مقاله: ۲ مشکل اساسی ترکیب شیاطین سرخ که همچنان برطرف نشده است

با وجود کسب نتیجه مقابل اورتون، تیم اوله گونار سولشایر هنوز هم مشکلاتی دارد که نمیتوان آنها را نادیده گرفت.

یونایتد فنز – در جریان پیروزی منچستریونایتد برابر اورتون، شاهد بهترین و بدترین تصمیمات اوله گونار سولشایر به عنوان سرمربی باشگاه بودیم.

در هفته گذشته شایعاتی مبنی بر تماس باشگاه با مائوریسیو پوچتینو برای تغییر سرمربی منتشر شد، اما این سولشایر بود که اعتبار خود را با انتخاب یک ترکیب عالی دیگر و تاکتیک های موثر به نمایش گذاشت.

همچنان این اعتقاد در داخل باشگاه وجود دارد که اوله هنوز می تواند مردی باشد که آنها را به سمت اهداف خود هدایت کند، اما این اتفاق نخواهد افتاد مگر اینکه آنها به مشکلاتی که تحت هدایت سرمربی نروژی وجود دارد پایان دهند.

گل اورتون که توسط برنارد وارد دروازه دخئا شد، ناشی از یک اشتباه فردی دیگر از جانب ویکتور لیندلوف بود، موضوعی که ممکن است ناشی از نگرانی های اوله درمورد آمادگی بدنی وی باشد.

نگرانی های سولشایر درمورد آمادگی جسمانی بازیکنانش موضوعی است که اگر آنها به دنبال موفقیت در دراز مدت هستند، باید مورد توجه قرار گیرد.

شاید دیدار شنبه مقابل اورتون مهمترین مسابقه فصل شیاطین سرخ تا به اینجای کار بوده باشد.

اوله گونار سولشایر به دنبال نمایش های ضعیف و نا امید کننده تیمش در شکست برابر آرسنال و باشاک شهیر استانبول تحت فشار فزاینده ای قرار داشت و خود را در انتهای جدول لیگ برتر می‌دید.

یونایتد نیاز داشت تا با برد به پیشواز بازی های ملی به برود، اما نباید از این نکته غافل شد که آنها این پیروزی را مقابل اورتون جوان و با انگیزه‌ی کارلو آنجلوتی که بی شک جزو مدعیان فصل جاری لیگ برتر محسوب می شوند، کسب کردند.

در ابتدای ماه هری مگوایر در مورد پیشرفت خط دفاعی یونایتد تحت هدایت سولشایر صحبت کرد و از گل به خودی هایشان برابر نیوکاسل یونایتد و پاریسن ژرمن به عنوان تنها گلهایی که دریافت کردند و همچنین پنالتی ای که منجر یه شکست برابر شکست آرسنال شد، یاد کرد.

درست است که اهدای یک پنالتی در اولدترافورد به حریف تمام تلاش های آنها را از بین برد اما در دیدار با باشاکشهیر استانبول و حالا اورتون یونایتد در خط دفاعی عملکرد خوبی نداشت.

سولشایر مشتاق جذب مدافع میانی جدید در پنجره نقل و انتقالات تابستانی بود اما این فرصت پیش نیامد و اکنون او دارد تاوان این اتفاق را می‌دهد. گرچه اعتقاد او به لیندلوف و هری مگوایر قابل تحسین است، اما به وضوح مشخص است که نگرانی هایی درمورد توانزبه که هواداران مدتها برای بازگشتش انتظار کشیدند وجود دارد.

آنها هرگز بدون داشتن یک خط دفاعی قابل اعتماد مدعی واقعی کسب عناوین نخواهند بود و با توجه به اینکه آرون ون بیساکا و لوک شاو هر دو در دفاع کناری قابل اعتماد هستند، ضروری است که یونایتد گزینه های خود در مرکز خط دفاع را نیز تقویت کند.

شاید بزرگترین سوال یونایتد این باشد که آیا جذب مدافع جدید اولویتی بزرگتر از جذب یک وینگر راست در سال آینده خواهد بود یا خیر، ترکیب اولیه آنها هنوز به شدت به یک ستاره جدید نیاز دارد.

اوله از اعتراف به عدم رضایت خود از نقل و انتقالات تابستانی که قطعاً یکی از دلایل شکست هفته گذشته مقابل باشاکشهیر بود خودداری کرد. حتی پس از پیروزی مقابل اورتون آنها نمی‌توان وجود عدم تعادل در خط حمله را نادیده بگیرند، زیرا خوان ماتا ۳۲ ساله تنها گزینه موجود برای بازی در سمت راست خط حمله است.

یونایتد مدت زمان بسیار زیادی است که موفق به مقابله با چنین ضعف آشکاری نشده است اما هیچکدام از خرید های جدید آنها یعنی فاکوندو پلیستری یا آماد دیالو ترائوره به این زودی ها بازی در تیم اصلی آماده نخواهند بود و اضافه کردن یک وینگر راست تخصصی در سال آینده برای آنها موضوعی بسیار حیاتی است.

در روزی که برونو فرناندز و مگوایر هر دو خرید اوله تفاوت را ایجاد کردند و ۳ امتیاز را به هواداران هدیه دادند، به ما یادآوری می‌کند که چرا سرمربی یونایتد در پنجره نقل و انتقالات بعدی مستحق حمایت بیشتری است.

عدم رسیدگی به چنین ضعف های واضح در پنجره نقل و انتقالات به این معنی است که هر کسی که مسئولیت امور باشگاه را بر عهده دارد مقصر اصلی عدم کسب نتایج خواهد بود.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: آزاد های جذاب! منچستر باز هم به سراغ بازیکنان رایگان می‌رود؟

با توجه به شرایط اقتصادی، ممکن است باز هم منچستر یونایتد به جذب بازیکنان رایگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 13 =