منچستریونایتد خود را آماده میکند که برای خرید سانچو رکورد شکنی کند، تا جایی که در استراتژی سابق تیم بگنجد
منچستریونایتد خود را آماده میکند که برای خرید سانچو رکورد شکنی کند، تا جایی که در استراتژی سابق تیم بگنجد

منچستریونایتد خود را آماده میکند که برای خرید سانچو رکورد شکنی کند، تا جایی که در استراتژی سابق تیم بگنجد

یونایتد فنز – الکسیس سانچز بالاخره برای منچستریونایتد مفید واقع شد. عملکرد او قبل و بعد از لغو مسابقات در ایتالیا برای اینتر میلان از این رو به آن رو شد و او ناگهان به بازیکنی قابل فروش تبدیل شد.

 

یونایتد به محض اتمام نقل و انتقالات زمستانی به دنبال خریدارانی برای سانچز بود، حالا اینتر خوشبین است که در اوایل این پنجره به توافقی برای دائمی کردن قرارداد سانچز دست پیدا کنند. یونایتد مشتاق است که سانچز را بفروشد تا بتواند جایی برای وینگر جوان و شماره هفت جدید منچستریونایتد، جیدون سانچو باز کند.

 

اد وودوارد در ماه آپریل هشدار داد که منچستریونایتد نمیتواند واقعیت های اقتصادی ناشی از بیماری کرونا را نادیده بگیرد و آنها یازده بازیکن پر درآمد دارند که هفت نفر آنها دستمزد هفتگیشان شش رقمی است. در حالت ایده آل، جسی لینگارد و سانچز از منچستریونایتد و انتقال قرضی تاهیت چانگ در درجه اول برای تامین مالی او توسط باشگاه موقت او خواهد بود و اودیون ایگالو نیز با شروع سال جدید به شانگهای شنهوا باز خواهد گشت.

 

سانچو آماده است تا گرانترین خرید تاریخ منچستریونایتد لقب گیرد، و هرچند به دلیل بحران کرونا قیمت او نسبت به دو سال اخیر کاهش یافته است، در هر صورت او خریدی است که بودجه زیادی از تیم را صرف میکند. یونایتد در ماه فوریه تلاش کرد تا قراردادی ۶۵ میلیون پوندی برای جک گریلیش تنظیم کند اما حالا به نظر میرسد او و سانچو برای منچستریونایتد حدود ۲۰۰ میلیون پوند خرج خواهد داشت.

 

تنها سرمربی تاریخ منچستریونایتد که در یک پنجره تابستانی بیشتر از ۱۵۰ میلیون پوند هزینه کرد، لوییز فنخال بوده است و چلسی نیز در صورت خرید کای هاورتز، از مرز ۱۵۰ میلیونی خواهد گذشت. آنها همچنین بعد از بهبود وضع آشفته خط دفاع خود به دنبال جانشینی برای کپا آریزابالاگا خواهند بود. منچستر سیتی ۶۱ میلیون پوند برای تقویت خط دفاع خود کنار گذاشته است و گزینه آنها کالیدو کولیبالی، کاپیتان ناپولی است که قیمت او حداقل ۸۰ میلیون پوند و مبلغی مشابه هری مگوایر خواهد بود. پپ گواردیولا همچنین از طرفداران و تحسین کنندگان میلان اشکرینیار، مدافع اینتر نیز میباشد.

 

در جزییات قرارداد ها میزان بیشتری برای اوله گنار سولشر هزینه شده است؛ او در ژانویه هشدار داد که قرارداد برونو فرناندز در بودجه تابستانی منچستریونایتد تاثیر خواهد گذاشت، باشگاه در ۱۳ ماه گذشته ۱۸۶ میلیون پوند بعنوان مبالغ پیش پرداخت هزینه کرده است. اگر رقم های اضافه به این مبالغ افزوده شود، این رقم به ۲۱۶ میلیون پوند میرسد که این یک حمایت بی سابقه توسط مدیران باشگاه برای یک سرمربی میباشد.

 

نتایج مالی یونایتد در ماه مه کاملا واضح بود: همه گیری بیماری برای آنها هزینه ۲۸ میلیون پوندی در پی داشت و بدهی باشگاه به ۴۲۹.۱ میلیون پوند افزایش پیدا کرد. درآمد ناشی از حضور در چمپیونزلیگ و درآمد ناشی از عملکرد برای آنها بسیار حیاتی بود، و پرداخت ۳۰ درصدی آدیداس دیگر وجود نخواهد داشت. جای تعجب نیست که کلیف باتی، مقام ارشد مالی تیم، هفته گذشته در لستر حضور داشت.

 

صرف نظر از بحران بهداشت جهانی، پنجره هایی ۱۵۰ میلیون پوندی برای هر تیمی میتواند پایه ریزی برای کسب عنوان قهرمانی باشد. با صرف نظر کردن از افزودنی ها، منچستریونایتد در تابستان گذشته ۱۵۰ میلیون پوند خرج کرد و هری مگوایر، آرون ون بیساکا و دنیل جیمز را به خدمت گرفت و اهداف باقی مانده خود را به دو خرید در خط هافبک و یک خرید در خط حمله تقلیل داد.

 

ژوزه مورینیو با بودجه واقعی در منچستر یونایتد احساس محدودیت میکرد و متقاعد شده بود که باشگاه برای خرید بازیکنان خاص باید فروش کند. در اواخر سال ۲۰۱۷ ، منابع ارشد یونایتد با مراجعه به تراز نقدی ۲۹۷ میلیون پوندی خود این موضوع را رد کردند ، هرچند اگر مکاتبه های لازم در آن زمان انجام میشد، آنها در ژانویه ۲۰۱۸ برای خرید هیچ بازیکنی اقدام نمیکردند.

 

سانچز با هنریک مخیتاریان معاوضه شد و مبلغ دریافتی رایولا این انتقال را ساده تر کرد. فرد و دیوگو دالوت مهمترین بازیکنان اضافه شده به تیم در تابستان بوده اند که با پرداخت بند آزادسازیشان به منچستریونایتد آمدند و ناموفق بودن فروش مارکوس روخو در جذب نشدن یک دفاع میانی توسط منچستریونایتد نقش زیادی داشته است. این اتفاقی نبود که تا قبل از تایید اینتر برای پرداخت مبلغ ۷۴ میلیون پوندی برای لوکاکو، منچستریونایتد برای خرید مگوایر اقدامی جدی نکرده بود.

 

جدایی لوکاکو و آندر هررا بدون جذب جایگزین شبیه شوخی به نظر میرسید چرا که تلاشی برای جذب جایگزین آنها صورت نگرفت. موسی دمبله، ماریو مانژوکیچ، پائولو دیبالا، آدرین ربیوت و شین لانگ استاف بعنوان گزینه های منچستریونایتد در خط حمله و خط هافبک معرفی شدند اما، عدم جذب بازیکنان مناسب در این پست ها منچستریونایتد را در اواخر اکتبر به رتبه ۱۴ جدول برد و آنها در ۱۴ بازی نخست خود تنها چهار برد کسب کردند.

 

سانچو و گریلیش، استعداد هایی هستند که یونایتد حاظر است برای آنها بار دیگر از مرز ۱۵۰ میلیون پوند بگذرد پیش از همه گیری بیماری آنها به طور واضح آماده پرداخت چنین مبلغی برای این دو بازیکن انگلیسی بودند. اگر آنها به طور واضحی فعالیت خود را ادامه ندهند، غیر فعال تلقی خواهند شد و در دوران پس از فرگوسن یا از دوران ورود وودوارد اتفاقی مشابه سال ۲۰۱۴ میفتد که در مورد خرج ها و کار تجاری او حرف های زیادی زده میشد و در آخر او تنها مروان فلینی را به تیم اضافه نمود و عقیده داشت که عملکرد بازیکنانی که جذب میکنند چندان تاثیری در مواضع اقتصادی آنها نخواهد داشت.

 

چلسی در اولین تابستان رومن آبراموویچ بعنوان مالک این تیم، پس انداز تیمش در دوران محرومیت از نقل و انتقالات را خرج کرده است، او بابت فروش ادن هازارد ۸۸ میلیون پوند دریافت کرده است و برای تقویت تیم ضعیفش آن را خرج میکند. در عین حال یونایتد با بازیکنان ضعیف پر شده است و باید تیم را از بازیکنان ضعیف خالی کند.

 

از بین سه بازیکن منچستریونایتد در خط دفاع، یکی مصدوم است، یکی در آرژانتین وقتش را میگذراند و دیگری بهترین مدافع تیم رزرو منچستریونایتد میباشد. کریس اسمالینگ هنوز در دفاع مطمئن تر از ویکتور لیندلوف میباشد اما او در پیش فصل این فصل در تیم اوله کمتر از سایر مدافعان تیم بازی کرد و این مسئله او را به حاشیه برد.

 

خوشبختانه پل پوگبا یک سال دیگر در منچستر به سر خواهد برد و گل لینگارد به لستر سیتی که رتبه سوم را برای تیم به ارمغان آورد، بجای پوند به ارزش او پنی هایی اضافه کرده است. رئال مادرید با ۲۷۸.۳ میلیون پوند نیز میتوانست تراز مالی خود را حفظ کند اما آنها تنها ۱۵۱۰۵ میلیون پوند در این تابستان خرج کردند.

 

یونایتد باید کمی بیشتر از ۵۰ میلیون پوند بودجه از فروش هایش تامین کند اما نه خیلی بیشتر؛ در جهان موازی که کرونا در آن تنها نام نوشیدنی الکلی بود، آنها ممکن بود به کسب بودجه ۲۰۰ میلیون پوند از فروش بازیکن نیز فکر کنند.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی امیر محمد جمالی

مطلب پیشنهادی

مقاله: یونایتد باید دو بازی خاص را بیش از دربی منچستر در اولویت قرار دهد

اوله گونار سولشر تحت فشار است تا در این فصل با حضور تیمش در جام …

۵ دیدگاه

 1. با فروش بازیکن های مازاد باشگاه میتونه تا مرز ۹۰ میلیون بودجه بدست بیاره
  که میتونه برای خرید یک مدافع وسط ۶ دانگ و هافبک هجومی فانتزی باز بهمون کمک کنه !
  کولیبالی ۲۹ ساله شخصیت رهبری کننده داره ولی خب سنش بالاست (البته راموس نشون داده که فاکتور سن حداقل برای یک مدافع نمیتونه مشکل ساز باشه و حتی باعث پختگیه بیشترش میشه) ، و اشکرینیار ۲۵ ساله (که از ارکان اصلی دفاع مستحکم اینتر توی این فصل بوده) میتونن گرینه های اصلی تیم برای خط دفاعمون باشن ! (البته این ایده آل طرفداراست و بعید میدونم باشگاه نظر مساعدی روی خرید اونا داشته باشه و بیشتر به دنبال گزینه های جوون تر و بی نام و نشون تر باشه)
  در رابطه با هافبک هجومی هم ، جک گریلیش ۲۴ ساله و دونی فن ده بیک ۲۳ ساله مناسب ترین گزینه هان (که به نظر خودم فن ده بیک میتونه بیشتر بدردمون بخوره و کمتر بابت انتقالش دچار مشکل بشیم)

  ۰
 2. قطعا با فروش بازیکن های مازاد(روخو جونز اسمال دالوت منساه فرد لینگارد) پول خوبی ب باشگاه میاد و از شر حقوق های بالاشون خلاص میشه ک خیلی میتونه کمک کنه

  ۰
 3. پریرا رو هم اضافه کنیم ب مازاد ها سانچز هم ک رایگان دادیم رفت

  ۰
 4. تو پست فن ده بیک یا گریلیش گفتم الان هم دوباره میگم خرید گریلیش برامون هزینه زیادی داره . الان خرید سانچو کلی خرج برمیداره برامون ، اگه بخوایم بودجه رو درنظر بگیریم با این پولی که برا گریلیش و سانچو باید بدیم کل بودجه میره و برای خرید دفاع پولی نمیمونه جای گریلیش باید فن ده بیک رو بگیریم هم ارزون تر در میاد هم باشگاه فروشنده دندون گردی نمیکنه هم یه بودجه خوبی میمونه تا بتونیم یه دفاع هم بگیریم

  ۰
 5. در مورد بودجه تیم :
  زمانی که مورینیو بود ، برای دفاع وسط کولیبالی یا مگوایر و برای وینگر پرشیچ را میخواستیم که خریده نشدن. بعد رسید به تابستان گذشته که دنیل جیمز و مگوایر خریده شدن. یعنی این دوتا از بودجه سال های قبلی خریده شدن.
  پول خرید فرناندز و بیساکا هم بیشترش از فروش لوکاکو بدست اومد. پس در واقع تیم به بودجه فصل قبل خیلی دست نزده و این فصل میتونه راحت هزینه کنه.
  نکته دیگه اینه که تعداد بازیکن های تیم خیلی زیاد هست و باید تعداد زیادی از بازیکنان فروخته بشن.
  جونز، روخو، اسمال ، دالوت، تانزبه ، پریرا، ماتا، لینگارد ، الکسیس ، فرد باید فروش برن. این ها حتی به درد نیمکت هم نمیخورند.

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =