مقاله: ۵ نکته ای که از پیروزی منچستریونایتد مقابل لیدز دریافتیم

شیاطین سرخ در هفته چهاردهم رقابت های لیگ برتر موفق شد لیدز یونایتد را در خانه گلباران کنند.

یونایتد فنز – منچستریونایتد در اولین دیدار خود مقابل لیدز پس از ۱۶ سال در لیگ برتر، رز های سفید را تحقیر کرد. آنها با سرعت، تکنیک و ریتم متفاوتی بازی کردند و در ۳۷ دقیقه نخست بازی با چهار گل از رقیب دیرینه خود پیش افتادند و در نهایت با نتیجه ۶_۲ شاگردان بیلسا را شکست دادند.

در ادامه قصد داریم به چند نکته ی حائز اهمیت درخصوص این دیدار اشاره کنیم:

  • یک پیروزی تاریخی برابر لیدز

۱۶ سال انتظار لیدز یونایتد برای صعود به لیگ برتر و رویارویی با شیاطین سرخ زمانی به سر رسید که هیچ هواداری در ورزشگاه نبود و آنها در عرض سه دقیقه دو بار دروازه خود را باز شده دیدند. این یک شروع کاملاً عجیب و غریب و غیر منتظره برای چنین بازی ای بود. گل نخست لیدز در دقایق پایانی نیمه اول کمی آنها را امیدوار کرد اما پس از سپری شدن ۷۰ دقیقه از بازی، آنها شش گل دریافت کرده بودند و دیگر کارشان تمام شده بود. این یک پیروزی درخشان و تاریخی برای یونایتد به شمار می‌رود.

  • سولشر و شاگردانش نشان دادند که یونایتد می تواند بازی ها را به خوبی شروع کند

در کنفرانس مطبوعاتی پیش بازی، خبرنگار Sky Sports از اوله در مورد شروع ضعیف یونایتد در این فصل پرسید. او در پاسخ گفت: “شاید من نیاز داشته باشم قبل از شروع بازی در رختکن سر و صدای زیادی ایجاد کنم!” شاید او واقعاً این کار را کرده باشد.

یونایتد برخلاف چیزی که از آنها انتظار می‌رفت بازی را منسجم و سریع شروع کرد. این نشان می دهد که وقتی ترکیب و نگرش بازیکنان درست باشد، آنها می تواند متفاوت ظاهر شوند. به نظر می‌رسد اوله گونار سولشر تا حدودی بهترین ترکیب یازده نفره ابتدایی خود را شناخته باشد.

  • نمایش یک بازی مهیج وقتی هواداران به آن احتیاج داشتند

در دوره ای که احتمالاً بدترین دوره های کریسمس برای جهان و کشور انگلستان است، این یک بازی هیجان انگیز بود. این یک نمونه واقعی از نبرد های تاریخی لیدز و منچستر یونایتد بود، اما در واقع عملکرد تماشایی شیاطین سرخ در یک سوم دفاعی حریف باعث رقم خوردن چنین نتیجه ای شد.در این کریسمس عجیب و غریب، مخصوصاً برای هواداران یونایتد، این ۹۰ دقیقه باعث شد تا هر چیز دیگری را فراموش کنیم و فقط لبخند بزنیم و لذت ببریم.

  • بهترین عملکرد مارسیال و مک تامینی برای یونایتد

مک تامینی در تمام کار ها عالی ظاهر شد. این مانند تماشای چهره ی دیگری از هافبک اسکاتلندی با تمام خصوصیات فوق‌العاده و در عین حال سطح درخشش دیگری بود. دوندگی عالی رو به جلو و داشتن آرامش هنگام حمل توپ ویژگی هایی است که اسکات آنها را به همگان ثابت کرد. هدایت توپ به خط حمله، دوندگی و بازی بدون توپ مک تامینی او را شبیه به یایا توره کرده بود.

مارسیال نیز اگرچه موقعیت های زیادی را از دست داد اما در بهترین فرم خود بود. بازی نگهدارنده او در خط حمله بهترین عملکردی بود که از مهاجم فرانسوی در چند وقت اخیر شاهد بودیم.

  • موفقیت منچستریونایتد به بهترین عملکرد در سخت ترین لحظات بستگی دارد

یونایتد چند وقت است که وقتی دو موقعیت ابتدایی خود را از دست می دهد، بازی را رها می‌کند. خب این بار چنین نبود. آنها هر دو موقعیت را به گل تبدیل کردند و اعتماد به نفس حاصل از آن در تیم قابل مشاهده بود. هر لمس توپ آنها خوب و هر پاسی که ارسال می‌کردند موثر و تقریبا همیشه دقیق بود.

یونایتد تیمی است که فقط در صورت داشتن اعتماد به نفس، خوب عمل می کند. این بدان معناست که موفقیت آن به طرز باورنکردنی به استفاده از شانس ها بستگی دارد که آیا موقعیت های خود را وارد دروازه حریف می‌کنند یا خیر.

به عنوان مثال نیمه دوم را در نظر بگیرید که مارسیال در همان ابتدای بازی موقعیت فوق العاده ای را از دست داد. اگر او کار را تمام می کرد، یونایتد می توانست یک افزایش اعتماد به نفس دیگر و ۲۰ دقیقه بی نظیر دیگر را سپری کند.

در عوض، مدتی طول کشید تا یونایتد گل پنجم و ششم را بزند. یک تیم با اعتماد به نفس وقتی چنین اعتقاد درونی داشته باشد کاملاً توقف ناپذیر خواهد بود.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

ماتا پیشنهاد تمدید را به طور جدی بررسی می کند

خوان ماتا پیشنهاد تمدید قرار داد را به طور جدی بررسی می کند، او که …

یک دیدگاه

  1. بازیه خیلی خوبی بود فکرشم نمی‌کردم اینجوری بازی کنیم ولی باید ثبات داشته باشیمهروقت ازین بردا گرفتیم با یکی دو باخت رفتیم تو بحرانایشالله که ادامه داشته باشه این دفه باختای مسخره اول فصلو جبران کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 18 =