منچستریونایتد و آنتونی مارسیال: شاید یک بازی دو سر باخت!

منچستریونایتد در دیدار برابر پی اس جی خلا یک مهاجم هدف را با تمام وجود حس کرد.

یونایتد فنز- طرفداران منچستر بعد از برد پر گل برابر لایپزیش بسیار به آینده خوش بین بودند. آن ها پی اس جی را در پاریس شکست دادند و هشت روز بعد قرار بود مقابل صدرنشین بوندسلیگا محک جدی بخورند. بر خلاف انتظارات منچستر موفق شد ناگلزمن و تیمش را با ۵ گل تحقیر کند و صعود خود به مرحله بعدی را تا حدودی نهایی شده بداند.

امروز ولی شرایط بسیار متفاوت است و هنوز تکلیف صعود شیاطین سرخ معلوم نشده است. باخت اسف بار مقابل باشاک شهیر بهای گزافی برای منچستر داشت ولی باخت مقابل پاریس بیشتر به عنوان یک فرصت از دست رفته نمایان می شود.

منچستر فقط یک امتیاز نیاز داشت و میتوانست با ضربه مارسیال حتی از پاریس پیش بیافتد. موقعیتی که مارسیال از دست داد آینه تمام نما عملکرد او در این فصل بود. آنتونی در فاصله ۷ یاردی با دروازه تقریبا خالی توپ را به آسمان کوبید تا آه از نهاد طرفداران منچستر بلند شود.

مارسیال یکی از سخت ترین فصول دوران فوتبال خودش را تجربه می کند. این مهاجم ۲۴ ساله تنها ۲ فرصت مسلم گلزنی را در این فصل گل کرده است که میانگین فاجعه بار ۱۵.۴ درصد را نشان می دهد. البته افت مقطعی برای مهاجمین چیز عجیبی نیست. هواداران منچستر قطعا به یاد دارند که رابین فن پرسی ۱۰ بازی پیاپی موفق به گلزنی نشد. این اتفاق در مقطعی به مدت ۹ بازی برای وین رونی هم پیش آمد. ون نیستلروی نیز ۷ بازی پیاپی در گلزنی عاجز بود.

عملکرد عالی مارسیال در فصل گذشته می تواند دلیلی بر این باشد که او هنوز هم قادر است به فرم عالی خود برگردد ولی این مسئله در گرو تصمیمی است که سولشر اتخاذ خواهد کرد. اوله باید انتخاب کند که آیا هنوز به مارسیال ایمان دارد یا می خواهد گرینوود و کاوانی را به عنوان شماره ۹ اصلی خود استفاده کند.

اگر سولشر به مارسیال اطمینان کند و او همچنان عملکرد بدی داشته باشد، ممکن است برای منچستر گران تمام شود. فراموش نکنید که یونایتد برای صعود به دور بعد لیگ قهرمانان باید مقابل لایپزیش حداقل یک امتیاز بگیرد.

از سویی دیگر اگر اوله او را نیمکت نشین یا به وینگر چپ تغییر دهد ممکن است اعتماد به نفس مارسیال ضربه بخورد. آنتونی مهاجمی است که زبان بدنش گویای همه چیز است و هر وقت که شرایط خوب نبوده نتوانسته رابطه خود با هواداران را حفظ کند. سولشر بعد از بازی مقابل پاریس از انتقاد در مورد مارسیال امتناع کرد. او گفت:

فکر می کنم که خوب بازی کردیم و من کسی را مقصر نمی دانم. می دانیم که می توانستیم بهتر عمل کنیم و به برخی از اتفاقات کوچک باختیم. گل دوم آن ها به نظر آفساید میرسید و حتی یک اینچ اختلاف هم بین مدافع و مهاجم وجود نداشت.

اگر منچستر به مرحله بعد صعود کند قطعا به دلیل فشردگی مسابقات نیاز به مارسیال خواهد داشت. در صورت عملکرد خوب مارسیال، ایمان سولشر به او تحسین برانگیزی خواهد بود ولی اگر شرایط به همین منوال پیش برود این اعتماد می تواند به قیمت اخراج سولشر تمام شود.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

ماتا پیشنهاد تمدید را به طور جدی بررسی می کند

خوان ماتا پیشنهاد تمدید قرار داد را به طور جدی بررسی می کند، او که …

۲ دیدگاه

  1. فاقد اعتماد به نفسولی نباید کنار گذاشتش میتونه کمک کننده باشه ولی باید دو سه بازی نیمکت نشین شه که به خودش بیاد

    ۰
  2. متاسفانه یک نکته بسیار بسیار مهم رو اصلا توجه نمیکنین مارسیال واقعا بازیکن بدردبخور تیم نیست فصل قبل عملکرد گلزنی خیلی خوبی نداشت بلکه به نسبت قبل بهتر بود چرا؟؟؟ چون ما فصل قبل در لیگ اروپا بودیم و برای همین عملکرد کلی اکثریت بازیکن ها بالا میره مارسیال مهاجم نوک نیس وینگر راست نیست حتی وینگر چپ خوبی هم نیس ما با مارسیال نمیتونیم موفق بشیم این یک مسئله کاملا واضح هستش پیشنهاد من اینکه مارسیال رو به اینتر بدیم بجاش از اینتر بازیکن بگیریم بین اشکرینیار باستونی مارتینز یکی رو برای تیم جذب کنیم این یه بازی دو سر برد هستش منچستر این فصل با یه معاوضعه و تقریبا ۱۷۰ میلیون بودجه میشه کیمیش و سانچو رو جذب کرد و ترکیب رو راه انداخت بعضیا میگن ما با این بودجه ها نمیتونیم بازیکن خوب بگیریم باید بگم نه اصلا این طور نیست ما میتونیم بگیریم ولی نمیگیریم ما میتونستیم یا پولی که برای جیمز دادیم دیویس رو بگیریم ولی باشگاه حاضر نشد برای یه مدافع چپ آینده دار ۱۸ ساله ۱۶ میلیون پول بده ولی برای یه وینگر بریتانیایی چمپیونشیپ ۱۸ میلیون پول داد باشگاه هافبکی مثل آلکانتارا را گذاشت راحت بره لیورپول باشه و برای گرفتنش تلاشی نکرد برای توماش پارتی هم همینطور متاسفانه ما قدر شانس های خودمون رو نمیدونیم بزرگ ترین انتقاد من به اوله لیست خرید های اون هس که با همون پول میتونست بهترین بازیکن ها رو بیاره که نیاورد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − سیزده =