منچستر3-برایتون2؛ بازگشت ستاره انگلیسی به فرم سابق خود؟
منچستر3-برایتون2؛ بازگشت ستاره انگلیسی به فرم سابق خود؟

منچستر۳-برایتون۲؛ بازگشت ستاره انگلیسی به فرم سابق خود؟

یونایتد فنز – منچستر اولین برد فصل خود را با خوش شانسی به دست آورد. برایتون در این دیدار ۱۸ شوت به سمت دروازه یونایتد زد، ۴ بار توپ را تیر دروازه کوباند، با یک ضربه پنالتی پیش افتاد و در دقیقه ۹۵ بازی را به تساوی کشاند. نقطه قوت برایتون در این بازی نقطه ضعف بزرگ منچستر بود. طارق لمپتی و سولی مارچ دو مدافع کناری برایتون به خوبی آن ها را رو به جلو هدایت میکردند درحالیکه لوک شاو و ون بیساکا چندان در این امر موفق نبودند.

 

لمپتی اولین پنالتی برایتون را با یک نفوذ خوب به دست آورد و هر بار که در حمله شرکت میکرد خطرناک ظاهر میشد. مارچ نیز یک خطر دائمی برای منچستر بود زیرا بیساکا مجبور بود که به کمک لیندلوف ناتوان در مرکز خط دفاع برود. سماجت مارچ در دقایق پایانی بازی با گل تساوی بخش او به نتیجه رسید.

 

یونایتد بعد از این گل با پاس فوق العاده رشفورد یک کرنر کسب کرد، با آن کرنر یک پنالتی کسب کرد و با آن پنالتی به لطف برونو ( رستگاری او بعد از دادن پنالتی به برایتون ) فاتح بازی شد. فرناندز چهره اصلی این برتری بود ولی پاس دیدنی رشفورد بود که کرنر را برای منچستر به ارمغان آورد. توپ در درون محوطه به رشفورد رسید و او به جای اینکه توپ را سراسیمه به سمت انبوهی از مدافعان برایتون شوت کند تصمیم گرفت تا با یک پاس خوب دونی فن د بیک را راه بیاندازد که این کار منجر به کسب کرنر و بقیه قضایا برای منچستر شد.

این صحنه تنها نقطه درخشان رشفورد مقابل برایتون نبود. او با اختلاف بهترین بازیکن خط حمله منچستر بود و با حرکات خوبش دفاع منسجم برایتون را بار ها آزار داد. مارکوس یک پاس زیبا به گرینوود داد که منجر به گل شد ولی داور آن را آفساید اعلام کرد. چند دقیقه بعد میسون یک پاس گل به رشفورد داد که این گل هم به دلیل آفساید رد شد. 

 

رشفورد در نهایت توانست با یک گل منچستر را پیش بیاندازد. گلی که به نظر گل برتری منچستر در این دیدار میامد. برونو با پاس زیبا او را از سمت چپ راه انداخت و مارکوس نیز با محو کردن بن وایت توپ را به تور دروازه چسباند. رشفورد شدیدا به این گل برای برگشت به فرم سابق نیاز داشت. در نیمه اول فصل گذشته، رشفورد نقش برجسته ای در تمام موفقیت های منچستر داشت. این بازیکن ملی پوش مخصوصا در دیدار های بزرگ با گل و پاس گل های خود منچستر را در کورس نگه داشت.

 

بعد از مصدومیت رشفورد منچستر با یک بحران روبرو شد. او آنچنان فرم خوبی داشت که به نظر میرسید بتواند در فصل گذشته ۳۰ گل به ثمر برساند و غیبتش باعث شد که امید های سولشر رنگ ببازند. بعد از حضور برونو فرناندز و بازگشت پوگبا از مصدومیت منچستر به یک تیم فوق العاده تبدیل شد. شیاطین سرخ رقبا را یک به یک خرد میکردند و به مسیر خود ادامه میدادند. تعویق بازی ها باعث شد که رشفورد به میادین باز گردد و یونایتد با تمام ابزار خود به رقابت ادامه بدهد. 

علیرغم اینکه منچستر عملکرد بسیار خوبی داشت ولی انگار رشفورد هنوز به آن فرم سابق نرسیده بود. او سه گل مقابل پالاس، بورنموث و ساوتهمپتون به ثمر رساند ولی او چه در لیگ برتر و چه در لیگ اروپا و جام حذفی مانند قبل زهردار نبود. البته باید این نکته را در نظر گرفت که رشفورد مصدومیت بدی را از ناحیه کمر پشت سر گذاشت و قطعا نمیتوانست ۱۰۰ درصد آماده باشد ولی دست بسته سولشر در خط حمله او را مجبور به استفاده از رشفورد میکرد. 

 

رشفورد امروز در نهایت به سطح واقعی خود رسید. او یک عملکرد بی نقص و فوق العاده را از خود نشان داد و در لحظات حساس با نبوغ فردی خود ورق را به سمت منچستر برگرداند. پاس به فن د بیک، پاس به گرینوود، یک گل آفساید و در نهایت یک گل دیدنی خلاصه ای از عملکرد فوق العاده رشفورد در بازی امروز بود. مارکوس در این دیدار شدیدا برایتون را اذیت کرد و برد را به منچستر هدیه داد.

 

منبع: Squawka 

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله و آمار: هری مگوایر، یکی از برترین مدافعین اروپا

هری مگوایر از زمان ورود به منچستر یونایتد، بازیکن جدا ناپذیر ترکیب اصلی در لیگ …

یک دیدگاه

  1. قلعه شیاطین سرخ

    تو سیستمی که الان منچستر بازی میکنه باید مبتنی بر پرس و حفظ توپ باشه دقیقا مثل نیم فصل دوم فصل قبل که این کارو کردن و راحت نتیجه میگرفتن، نمیدونم چرا از این سبک فاصله گرفتن و دوباره شدن همون منچستر دو فصل پیش

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 2 =