مقاله: ۵ نکته برجسته بازی منچستر مقابل شفیلد

منچستریونایتد مقابل شفیلدیونایتد غافلگیر شد و یک نتیجه عجیب کسب کرد.

یونایتد فنز- شیاطین سرخ برای بازپس گیری صدر جدول از سیتیزن ها به مصاف تیم آخر جدول رفتند ولی در عین تعجب نتوانستند پیروز شوند و با دو گل شکست خوردند. در این مقاله می خواهیم به ۵ نکته برجسته این مسابقه بپردازیم

۱- اشتباه سولشر در چینش اولیه

بعد از بازی مقابل لیورپول سولشر اظهار کرد که می خواهد شاگردانش با همان انگیزه مقابل شفیلد به میدان بروند ولی در نیمه اول بازی دیشب چیزی جز فاجعه ندیدیم. بازیکنان منچستر کاملا در زمین سرگردان بودند و گل اول شفیلد از روی نقطه کرنر به ثمر رسید. همه منتظر بودند که یونایتد مانند همیشه بعد از گل زودهنگام به خودش بیاید ولی این اتفاق نیفتاد و به نظر می آید اوله در چینش اولیه ترکیب مرتکب اشتباه شده بود.

عملکرد افتضاح در نیمه اول باعث شد که منچستر کار سختی در ۴۵ دقیقه دوم داشته باشد. نیمه اول به قدری بد بود که اگر سولشر بین دو نیمه دست به چند تعویض میزد کسی تعجب نمی کرد.

۲- اشتباهات داوری

اگر در نیمه اول داور دو تصمیم اشتباه خود را درست می کرد شیاطین سرخ می توانستند برنده به رختکن بروند. در صحنه گل اول شفیلد، بیلی شارپ کاملا سد راه داوید دخیا شد تا دروازه بان منچستر نتواند توپ را زودتر از برایان کین مهار کند. درست است که بازیکنان منچستر در این صحنه باید بهتر عمل می کردند ولی خطای بیلی شارپ کاملا واضح بود.

۱۰ دقیقه بعد از گل اول شفیلد، گل منچستر بخاطر آنچه خطای مگوایر بر روی رامزدیل اعلام شد مردود گردید. در حالیکه که حرکت مگوایر در برابر ضربه بیلی شارپ بسیار ناچیز بود. تئوری داوری ها به نفع منچستر توهمی بیش نیست و بازی دیشب نشان دهنده همین مسئله است. سوال اصلی اینجاست که فایده VAR چیست اگر قرار نیست به طور درست از این تکنولوژی استفاده شود؟

۳- اصرار عجیب سولشر بر عدم تعویض

وقتی منچستر با همان ترکیب نیمه اول پای به زمین گذاشت بسیاری از هواداران شوکه شدند. در ابتدای نیمه دوم هم هیچ تغییری در روند بازی تیم ایجاده نشده بود. بازی کم کم به دقیقه ۶۰ نزدیک می شد و سولشر همچنان قصد تعویض نداشت؛ در کمال تعجب روند بازی به شکلی بود که شانس گلزنی دوباره شفیلد بیشتر بود.

این مسئله ضعف اوله را نشان می دهد زیرا ماتیچ و مارسیال عملکرد بسیار بدی داشتند ولی تعویض نمی شدند. سولشر در نهایت ۲ دقیقه پس از گل تساوی مگوایر راضی به آوردن کاوانی به جای گرینوود شد.

۴- تلس-مگوایر: خوب در حمله و بد در دفاع

سانترهای الکس تلس اعجاب انگیز است و ضربات آزاد او می تواند برگ برنده منچستر در بازی باشد. ضربه سر مگوایر هم بسیار خوب بود. او از زمانی که به منچستر آمده ضربات سر زیادی را از دست داده ولی ضربه ای که دیشب زد همان چیزی است که همه از او انتظار دارند. هواداران منچستر امیدوارند سانترهای دقیق تلس بتواند آمار گلزنی مگوایر را هم افزایش دهد زیرا این موقعیت ها همانند بازی دیشب می تواند گره از کار تیم باز کند. البته هر دو بازیکن در گل دوم شفیلد مقصر بودند و نتوانستند خوب عمل کنند.

۵- درسی که منچستر باید از این شکست بگیرد

بازی با تیمی مانند شفیلد در الدترافورد آن هم با ترکیب اصلی به هیچ وجه نباید برای منچستر سخت باشد ولی دیشب دیدیم که چنین اتفاقی افتاد. بعد از گل مگوایر باید منچستر برای برد تلاش می کرد ولی عملکرد دفاعی افتضاح یک توپ مرده را برای شفیلد تبدیل به گل کرد.

این باخت می تواند غرور کاذب شیاطین سرخ را از بین ببرد. هر تیمی شکست می خورد ولی مسئله مهم عکس العمل منچستر نسبت به این شکست است. بازی بعدی یونایتد با آرسنال در ورزشگاه امارات است و باخت مقابل شفیلد سختی این مسابقه را دوچندان خواهد کرد.

منبع: Unitedinfocus

۰

درباره ی احسان حسینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: آنتونی مارسیال به زودی فرصت های بازی خود را از دست خواهد داد

فرم نابه سامان اخیر مارسیال بسیاری از هوادران یونایتد را نا امید کرده است. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هفده =