منچستریونایتد می تواند با الهام از مورینیو نقش جدیدی برای برونو فرناندز ابداع کند
منچستریونایتد می تواند با الهام از مورینیو نقش جدیدی برای برونو فرناندز ابداع کند

منچستریونایتد می تواند با الهام از مورینیو نقش جدیدی برای برونو فرناندز ابداع کند

یونایتدفنر – در ژوئن ۲۰۱۸ منچستریونایتد و مورینیو گمان بردند که کلید استفاده از پل پوگبا را پیدا کرده اند. با وجود قرار گرفتن نمانیا ماتیچ، هافبک مورد علاقه مرد پرتغالی، در نقش هافبک دفاعی و نقش محوری که پوگبا در یوونتوس داشت، پوگبا همچنان به طور کامل در ترکیب یونایتد جا نیفتاده بود.

 

این کاملا قابل قبول بود که یونایتد باید ۳-۳-۴ بازی کند و با وجود دو هافبک دفاعی سازمان یافته برای پوگبا فضای کافی برای حضور در حملات ایجاد شود. با جذب فرد از شاختار دونستک به نظر می رسید آخرین قطعه گم شده پازل یونایتد پیدا شده باشد.


موریینو بعد از جذب فرد اینگونه در مورد او گفت: "فرد تکمیل کننده هافبک های دیگر ما خواهد بود. ذهن خلاق و بینش او در پاس دادن به بازی ما بعد دیگری خواهد داد." این جالب بود که مورینیو قبل از اینکه از ویژگی های خود فرد صحبت کند، ابتدا نام دیگر بازیکنان را ذکر می کرد. حال ما می دانیم که آقای خاص نتوانست نقشه خاص خود برای پوگبا، فرد و ماتیچ را عملی کند ولی شاید اوله گنار سولشر می تواند این برگ از کتاب سلف خود را استفاده کند.

در پیروزی ۳-۰ مقابل استون ویلا و همچنین در سایر بازی ها سولشر تیم خود را با بیرون کشیدن برونو فرناندز با این ترکیب محک زده است. مرد پرتغالی یونایتد را متحول کرده است و با حضور او، یونایتد تا به حال طعم شکست را نچشیده است. اگر برونو فرناندز در یونایتد حضور نداشت آنها احتمالا تا به این حد به قرار گرفتن در تاپ فور نزدیک نبودند. برای تصویر تاثیر فرناندز در یونایتد ذکر این نکته که قبل از جذب او یونایتد در ۵ مسابقه از ۱۲ بازی، شکست خورده بود و حال آن ها ۱۷ بازی بدون شکست بوده اند، کافی است.


ولی همان طور که مطمئنا سولشر هم می داند، حتی برونو فرناندز پر جوش و خروش هم نمی تواند در تمامی بازی ها به میدان برود. یونایتد برای سخت ترین دوره خود پس از از سرگیری بازی ها آماده می شود، آن ها در شش روز به مصاف سه تیم ساوتهمتون، کریستال پالاس و چلسی خواهند رفت و به نظر می رسد "پرتغالی شکوهمند" باید در یکی از این بازی ها روی نیمکت بنشیند. سولشر با تعویض فرناندز، در بازی های مقابل بورنمورث و استون ویلا، به ترتیب در دقایق ۷۱ و ۶۴ بازی خود را برای این مهم آماده کرده است.
  
شکل خط هافبک یونایتد در بازی مقابل ویلا بعد از تعویش فرناندز تغییر یافت، به صورتی که فرد در کنار اسکات مک تومینای قرای گرفت، که جای ماتیچ را در پست هافبک دفاعی را پر کرده بود، سپس پوگبا در موقعیتی هجومی تر قرار گرفت، نه در پست شماره ۱۰ فرناندز، بلکه به عنوان یک شماره ۸ پیش تاخته.


در آینده زمان مصدومیت فرناندز و یا وقتی که یونایتد در تلاش برای حفظ نتیجه در برابر یک حریف قدرتمند است، این ترکیب مطمئنا به کار خواهد آمد. دو نفر از بین فرد، ماتیچ یا مک تومینای در پست هافبک دفاعی و پوگبا در پست شماره ۸ پیش تاخته. پستی که مورینیو فکر می کرد برای او فوق العاده است. البته سولشر با کمک فرناندز ثابت کرده است که با این ترکیب پوگبا می تواند پیشرفت کند. مرد فراسوی این روز ها بسیار آماده و متمرکز به نظر می رسد.

مسئله بزرگ یونایتد این است که آیا وقتی که فرناندز به یک استراحت اجتناب ناپذیر احتیاج دارد هم می تواند به روند موفقیت خود ادامه دهد یا نه؟ راه حل این مسئله را مورینیو – با وجود مشکلات فعلی که در تاتنهام دارد – فراهم کرده است.

منبعManchester Evening News

۰

درباره ی Apollo52

مطلب پیشنهادی

نبرد سولشر و لینگارد بر سر انتقال احتمالی بازیکن

منابع می گویند که اوله گنار سولشر و جسی لینگارد در حال جدال بر سر …

۲ دیدگاه

  1. روانشناس روانی کجایی

    ۰
  2. فقط با خرید یه هافبک خوب میتونیم وسط رو جمع کنیم گریایش یا هر کس دیگه که مدنظر هست فرقی نمیکنه باید برا وسط میدان خرید کرد وگرنه فرناندز مصدوم یا محروم بشه یا به هر دلیلی بازی نکنه با این هافبک ها میشیم مثل اول فصل

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 18 =