منچستریونایتد در دوران شکوفایی میسون گرینوود، به او نقش جدیدی داده است
منچستریونایتد در دوران شکوفایی میسون گرینوود، به او نقش جدیدی داده است

منچستریونایتد در دوران شکوفایی میسون گرینوود، به او نقش جدیدی داده است

یونایتد فنز – گرینوود دوباره در مرکز توجهات قرار گرفته است.

 

این اولین باری بود که گرینوود دو بازی پشت سر هم لیگ برتر را از آغاز به میدان می رفت، اما حالا این بازیکن ۱۸ ساله به این زودی ها از ترکیب بیرون نخواهد گذاشته شد.

 

بازگشت لیگ برتر پشت درهای بسته، فرصتی برای بازیکنان جوان بود، تا بدون فشار بازی در حضور هزاران تماشاگر توانایی های خود را به نمایش بگذارند. گرینوود قبل از این هم، انتخاب های معمول در ترکیب یونایتد بود، و از حضور در صحنه ترسی نداشت؛ اما او – به همراه فودن – تا اینجای کار، داستان های موفقِ از سرگیری لیگ هستند.

 

دبل گرینوود مقابل بورنموث، در یک بازی فوق العاده، استعداد طبیعی او را نشان داد؛ استعدادی که او را به جمع بهترین ها اضافه خواهد کرد. ضربات نابش با پای چپ و راست، ضربات تمام کننده ی بازیکنی است که به دنیا آمده تا برای یونایتد گلزنی کند. بیرون گذاشتن او از ترکیب حالا غیرممکن است.

 

این قطعا مسئله ی یونایتد در مورد خرید یک مهاجم دیگر را حل میکند. با وجود انتونی مارسیالِ روی فرم با ۲۰ گل در این فصل، و شوت های گرینوود از جناح راست، فعلا فشاری برای تقویت حمله احساس نمیشود.

 

دقیق ترین کارشناسان انتظار دارند گرینوود به مرور زمان به مرکز خط حمله برود، و یونایتد طبعا نمیتواند جلوی پیشرفت او را بگیرد. در این وضعیت یک بازیکن باتجربه ی تعویضی که گران قیمت هم نباشد، مثل اودین ایگالو، گزینه ی ایده آلی است.

 

به این ترتیب، ضمانتی وجود ندارد که جیدون سانچو در ترکیب فیکس باشد. هر دوی آنها از باارزشترین استعدادهایی هستند که انگلستان در طول سالیان پرورده است. گرینوود از قرنطینه شبیه یک مرد برگشته است، عضلانی تر شده، و فیزیکش این اجازه را به او میدهد که در زمین بدرخشد.

 

ثبات

 

پیروزی در مقابل بورنموث اندکی از مشکلات اوله گنار سولشر کاست و بزرگترین مسئله ای را که در یک سال و نیم گذشته این تیم را به ستوه آورده، مشخص کرد: ثبات.

 

یونایتد از ژانویه ۲۰۱۹ نتوانسته بود سه بازی پشت سر هم را ببرد، زمانی که روند پیروزی های سولشر پس از جانشینی مورینیو به پایان رسید. این چهل و هشتمین بازی از آن موقع بود. گرچه، ۵ بار دیگر موفق شده بودند دو بازی پشت هم را ببرند، اما هیچوقت هتریک نکرده بودند! این طلسم شکسته شد؛ و یونایتد از فصل ۸۶/۸۷ هر سال در لیگ برتر، حداقل یک مرتبه ۳ بازی پشت هم را با پیروزی از زمین خارج شده است.

 

حالا وقتش رسیده که عدم توانایی در ارائه ی نمایش ها و نتایج باثبات به دست فراموشی سپرده شود. از ماه فوریه، نمایش ها بهتر شده، استانداردها بالاتر رفته است و اکنون، نتایج هم به دنبال آنها. بعد از این، بردن ۳ بازی پشت هم باید به یک عادت تبدیل شود، نه اینکه چیز عجیبی باشد.

 

ضربان یونایتد

 

گرینوود سر خط خبرها را بعد از نمایش زهرناکش در مقابل گیلاسها (لقب بورنموث) به خود اختصاص خواهد داد، با این حال، این یکی دیگر از بعد از ظهرهای درخشان برونو فرناندز بود؛ کسی که به سرعت در حال تبدیل شدن به روح یونایتد است.

 

این بازیساز پرتغالی، برای یونایتد منبع انرژی و اشتیاق درون زمین است و شبیه فوتبالیستهایی است که در نقطه ی اوج توانایی های خود هستند. این بازیکن ۴۷ میلیون پوندی، یونایتد را از هافبک رهبری میکند؛ ایجاد موقعیت های حمله و فرستادن پاس های فوق العاده، یکی پس از دیگری.

 

فرناندز در طول ۱۴ بازی در ۱۳ گل نقش مستقیم داشته است، آماری که به راحتی میتوانست با یک یا دو پاس گل دیگر در بازی با بورنموث ارتقا پیدا کند. در حالی که پل پوگبا از زمان بازگشتش از مصدومیت همه را تحت تاثیر قرار داده است، این فرناندز است که سریعا در حال تبدیل شدن به قلب تپنده ی یونایتد است.

 

 

برنامه ی سولشر

 

یکی از اصلی ترین گله هایی که سولشر از تیمی که در دسامبر ۲۰۱۸ تحویل گرفت، می کرد، آمادگی جسمانی بود. دو روز بعد آن پیروزی معروف در پاریس، او از کنفرانس خبری قبل بازی آرسنال استفاده کرد تا مسئله را بیان کند؛ که تیمش باید به آماده ترین تیم لیگ برتر مبدل شود. آمادگی بدنی دلیل مهمی بود که چرا دوران خوشش، فصل قبل، به یکباره تمام شد. بازیکنان قادر نبودند ۲ بار در هفته، به شکلی که او میخواست بازی کنند. با بهبود مستمری که در این فصل داشتند – گرچه شاید نتوان گفت آماده ترین تیم لیگ هستند – قطعا جزو آماده ترین ها به شمار می آیند.

 

سولشر میخواهد که تیمش بی رحم باشد، که حریفان را وادار به تسلیم کند. زمانی که MUTV قبل از بازی روز شنبه از او در مورد پیامش به بازیکنان پرسید، سولشر بار دیگر در مورد تلاش متداوم و وضعیت خوب بازیکنان بعد از قرنطینه صحبت کرد:

بروید و به سختی تمرین کنید، تمام رفتاریهای غیرخودخواهانه ای که از بهترین تیمهای منچستر دیده ایم تکرار کنید، این یکی از شاخص ترین ویژگی هایی است که ما در طول سالیان داشته ایم. بازیکنان خوب، جدی تر از رقبا تلاش میکنند، و من میخواهم تیمم و بازیکنانم اینگونه باشند، امید دارم به طبع آن کیفیت خودشان را نشان بدهند.

 

یک دودوتا چهارتای ساده است. اگر بهتر از رقیب باشید و بیشتر از او تلاش کنید، بعید است که نتیجه مطلوب نباشد، و در هفته های اخیر، یونایتد در هر دو مورد موفق بوده است.

 

اشتباهات فردی

 

احتمالا تعداد زیادی از مربیان ادعا میکنند که تقریبا هر گلی که تیمشان دریافت میکند محصول اشتباهات فردی است، اما در مورد یونایتد قضیه کمی واضح است. در مقابل تاتنهام، مگوایر و دخیا – توأمان – در گلی که برگوین به ثمر رساند مقصر واقع شدند. در بازی با نورویچ، قطع توپ اریک بایی ضعیف بود و سرخیو رومرو نتوانست پایش را به توپ برساند.

 

روز شنبه، مگوایر و دخیا باز هم در گل اول نقش داشتند. برای هری مگوایر ظاهر خوبی ندارد که جونیور استنیسلاس توپ را از بین پاهایش رد کند، اما اگر بخواهیم منصف باشیم حرکت شجاعانه ای بود و مدافعان کمی انتظار این چنین حرکتی را دارند. از آن بدتر دخیا بود که از آن زاویه ی تنگ گل خورد!

 

دروازه بان اسپانیایی، شانه اش را کنار کشید تا وینگر بورنموث از فضای خالی ایجاد شده در کنار تیرک به گل برسد. یک اشتباه ابتدایی از دروازه بانی که با وجود اشتباهات متعددی از این دست، نمیتواند در بلند مدت گزینه مطئمنی برای پوشیدن شماره یک اولدترافورد باشد. فعلا، حمایت باشگاه و هم تیمی هایش را دارد، اما دخیا می بایست دست از این استباهات بردارد.

 

با برگرداندن بازی قبل از اتمام نیمه اول، یونایتدی ها با روحیه ای متکبرانه به زمین برگشتند. سه دقیقه ابتدایی نیمه دوم، دفاع به شدت سست ظاهر شد. مگوایر باز هم در دفع توپ مشکل داشت. ماتیچ یک پاس فاجعه بار به بایی داد، که او را مجبور کرد در لحظه واکنش ضعیفی در کنترل توپ داشته باشد و (البته با بدشانسی) یک پنالتی بدهد، اما این نباید از یادمان ببرد که چه نمایش دفاعی ضعیفی منجر به پنالتی شد. این ها اشتباهاتی هستند که یونایتد باید از شرشان خلاص شود.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی BaHRaAm19

مطلب پیشنهادی

مقاله: ۳ بازیکن برتر منچستر یونایتد برابر فولهام

بررسی عملکرد سه تن از برترین بایکنان یونایتد در دیدار شب گذشته. ۰

یک دیدگاه

  1. من از ترکیب تیم راضی هستم چون همه شکوفا شدن اما فقط میخوام نیمکت تیم منچستر مطمعن باشه همین فکر میکنم امسال بریم فولبک بگیریم بهتر از مهاجم یا هر چیز دیگه ای باشه البته نباید بزازیم دونی فن ده بیک حیف بشه امسال ۲ تا فولبک با دونی فن ده بک عالی میشه

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 17 =