست، تنوع انتخاب ها بسیار اهمیت دارد و ما در دو ماه گذشته [در این پست] با شرایط بدی رو به رو بودیم که اکنون مشکل حل شده است. اما بیلی در ژانویه به مسابقات ملی می رود.

مورینیو افشا کرد که مصدومیت لوک شاو به زودی به اتمام میرسد اگرچه احتمال اینکه در بازی روز باکسینگ دی مقابل ساندرلند بازی کند کم است.
مورینیو حین مصاحبه اش با شبکه وسمی باشگاه گفت :

ترکیب خوب است.ما مصدومان زیادی نداریم و ما در سلامت هستیم.مردم خوش حالند.

خوزه درمورد مقایسه شدن شش ماه اولش در یونایتد با سایر باشگاه هایی که او هدایت کرده گفت:

من دوست ندارم که مقایسه کنم.صادقانه بگویم ، من دوست ندارم که مقایسه کنم. میدانم که شما مرا میفهمید ؛ شما از من نظرات و داستان های زیادی نمیشنوید ، حتی مقایسه با باشگاه های قبلی ام را. هنگامی که من باشگاهی را ترک میکنم ، در را میبندم ، ماجرا را میبندم و خداحافظی میکنم. من تلاش میکنم که خوشحال باشم. من در آن مسیر ها نخواهم رفت.

wayne-rooney-zlatan-ibrahimovic-cropped_m306gu3louxs1geb9e0rb9y7r

او در مورد آمادگی زلاتان ابراهیموویچ در هفته های اخیر گفت:

زلاتان ابراهیموویچ حالا 16 گل برای شیاطین سرخ در این فصل به ثمر رسانده است. و مورینیو نگران این موضوع نیست که او با اختلاف نسبتا زیادی با دیگر بازیکنان بهترین گلزن این فصل تیم است.
این برای من مشکل به حساب نمی آید. من برای او خوشحال هستم چرا که شاید برخی بگویند که او دیگر در سن 35 سالگی یک گلزن در کلاس جهانی نیست و لیگ جزیره مانند لالیگا نیست. ولی 35 سالگی برای او مانند 25 سالگی است. و لالیگا و پریمیر لیگ برای او فرقی ندارند. او خوب بازی میکند، گل میزند و من برای او خوشحال هستم.

زلاتان دوران حرفه ای خود را در سطح بالایی به پایان خواهد رساند که شگفت انگیز است. او دوران حرفه ای خود را در چین یا آمریکا به پایان نمیبرد. او در بالاترین سطح ممکن دورانش را به پایان میبرد. من واقعا برای او خوشحال هستم. آمار او بسیار خوب است و میتواند بهتر هم بشود. بدون هیچ پنالتی او 16 گل زده است و این نیز شگفت انگیز است. چرا که معمولا کسانی که در صدر جدول گلزنان هستند گل های زیادی از روی نقطه ی پنالتی به ثمر میرسانند. او تنها یک پنالتی در 17 بازی لیگ داشت، بنابراین من نمیتوانم بیش از این برای او خوشحال باشم

یک خبرنگار از مورینیو پرسید که آیا او تا به حال به این فکر کرده بود که دوران پس از سرالکس فرگوسن برای یونایتد میتوانست به این سختی باشد.
او پاسخ داد:

نه واقعا، من در باشگاه دیگری بودم و هنگامی که من در باشگاهی هستم فقط در مورد باشگاه خودم فکر میکنم و وقتم را برای فکر درباره ی چیزهای دیگر تلف نمیکنم، پس در این مورد فکر نکردم. چیزی که من میدانستم تغییر و تحول لیگ جزیره است. من مسیر جدید لیگ را میدانم و میدانم که دوران سلطه ی تیمی خاص بر لیگ متعلق به گذشته است چرا که لیگ اکنون در مسیر و دوران دیگری پا گذاشته است.

خوزه در مورد بازی نرسیدن به برخی از بازیکنان نیز گفت:

قطعا در ترکیب ما کسانی هستند که کمتر بازی میکنند ، آنها اندکی احساس ناامیدی دارند زیرا یک فوتبالیست میخواهد که بازی کند و ووی نیمکت نماند.اما آنها دوست هستند ، آمها روابط بسیار خوبی دارند . زمان نتایج بد زمان خوبی بود چون که باعث شد بازیکنان در شرایط سخت در کنار هم باشند و با یکدیگر متحد شوند. آنجا کشمکشی نبود.

مورینیو در مورد احساسی که از بودن در الدترافورد دارد چنین گفت:
انتظارات بالا هستند ، نتایج بالا و پایین دارند و ما دو جایگاهی هستیم که نمیخواهیم باشیم . من برای کارم اشتیاق دارم،اشتیاق برای کار جدیدم.من در اینجا حس بسیار خوبی دارم.

در انتها او در مورد رابطه اش با بازیکنان و سایر اعضای باشگاه از جمله مدیران گفت:

اینجا من با افرادی روبرو شدم که بسیار گرم و صمیمی هستند. اینجا مدیران و صاحبان باشگاه فقط خونسرد و باهوش نیستند، آنها به چیزی که میخواهند آگاهند آنها تجربیات زیادی تا به حال داشته اند و بسیار آرام،عملگرا و واقع بین هستند. من شرایط خوبی در مسائل کاری دارم. بازیکنان و مردمی که اطراف من هستند، من از سمت آنها کمی ناراحتی را احساس کردم چرا که کسانی که فوتبال را دوست دارند به طور مسلم خواهان موفقیت هستند و هرکس به نحوی سعی دارد تا کمک کند در مسیر درست و مشترک حرکت کنیم.

تیم مورینیو اکنون در رده ی ششم جدول قراردارد و با توجه به بازی های نسبتا آسان پیش رو انتظار میرود که روند صعودی اش را ادامه دهد.

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x