خانه / مربیان / مورینیو: بازی در مقابل بهترین تیم اروپا فرصت فوق العاده ای است

مورینیو: بازی در مقابل بهترین تیم اروپا فرصت فوق العاده ای است

مورینیو در مصاحبه قبل از بازی سوپرکاپ اروپا مقابل تیم سابق خود این چنین می گوید …

یونایتد فنز – خبرنگار : چقدر در انتظار دیدار سوپر جام اروپا هستید؟

مورینیو پاسخ داد :

بازی در مقابل بهترین تیم اروپا فرصت فوق العاده ای است، و همچنین اینکه این کار‌ را در دیدارهای دوستانه امریکا انجام دهید، وقتی آنها در اوج آمادگی و نهایت انگیزه هستند بازی در مقابل آنها کاملا متفاوت است. بازیکنان ما تجربه بسیاری از بازیهای بزرگ اروپایی ندارند. این منچستر یونایتد جدید و نسل جدیدی از بازیکنان است. فصل گذشته لیگ اروپا را داشتیم، رقابتی که برای ما بخاطر کسب تجربه مهم بود ولی حالا به لیگ قهرمانان و سوپر جام اروپا در مقابل بهترین تیم اروپا بازگشتیم، پس فرصت فوق العاده ای است.


همچنین از مورینیو پرسیده شد شما در قامت یک سرمربی هرگز قهرمان سوپر جام اروپا نشده اید. قهرمانی در این رقابت اکنون برایتان چه مفهومی خواهد داشت؟

سرمربی شیاطین این گونه پاسخ داد که :

هر بار در سوپر جام اروپا حاضر شده ام، نماینده لیگ اروپا بوده ام. وقتی به همراه پورتو قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدم، آنجا را ترک کردم. وقتی به همراه اینتر قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شدم، آنجا را ترک کردم. پس هرگز بعنوان قویترین تیم در سوپر جام اروپا حاضر نشده ام. این بار نیز همینگونه است. من منچستر یونایتد را در مقابل رئال مادرید قهرمان لیگ قهرمانان اروپا به میدان می فرستم. امیدوارم این بار بتوانیم از عهده آن بر بیاییم.

 

سپس وقتی از مورینیو سوال شد که در انتظار تقابل با تیم سابق خود است مرد پرتقالی این چینین گفت که :

من بعنوان تیم سابق آنها را در نظر نمی گیرم. این چیزی است که من بارها پشت سر گذاشته ام. پورتو را ترک کردم و دو ماه بعد در لیگ قهرمانان اروپا با آنها روبرو شدم. چلسی را ترک کردم و چند ماه بعد با منچستر یونایتد به مصاف آنها رفتم. من هرگز با دید تقابل با تیم سابق خود به قضیه نگاه نمی کنم، همیشه همینطور است. پس من فقط به رئال مادرید بعنوان چیزی که هستند نگاه می کنم، باشگاهی بزرگ که قهرمان اروپا است، و این انگیزه فوق العاده ای برای ما است که در مقابل آنها به میدان برویم.

در ادامه از او پرسیده شد برای این فصل از لیگ قهرمانان اروپا چه اهداف و انگیزه هایی در سر دارید؟

مورینیو پاسخ داد :

حالا ما در متن رقابت هستیم. کاملا حقیقت دارد که منچستر یونایتد یکی از سه تیم برتر جهان است، هیچ شکی در این نیست، ولی باشگاه فوتبال یک طرف قضیه و انگیزه های تیمی که وارد رقابتها می شود کاملا طرف دیگر قضیه است. پس ما یک هیولا در سینه خود داریم اما در حال حاضر پتانسیل خود را با بزرگترین تیمهای اروپا مقایسه نمی کنیم. پس گام به گام پیش خواهیم رفت و صبور خواهیم بود. گام نخست سعی بر این است که در بین سه تیم برتر قرار گیریم. اگر در این امر موفق باشیم، سعی خواهیم کرد بین دو تیم برتر قرار گیریم. آنگاه وقتی در بین ۱۶ تیم برتر لیگ قهرمانان اروپا قرار دارید، هر اتفاقی ممکن است رخ دهد.

 

و در آخرین سوال از او خواستند بگوید بازگرداندن شبهای لیگ قهرمانان اروپا به اولدترافورد چقدر مهم است؟

آقای خاص گفت که:

این باشگاه همیشه یک هیولا خواهد بود، ولی وظیفه ما سعی در بازگرداندن این تیم فوتبال به آن سطح است. این روزها این امر دشواری است. پیش از این هیولا تیمهایی بودند که از نظر مالی قدرتمند بودند و امروزه تیمهای کوچکی هستند که از نظر شخصیتی و تاریخی هیولاهای اقتصادی هستند. این کاملا همه چیز را تغییر می دهد. اما احساس من این است، تیمی را می خواهم که در راستای تاریخ باشگاه حرکت کند، موردی که من بقدر کافی خوش شانس بوده ام تا در تک تک تیمهایم احساس کنم. احساس مشابهی در اینتر و رئال مادرید نیز داشتم.این جایی است که می خواهیم در آن باشیم و طبیعتا تیم خود را پیشرفت خواهیم داد و سعی خواهیم کرد که در آن سطح باشیم.

درباره ی علی شکرانه

علی شکرانه
سلام خدمت همه دوستان علی شکرانه هستم ملقب به اسکای از 13 سالگی طرفدار منچسترم و بازیکن مورد علاقم خوان ماتا هست . Glory Glory Manchester United

جعبه "همچنین ببینید"

رسمی: روی فاریا در پایان فصل یونایتد را ترک خواهد کرد

روی فاریا دستیار اول مورینیو پس از چندین سال ژوره مورینیو را ترک خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *