پنج شنبه , خرداد ۳۱ ۱۳۹۷
خانه / مصاحبه / مورینیو: باید بگویم بازی در خانه استوک سیتی همیشه دشوار است

مورینیو: باید بگویم بازی در خانه استوک سیتی همیشه دشوار است

خوزه مورینیو در مصاحبه ای پیش از بازی با استوک سیتی از وضعیت تیم و انتقال پریرا می گوید.

یونایتدفنز- تیم منچستر یونایتد که این فصل بسیار خوب شروع کرده است و توانسته در هر سه بازی خود در لیگ سه پیروزی کسب کند و در مجموع به سه تیم سوانسی و وستهام هر کدام ۴ گل بزند و در برابر لسترسیتی با برتری ۲ بر ۰ بازی را به پایان برساند که این سه پیروزی سه کلین شیت برای سنگربان اسپانیایی منچستر و تیم منچستریونایتد به ارمغان بیاورد. حال تیم صدر جدول لیگ جزیره در شنبه به تاریخ ۹۶/۶/۱۸ در ورزشگاه خانگی استوک سیتی یعنی BET 365 به میدان برود. مورینیو امیدوار است با برد این تیم به نتایج بد منچستریونایتد در برابر استوک در بازی های اخیر پایان دهد. او در این باره این گونه می گوید.

خوزه مورینیو در ابتدا گفت:

باید بگویم بازی در آنجا همیشه دشوار است. البته که آنها گاهی اوقات بازنده شده اند ولی در کل بازی در مقابل استوک برای هیچ تیمی آسان نیست. احتمالا به خاطر این است که یونایتد در سالیان اخیر بقدر کافی قدرتمند نبوده است و در بازه حضور من در فصل گذشته، ما پیروز نشدیم چون به قدر کافی خوب نبودیم و بقدر کافی خوب بازی نکردیم.

سرمربی یونایتد ادامه داد:

اما آنها متفاوت هستند، هجومی هستند، با بازیکنان زیادی به دفاع می پردازند و در ضد حملات خطرناک ظاهر می شوند، در ضربات ایستگاهی خطرناک هستند. همچنین آنجا استادیومی است که فشار بسیاری به تیم مهمان وارد می کند. به نظرم باز هم دیدار دشواری پیش رو خواهیم داشت. خوشبختانه می توانیم نسبت به فصول گذشته بهتر ظاهر شویم.

آقای خاص درباره شیوه ی بازی منچستر می گوید:

وقتی تیمی خوب بازی می کند، برای بازیکنان نیز خوب بازی کردن و عملکرد رضایت بخش راحت تر ممکن می شود. تیم ما خوب بازی می کند، به نظرم این طبیعی است که شما می توانید عملکرد ماه گذشته بسیاری از بازیکنانمان را تحلیل کنید و بگویید آنها واقعا خوب ظاهر شده اند.

او افزود:

حالا، سه بازیکن را نامزد بهترین بازیکن ماه قرار می دهیم. می دانیم که هیچ یک برنده نشد ولی آنها سه بازیکن را نامزد قرار دادند و حتی ماتیچ در بین آنها حضور نداشت. شما می توانید چهار یا پنج بازیکن در لیست بلند بالا قرار دهید چون تیم واقعا خوب بازی می کند.

سپس مورینیو از تاثیرات وقفه تمرینات به دلیل فیفادی می گوید:

امیدوارم این ۱۵ روزی که در کنار هم نبودیم تاثیر منفی بسیاری روی ما نداشته باشد. می دانم که تاثیر خواهد گذاشت، تصور کنید که یک هفته از نظر تاکتیکی با بازیکنان تمرین کنید و تک تک اصول بازی را با آنها کار کنید و برای بازی آخر هفته آماده باشید، اما حالا بازیکنانتان دور از شما باشند و یک یک بازگردند. من حتی هنوز همه بازیکنانم را ملاقات نکرده ام. امروز اولین بار است که همه آنها را یکجا می بینم، امروز فقط روز تصمیم گیری و انتخاب بازیکنان و سفر به استوک است ولی خوشبختانه می توانیم سطح خوب بازی خود را حفظ کنیم.

مرد پرتقالی درباره نقل و انتقالات این فصل برای منچستریونایتد که موفق به خرید سه بازیکن شد که البته این تعداد با درخواست اصبی مورینیو یکی نبود و مورینیو خواستار خرید چهار بازیکن بود این گونه توضیح می دهد:

نظرات من از دید یک سرمربی است، خوزه مورینیو بعنوان سرمربی منچستر یونایتد. طبیعتا اگر فقط روی فرایند تمرینات تمرکز کنم، من در چنین مقامی هستم. البته که می خواهم روز اول از راه برسم، تیم و بازیکنانم را در اختیار داشته باشم، می خواهم در پیش فصل با آنها تمرین و سفر کنم، نمی خواهم منتظر تصمیمات دیر هنگام بمانم وقتی که رقابتهای لیگ شروع شده است. این از دید یک سرمربی است.

خوزه ادامه داد:

جنبه دیگری وجود دارد، جایی که می توانم خود را نیز در آن مطرح کنم چون من فراتر از کسی هستم که فقط سرمربی باشد، من همچنین باید مشکلاتی که هیئت مدیره و مدیریت دارند را مطرح کنم. طبیعتا این برای این است که تصمیم برای سرتاسر اروپا و تمام لیگهای اروپایی نیست، ما درباره یک عنصر معیوب برای باشگاههای انگلیسی صحبت می کنیم و این همان دلیل بود که بخاطر آن منچستر یونایتد مخالف این قانون رای داد چون یک عنصر مضر است.لحظه ای خواهد رسید که بازار برای ما بسته شده است و برای سایرین باز است و آنها می توانند به سراغ بازیکنان انگلیسی بیایند، بازیکن خریداری کنند و می توانند باشگاههای انگلیسی را بدون امکان واکنش سریع رها کنند، پس این عنصر تضعیف کننده است.

این سرمربی ۵۳ ساله درباره قدرت منچستر در زمان بسته شدن پنجره ی نقل انتقالات با خرید سه بازیکن و خطر جریمه شدن باشگاه های دیگر توضیح داد:

اگر به من بگویید منچستر یونایتد در زمان بسته شدن بازار برای ما، بقدر کافی قوی و قدرتمند است، ما نیز می توانیم درهای باشگاه خود را ببندیم و بگوییم رقم و نوع پیشنهاد اهمیتی ندارد، ما بازار خرید و فروش را تمام شده می دانیم. انتظار دارم باشگاه این چنین عمل کند پس ما قصد داریم اسیب این عنصر تضعیف کننده را کاهش دهیم.اما باشگاههای انگلیسی دیگری هستند که در خطر خواهند بود. امیدوارم این قانون به بهترین نحو ممکن پیش رود و بهترین نحو ممکن این است که بازار تمام لیگها در آن تاریخ بسته شود و نه فقط لیگ جزیره.

در آخر مورینیو به قضیه انتقال آندرس پریرا هافبک برزیلی خوش تکنیک منچستر که تازگی به انتقال قرضی به والنسیا پیوسته و بندفراخوانی او اینگونه اشاره میکند:

این یک تصمیم شخصی بود که من با آن موافق نبودم، تصمیمی که صادقانه بگویم فکر نمی کنم بهترین تصمیم برای او باشد، تصمیمی که مرا ناامید می کند.او پتانسیل جنگیدن برای کسب یک جایگاه، فرصتها و تبدیل شدن به یک بازیکن منچستر یونایتد را دارد.

او افزود:

می توان از تصمیم او اینگونه برداشت کرد که او بازیکن جوانی است که می خواهد هر هفته به میدان برود اما همچنین بازیکن جوانی است که آماده جنگیدن برای هدف متفاوتی نیست و بازی در خط میانه منچستر یونایتد متفاوت است.شما باید کسب برای این جایگاه آماده نبرد باشید و من از اینکه او باشگاه را ترک کرد ناامید شدم. اما این تصمیم وی بود. من درها را به روی او باز گذاشتم، او قرارداد بلند مدتی دارد. ما چنین بندی در اختیار داریم که در صورت نیاز او را در تاریخ ۱ ژانویه بازگردانیم، پس این یک تراژدی نیست اما تصمیمی است که کمی مرا ناامید می کند.

درباره ی علی شکرانه

علی شکرانه
سلام خدمت همه دوستان علی شکرانه هستم ملقب به اسکای از 13 سالگی طرفدار منچسترم و بازیکن مورد علاقم خوان ماتا هست . Glory Glory Manchester United

جعبه "همچنین ببینید"

یحیی توره: پوگبا یکی از آن بازیکنانی است که دوست دارم کنار او بازی کنم

کریک و یحیی توره از پوگبا سخن میگویند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *