مهره غیرقابل تعویض شیاطین سرخ؛ منچستر تنها یک اسپایدرمن دارد!
مهره غیرقابل تعویض شیاطین سرخ؛ منچستر تنها یک اسپایدرمن دارد!

مهره غیرقابل تعویض شیاطین سرخ؛ منچستر تنها یک اسپایدرمن دارد!

یونایتدفنز – خیلی سخت است که بخواهیم نکته مثبتی از تساوی منچستر برابر وستهم استخراج کنیم ولی این بازی برای آرون ون بیساکا نشان دهنده نقش محوری او در تیم بود. نکته جالب اینجاست که این بازیکن قرار بود در این بازی استراحت کند ولی در ابتدای نیمه دوم به جای فوسو منساهی که اصلا عملکرد خوبی نداشت به زمین آمد. سولشر دقایقی قبل از شروع بازی گفت:

آرون در دیدار برابر چلسی ضربه دید. امیدواریم اگر به او نیاز پیدا کردیم بتواند بازی کند و برای دیدار مقابل لستر نیز آماده باشد.

 

البته خود سولشر هم انتظار نداشت که مجبور شود در همان ابتدا نیمه دوم از بیساکا استفاده کند. مشکل منچستر برابر وستهم فقط فقدان ون بیساکا نبود بلکه فقدان هوش او در نحوه بازی خوانی تیم حریف بود. هر چند انتقادی به فوسو منساه وارد نیست ولی مربی نباید از همچین بازیکن ناآماده ای در این پست حساس استفاده کند. بیساکا فصل را به عنوان یک دفاع راست تدافعی شروع کرد. او قطعا در پایان فصل بهترین بازیکن از حیث تعداد و درصد موفقیت تکل در لیگ برتر خواهد بود.

با این وجود در ادامه فصل بیساکا ویژگی های دیگر خود را نشان داد. او با لوک شاو در دو سمت خط دفاعی منچستر یک هارمونی خاص را به وجود آوردند. هر چه بیشتر از فصل گذشت، بیساکا هم بیشتر تعهد خود را به وظایف هجومی خود نشان داد. در ماه فوریه وقتی بیساکا با یک سانتر زیبا زمینه ساز گل مارسیال مقابل چلسی شد؛ همه فکر می کردند که این مسئله دیگر تکرار نخواهد شد ولی در حال حاضر او در نفوذ از کناره ها بسیار خوب عمل می کند و می تواند موقعیت های خطرناکی را خلق کند.

 

حضور بیساکا در دیدار مقابل وستهم نشان دهنده نقش حیاتی او در تیم بود. منچستر بلافاصله توانست گل مساوی را بزند ولی با گذشت زمان خستگی باعث شد تا نتوانند برنده مسابقه باشند. منچستر بعد از سه روز استراحت باید به مصاف لستر برود و بیساکا هم از اینکه ۴۵ دقیقه بیشتر از بقیه استراحت کرده خوشحال است. 

موفقیت بیساکا در منچستر باعث بروز نگرانی هایی در مورد بک آپ او شده است. اتان لیرد که به تازگی به تیم اصلی منتقل شده، محتمل ترین گزینه برای رقابت با ون بیساکا است. از زمان حضور سولشر در منچستر، دیگو دالوت نتوانسته زیاد بازی کند و حتی در بازی های اخیر فوسو منساه به او ترجیح داده شده است. منساه آنچنان عملکرد خوبی نداشته و لیرد می تواند امیدوار به رقابت با بیساکا باشد.

 

البته با توجه به عملکرد فوق العاده بیساکا، خرید رقیب برای او چندان ضروری به نظر نمی رسد. فعلا حضور یک دروازه بان بک آپ برای منچستر اهمیت بیشتری دارد و سولشر می تواند سمت راست خط دفاعی خود را با خیالی راحت به اسپایدرمن انگلیسی خود بسپارد.

 

منبع: Manchester Evening News  

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

ابراز علاقه بارسلونا به دیوگو دالوت

طبق گزارشات اخیر، از دیوگو دالوت بعنوان یکی از اهداف بالقوه بارسلونا در نقل و …

یک دیدگاه

  1. شاید الان همگی بفهمیم که زوج ون بیساکا و شاو عجب زوج فوق العاده ای بوده
    از وقتی شاو مصدوم شده تیم متعادل بازی نمیکنه شاید بگیم شاو بازیکن فوق العاده ای نیس و روند سینوسی داره ولی بعد کرونا انقدر خوب بود که اون نتایج بدست اومد و تیم بالانس بود
    ولی امیدوارم برای بازی با لستر آماده باشه

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − هشت =