مقاله: ۵ نکته‌ای که می‌توان از شکست شیاطین سرخ مقابل آرسنال درس گرفت

یونایتد شب کابوس واری مقابل توپچی ها داشت و آنها باید برای پایان دادن به روند نا امید کننده خود در لیگ برتر دست به کار شوند.

یونایتد فنز – منچستریونایتد از چهار بازی خانگی خود در لیگ برتر تنها یک امتیاز کسب کرده، این کمترین میزان امتیاز در تاریخ باشگاه در این رقابت ها است. آرسنال بعد از ظهر یکشنبه تیم بهتر و مستحق پیروزی بود زیرا پیر امریک اوبامیانگ پنالتی خود در نیمه دوم را به گل تبدیل کرد.

اوله گونار سولشایر باید فرم خانگی یونایتد را بهبود بخشد زیرا فرصت ها در حال از دست رفتن است. اکنون نکات منفی زیادی برای نتیجه گیری از بازی دیروز وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

۱_ یونایتد نمی تواند تحت فشار بازیسازی کند

شاید حضور دونی فن د بک در ترکیب یونایتد جواب دهد، اما با ترکیب فعلی [چه با یک فرم لوزی و چه با چینش ۱_۳_۲_۴] یونایتد تحت فشار شدیدی که آرسنال به آنها اعمال کرد، نمی توانست بازیسازی را از خط دفاعی انجام دهد. البته این اولین باری نیست که چنین اتفاقی برای آنها می افتد.

فرد و مک تامینی استحکام دفاعی و بستری به یونایتد می دهند که پوگبا و فرناندز بتوانند در کار های هجومی موفقیت کسب کنند. اما مک تامینی در نیمه اول کاملاً از جریان بازی خارج بود و توانایی فرد در بازی با توپ به اندازه کافی خوب نیست.

فن د بک می تواند به یونایتد کمک کند تا مالکیت توپ را حفظ کند و بازگشت مارسیال بازی بهتری از آنچه گرینوود و رشفورد می توانند ارائه دهند را به ارمغان می آورد. این برای یونایتد فاجعه نیست اما سولشایر باید تیم خود را بهتر مربیگری کند تا بتواند تحت پرس شدید، راحت تر از دفاع خارج شود. با فرم لوزی توقعی بیش از اندازه از فرد وجود دارد.

۲_ بازی سریعتر ضروری است اما به هیچ عنوان در بازی یونایتد دیده نمی‌شود

تشخیص پاس های یونایتد آسان بود. آنها کند، تأمل برانگیز و به دور از خلاقیت بودند. این یک ضعف اساسی است. توپ های بلند روی سر رشفورد یا به فضایی که گرینوود می تواند خود را به آنجا برساند، می تواند تأثیر مثبتی داشته باشند، اما هر بار که این پاس ها ارسال می شد، کنترل آنها برای حریفی همچون آرسنال آسان بود. پاس های کوتاه و سریع یک راه حل ساده برای رفع آن است اما یونایتد هرگز این کار را نکرد، حتی در پایان بازی!

۳_ تلاش ناشیانه برای زدن دیرهنگام گل تساوی

در حملات، هری مگوایر به اندازه کافی روی توپ های هوایی خوب نیست و لیندلوف در نیمه میدان مستأصل مانده بود و به جلو نگاه می‌کرد اما گزینه های مناسبی برای ارسال پاس نداشت. آرسنال، اگرچه در تمام طول بازی خوب بود، اما ممکن بود در پایان پیروزی را از دست بدهد.

یونایتد با دوندگی کاوانی، توانایی رشفورد در زدن ضربه از لبه محوطه جریمه و توانایی توپ رباعی فن د بک، گزینه های زیادی داشت اما تنها کاری که آنها کردند ارسال توپ های بلند، یک تاکتیک منسوخ و بی نتیجه بود.

۴_ پوگبا پس از عملکرد کابوس وار مقابل آرسنال چیزهای زیادی برای اثبات دارد

او در طول بازی در سه پست مختلف بازی کرد. این برای پوگبا عادی است. نه او بهترین پست خود را می داند، نه سولشایر و نه ما. این نکته قابل توجه است که از زمان شروع مجدد فوتبال در ماه ژوئن، پوگبا سه پنالتی تقدیم حریفان کرده است. هیچ یک از بازیکنان یونایتد تحت هدایت اوله بیش از پوگبا پنالتی نداده اند.

پوگبا در ابتدای نیمه دوم هنگام بازی در جناح چپ تهدیدی جدی نشان داد. او بازیکنان را راه انداخت، در چند پاسکاری خوب توپ را به عمق فرستاد و مالکیت توپ را حفظ کرد، اما تکل او روی پای برین در محوطه احمقانه بود. پس از آن او چیزی در حمله ارائه نداد. پوگبا در هفته های آینده چیزهای زیادی برای اثبات دارد.

۵_ تعویض های دیرهنگام و بی اثر

سولشایر در پاریس و سپس در خانه لایپزیک انتخاب تیم و تعویض های صحیحی انجام داد، اما در تکرار این کار مقابل توپچی ها ناکام بود.

تعویض گرینوود و فرناندز تعجب آور بود. مک تامینی و فرد در تمام نیمه اول با مشکل روبرو بودند اما هر دو برای نیمه دوم نیز در بازی باقی ماندند. ماتیچ پس از حضور در بازی عملکرد خیلی بهتری از آنها نشان داد اما زمان کافی برای تغییر بازی را در اختیار نداشت. گرینوود برای گابریل و هولدینگ ایجاد مشکل کرده بود و فرناندز غالباً دیرهنگام کاری انجام می‌دهد.

به نظر می رسید سولشایر نتوانسته کاملاً خودش را قانع کند تا در نیمه دوم برای برد به تیمش فشار آورد. سرمربی تیمی مانند منچستریونایتد نباید اینگونه باشد.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: آزاد های جذاب! منچستر باز هم به سراغ بازیکنان رایگان می‌رود؟

با توجه به شرایط اقتصادی، ممکن است باز هم منچستر یونایتد به جذب بازیکنان رایگان …

۵ دیدگاه

 1. دقیقا این بازی مشکل اصلی سولسشر بود نه کس دیگه ای..خنده دار نبود که تیم فقط با سه نفر برونو رشفورد و گرینوود پرس کنه؟خب حداقل اونارم الکی خسته نمیکردی….سولسشر این بازی ترسیده بود و این اولین بار نبود و اوله انگار درس نمیگیره ازین ترس..فصل قبل با ساوت هم همین داستان بود و همین ترس…چرا وقتی تیم مقابل لایپ و پاریس ریتمشو پیدا کرده و خوب و روون بازی میکرد چرا اخه باید مقابل ارسنال محتاط شه جناب سولسشر و پرس تیم رو کمتر کنه و تعداد رو پایین بیاره بجا اینکه مثل همون بازیا از بیساکا و شاو و پوگبا و فرد هم بخواد پرس کنن ولی اونارو عقب نگه داشت تا اتوبوس رو کامل کنه..بخدا اگه میگفتن بهش ببازی هم اشکال نداره فقط مثل بازیای قبل بازی کن و هجومی و سریع و پرس پرتعداد بخدا ارسنال رو گل بارون میکردیم…ولی حیف ترسوه سولسشر…با بزدل بودن یونایتد به جایی نمیرسه

  ۰
 2. من واقعا عاشق اوله هستم میدونم بهترینارو واسه تیم میخواد ولی واقعا به نظرم برای نیمکت منچستر ساخته نشده
  بعد دو سال خیلی اشتباهات بدی انجام میده
  ترکیب ابتدایی نامناسب هنوزم داره ، نمیتونه به بازیکنا انگیزه بده
  نمیتونه تیمو به ثبات برسونه ، تعویض‌های بدی داره ، تیم وقتی به مشکل میخوره سیستمو عوض نمیکنه ، بازیکنا وقتی بد بازی میکنن خوب تعویض نمیکنه ، از بازیکنا نمیتونه درست بازی بگیره
  من واقعا تاکتیک خاصی تو تیم نمیبینم تو هیچ کدوم از بازیهای این فصل
  امیدوارم دیگه تصمیم اشتباه اتفاق نیفته اگه تعویضش به صلاحه باید انجام شه

  ۰
 3. از اول من میگفتم اوله در حد منچستر نیست،میگفتم مربی که سینوسی نتیجه بگیره به درد نمیخوره…

  یه عده فقط انتقاد کردن و گفتن داره تیم رو میسازه،فلسفه باشگاه رو بلده

  حالا کجان که بیان جواب بدن

  ۰
 4. پوچ دیگه به چه زبونی اعلام کنه که آماده اومدن به منچستره ؟!
  به نظرم الآن وقت تغییر …
  توی ژانویه هم تیم باید سرمایه گزاری کنه تا یه ترکیب جدید و یه منچستر جدید رو ببینیم

  ۰
 5. اوله وقت رفتنش رسیده. مشکل اول تیم وودوارده بعد اوله. الان که میشه گندو جمعش کرد باید اوله رو بندازه بیرون ولی صبر کرده وقتی این کارو میکنه که دیگه کار از کار کذشته. من به نظرم بهتر از پوچتنیو گزینه هم هس که جناب مکس الگریه. فک کنم مربی به شدت با صلاحتریه. محصوصا که تجربه بیشتری تو فینال لیگ قهرمانان نسبت به پوچتنیو داشته. از پوگبا هم میتونه خوب بازی بگیره. با اومدنش ممکنه پوگبا جون بگیره و مجاب به موندن بشه. من بنظرم اول باید وودوارد بره همراهش هم اوله رو ببره.

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − سه =