منچستریونایتد و لایپزیش: نکات کلیدی مهم ترین بازی فصل منچستر

منچستریونایتد در جدالی حساس مقابل لایپزیش قرار خواهد گرفت و با یک امتیاز صعود خود را قطعی خواهد کرد.

یونایتد فنز- شاگردان سولشر امشب مهم ترین بازی این فصل خود را باید انجام دهند. آن ها ۵ هفته صدرنشین گروه بودند ولی حالا ممکن است از صعود باز بمانند. در این مقاله می خواهیم به چند نکته مهم این مسابقه اشاره کنیم.

معضلی به نام پوگبا

حتی قبل از اظهارنظر جنجالی رایولا هم شک هایی مبنی بر حضور پوگبا در این بازی وجود داشت. منچستر برای این بازیکن ۸۹ میلیون پوند پرداخت کرد که در همچین بازی هایی به کمکش بیاید ولی خیلی وقت است که دیگر پوگبا به عنوان مهره کلیدی یونایتد شناخته نمی شود. پوگبا مقابل وستهم یکی از بهترین بازی های خود را به نمایش گذاشت ولی به نظر می آید که سولشر دیگر در بازی های بزرگ به او اعتماد نداشته باشد.

اوله احتمالا از زوج اسکات و ماتیچ استفاده کند و در جلوی آن ها هم برونو حضور خواهد داشت. قوانین لیگ قهرمانان به باشگاه ها این اجازه را می دهد که ۲۳ بازیکن همراه خود داشته باشند و اگر سولشر پوگبا را خط می زد قطعا شوک بزرگی به تیم وارد می شد. با این وجود حتی نیمکت نشینی هافبک فرانسوی نشان دهنده این است که منچستر دیگر به او در بازی های حساس اعتماد نخواهد داشت.

بزرگترین چالش سولشر

بازی امشب برای منچستر مانند مرگ و زندگی است ولی تیم جوان سولشر تجربه تحمل همچین فشاری ندارد. آن ها می دانند که یک گل می تواند آن ها را به مرحله بعد ببرد یا دوباره به لیگ اروپا سقوط کنند.

حل کردن مشکل شروع بد

مگوایر و سولشر در کنفرانس قبل از بازی خیلی امیدوارانه صحبت کردند. اوله از تاریخچه منچستر و کامبک های رویایی آن ها هم حرف زد. با این وجود سولشر می داند که ممکن است باز هم بد شروع کنند و این بار دیگر فرصتی برای کامبک نباشد. یونایتد ۵ بازی خارج خانه این فصل در لیگ برتر را با کامبک پشت سر گذاشت و سه امتیاز را کسب کرد. قطعا این مسئله نشان دهنده شخصیت بالای منچستر است ولی انجام دادن آن مقابل تیم منسجمی مثل لایپزیش سخت خواهد بود.

اگر منچستر گل اول را دریافت کند کار بسیار سخت خواهد شد ولی اگر بتواند پیش بیافتد آنگاه کنترل بازی به مراتب ساده تر خواهد بود.

ترس از رشفورد

لایپزیش می داند که باید حمله کند تا برنده از زمین خارج شود. از طرف دیگر تجربه تلخ بازی رفت برای ناگلزمن درس عبرتی شده که دیگر به خط حمله منچستر فضای زیادی ندهد. رشفورد در بازی رفت فقط ۱۶ دقیقه فرصت می خواست که دفاع لایپزیش را نابود کند و یک هتریک شیرین برای خود به ثبت برساند. اگر مارکوس بتواند با حرکات خود خط دفاع لایپزیش را عقب نگه دارد آنگاه فشار بر روی منچستر کمتر خواهد بود.

سازمان دفاعی

به نظر می رسد باتوجه به غیبت مارسیال و کاوانی باید منتظر استفاده از دفاع سه نفره باشیم. سولشر ۹ مدافع با خود به آلمان برده و بازگشت شاو هم احتمال استفاده از دفاع سه نفره را پر رنگ تر می کند. اریک بایی، اکسل توانزبه، هری مگوایر و ویکتور لیندلوف مدافعین وسطی هستند که همراه تیم به آلمان رفته اند و دست سولشر برای چینش سه نفره کاملا باز است.

دخیا یا هندرسون

سخت ترین انتخاب سولشر قطعا درون دروازه خواهد بود. البته به احتمال بسیار زیاد دخیا انتخاب اوله خواهد بود. دخیا در دیدار مقابل وستهم غایب بود و هندرسون در غیاب او درخشان ظاهر شد. دین در آن بازی ۵ سیو داشت و پایه گذار گل اول منچستر نیز بود. هندرسون در این فصل نمایش کم نقصی داشته و رفته رفته فشار را بر روی دخیا بیشتر خواهد کرد. در حال حاضر شماره یک منچستر همچنان دخیا است ولی در ادامه فصل ممکن است تغییراتی صورت بگیرد.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: منچستریونایتد باید در تابستان دو بازیکن قرضی خود را بازگرداند

اوله گونار سولشر روند پیشرفت تدن منگی و جیمز گارنر که در این فصل قرض …

۳ دیدگاه

  1. ترکیب این توانزبه ، مگوایر ، لیندلوف اسکات ، ماتیچ جیمز چپ ، فرناندز هافبک تهاجمی ، فن ده بیک راست گرینوود و راشفورد هم نوک

    ۰
  2. دخیامگوایر لیندلوف شاوون بیساکا ماتیچ اسکات فرناندز تلسراشفورد گریینوودهندرسونمگوایر لیندلوف تلس بیساکا ماتیچ پوگبا فرناندزماتا راشفورد گریینوودیکی ازاین ترکیبا

    ۰
  3. . تو تیم ۶ یا ۷ تا بازیکن بنجل هست تا اینارو نفروشم و سرمربی عوض نکنیم اینطوری نتیجه میگیریم

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 4 =