خانه / نقل و انتقالات / مورینیو، اولدترافورد و خانه تکانی در تابستان

مورینیو، اولدترافورد و خانه تکانی در تابستان

شواهد حاکی از آن است که خروج شش بازیکن در تابستان پیش رو قطعی خواهد بود و مورینیو قصد دارد تا با خدمت گیری بازیکنانی جدید وضعیت تیم را بهبود بخشد.

یونایتد فنز – منچستر سیتی با اختلاف ۱۹ امتیاز مقام نخست لیگ برتر را کسب نمود و مورینیو بر آن است با بازسازی ساختار موجود، در فصل آینده با حریف همشهری خود به رقابت بپردازد. بر اساس گزارشات Daily Mirror رقمی در حدود ۲۵۰ میلیون پوند در اختیار او قرار داده شده تا برنامه های خود را عملی سازد و جانشینانی مناسب برای شش خروجی باشگاه فراهم آورد. دالی بلیند، متئو دارمیان، لوک شاو و آنتونی مارسیال به فروش خواهند رسید تا باشگاه از نظر مالی تقویت شود و مروان فلینی نیز تاکنون قراردادی به امضا نرسانده است، ششمین مهره، سرباز کهنه کار یونایتد مایکل کریک می باشد که زین پس در کادر فنی انجام وظیفه خواهد نمود.

بلیند و دارمیان که در دوران حضور فن خال به شیاطین سرخ پیوستند، پس از ورود مورینیو کمتر فرصت نمایش به دست آوردند و سرانجام تصمیم به ترک باشگاه گرفته اند. شاو نیزدر این فصل به کرات دچار مصدومیت شد و از طرفی هم هیچ گاه به طور منظم در ترکیب حضور پیدا نکرد. مورینیو چندین مرتبه صراحتا نارضایتی خود را ابراز نمود و انگیزه های وی را مورد انتقاد قرار داد. مارسیال هم پس از حضور آقای خاص همواره در حال تلاش برای کسب جایگاهی ثابت در ترکیب تیم بوده است، وی از ماه ژانویه تا کنون هیچ گلی به ثمر نرسانده در حالی که ۱۳ بار در میدان حاضر شده است. او با باشگاه هایی از جمله تاتنهام، یوونتوس و بارسلونا در ارتباط قرار دارد و با توجه به مبلغ ۳۶ میلیون پوندی که یونایتد برای انتقال او هزینه کرده بود، خروج او می تواند سودآور باشد. در سمت دیگر مورینیو نسبت به ماندن فلینی در منچستر خوش بین بوده اما تا کنون خبری از تمدید قرارداد این مرد تنومند بلژیکی به گوش نرسیده است. وی پس از شکست مقابل برایتون در میدان دیده نشد.

منچستر یونایتد تصمیم دارد در دفاع میانی، دفاع چپ و میانه میدان به تقویت قوا بپردازد و در دوره بعد، این فصل بدون جام را جبران نماید. آن ها در جایگاه دوم، لیگ برتر را به پایان رساندند، در فینال جام حذفی شکست خوردند و لیگ قهرمانان را نیز با شکستی مفتضحانه مقابل سویا در مرحله یک هشتم نهایی بی نتیجه گذاشتند. از این بابت نمانیا ماتیچ در مورد تقویت تیم چنین بیان می کند:

” ما به بازیکنانی با تجارب بالاتر نیازمندیم تا کیفیت عملکردمان را افزایش دهند، پس از آن می توانیم برای کسب عنوان در لیگ برتر و لیگ قهرمانان تلاش کنیم. به نظرم تنها را چاره همین است. “

درباره ی علیرضا حسینیان

علیرضا حسینیان
از سال 1998 بعد از جام جهانی علاقمند به یونایتد شدم و به شدت ضد چلسی، لیورپل و بایرن هستم، منتظر روزی ام که پادشاه رونی در مقام سرمربی به صحنه ی تئاتر رویاها بازگردد.

جعبه "همچنین ببینید"

تابستان پر تکاپوی یونایتد; از دفاع تا حمله

از پیشنهاد شدن بیل به یونایتد توسط یورک تا کولیبالی ۷۰ میلیونی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *