یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: 11 گزینه ی شیاطین سرخ در پست هافبک دفاعی

بر خلاف پست دفاع میانی شیاطین سرخ در پست هافبک گزینه های متعددی دارند که به بررسی آنها میپردازیم.

 یونایتد فنز – رافائل واران و جیدون سانچو خط دفاع و حمله ی منچستر را متحول خواهند کرد اما به نظر می‌رسد خط هافبک تیم همچنان چیزی کم دارد. حتی قبل از انتشار اخباری مبنی بر تغییر چینش تیم به 433 پست هافبک دفاعی یک اولویت به شمار میرفت و حالا این موضوع اهمیت بیشتری دارد.

گزینه هایی که سولشر در این پست در اختیار دارد شامل ماتیچ پا به سن گذاشته و گارنر جوان است. از بین اسکات و فرد هیچکدام اثر بخشی کافی را در این پست ندارند. اگر یونایتد قصد کسب جام را دارد، باید با دنبال خرید بازیکن مورد نیاز در این پست باشد. و درباره ی اینکه چه کسی باید خریداری شود، گزینه های زیادی وجود دارد. لیست ما شامل بازیکنان گران قیمت و همچنین گزینه های ارزانی است که شاید ارزش ریسک را داشته باشند.

1. دکلان رایس

رایس گران ترین گزینه ی موجود است. وستهم این ملی پوش انگلیسی را 100 میلیون پوند ارزش گذاری کرده است. رقم بسیار بزرگی است، مخصوصا با در نظر گرفتن پولی که یونایتد برای تقویت سایر پست ها در نظر گرفته است.

منچستر میتواند بخشی از این پول را با فروش لینگارد به دست بیاورد، اما احتمال پیوستن لینگارد به وستهم در صورت جدایی رایس بسیار کم است. ممکن است یونایتد یک سال صبر کند تا ببیند آیا قیمت رایس تا تابستان آینده کاهش پیدا خواهد کرد یا خیر. این بازیکن 22 ساله میتواند یک راه حل طولانی مدت باشد و عملکرد او در یورو به خوبی توانایی اش را در درخشش در بازی های بزرگ نشان داد. او تشنه ی موفقیت است.

2. ویلفرد اندیدی

مدافع لستر اندیدی ممکن است 60 میلیون پوند برای منچستر هزینه داشته باشد و گزینه ی اغواکننده برای منچستری هاست. این ملی پوش نیجریه ای در حالی که تنها در 24 بازی لیگ جزیره به میدان رفت، توانست با 73 تکل موفق در رده ی سوم بیشترین تکل موفق در لیگ قرار بگیرد.

میانگین تکل به ازای هر بازی اندیدی ( 3.7 ) بالاترین عدد در لیگ جزیره است و میانگین قطع توپ او ( 2.4 ) بالاترین در میان هافبک های شاغل در این لیگ است. او تنها 24 سال دارد و بهترین سال های کریرش هنوز در پیش روی اوست.

3. ژائو پالنینیا

پالنینیا فصل فوق العاده ای در اسپورتینگ داشت و یکی از بازیکنان کلیدی اسپورتینگ در مسیر رسیدن به قهرمانی لیگ بود و در نهایت به تیم ملی نیز دعوت شد. این بازیکن 26 ساله حدودا 35 میلیون پوند ارزش دارد که برای یونایتد رقم قابل پرداختی به نظر میرسد و او میتواند تعادل را به خط هافبک شیاطین سرخ اضافه کند.

فصل گذشته او بالاترین میانگین تکل صحیح ( 3.3 ) در لیگ پرتغال را داشت. به عنوان مثال رایس در لیگ جزیره میانگین 1.8 را به ثبت رساند.

4. مارسلو بروزوویچ

بازیکن کروات اینتر میلان تجربه ی مورد نیاز یونایتد را داراست و فصل گذشته با اینتر موفق به کسب قهرمانی سری آ شده است. بروزوویچ 28 ساله سابقه ی حضور در جام جهانی را دارد و فصل گذشته از 38 بازی لیگ 34 بازی را به میدان رفت و یکی از ارکان اصلی تیم کنته در مسیر کسب قهرمانی بود.

بروزوویچ عملکرد خوبی در پاس کاری دارد که به تیم در دیکته کردن سبک بازی خود کمک میکند. فصل گذشته او از حیث لمس توپ هفتمین بازیکن در بین تمام بازیکنان سری آ بود.

5. تیون کوپماینرس

این استعداد هلندی که انتظارات زیادی از او وجود دارد، در بازی مقابل یونایتد در پیراهن آلکمار نیز خوش درخشید. کوپماینرس 23 ساله مهارت بالایی در پاس دادن دارد و فصل گذشته 7 پاس گل به ثبت رساند. از لحاظ دفاعی ای نیز آمار او با میانگین 2.7 تکل صحیح در هر بازی قابل توجه است. خرید بازیکن از لیگ هلند معمولا ریسک بالایی دارد اما قیمت پایین کوپماینرس این ریسک را کاهش میدهد.

6. آرلین چوآمنی

ستاره ی جوان فصل گذشته ی لیگ فرانسه مورد تحسین فابرگاس قرار گرفته است. فابرگاس درباره ی او گفت:

او پتانسیل این را دارد که به یک هافبک تمام عیار تبدیل شود.

چوآمنی از لحاظ تکل صحیح در لیگ 1 در رده ی دوم قرار گرفت و از لحاظ قطع توپ نیز در رده ی چهارم قرار داشت. جذب او احتمالا 40 میلیون پوند هزینه خواهد داشت و با توجه به سنش ( 21 )، او استعدادی است که ارزش دنبال کردن دارد. چوآمنی میتواند گزینه ای ارزان تر و احتمالا بهتر از رایس باشد.

7. ایوس بیسوما

هافبک برایتون یکی از بازیکنانی بود که فصل گذشته توجهات زیادی را به خود جلب کرد. او در اوایل سال میلادی عملکرد بسیار خوبی مقابل شیاطین سرخ در الدترافورد داشت و 6 قطع توپ و 3 تکل موفق در این بازی به ثبت رساند. او از لحاظ بیشترین تکل صحیح در رده ی دوم لیگ جزیره قرار گرفت و رده ی هفتم لیگ را از لحاظ قطع توپ دارا بود.

به نظر میرسد که این بازیکن 24 ساله آماده ی یک انتقال بزرگ است و استفاده نکردن از این فرصت میتواند اشتباهی بزرگ برای هر باشگاهی باشد که به دنبال جذب یک هافبک دفاعی است. ارزش حدودی او 40 میلیون پوند است.

8. روبن نوس

بخش اعظمی از توجهات رسانه ای اعظمی که چند فصل پیش به نوس و عملکردش میشد کاهش پیدا کرده است و او نیازمند یک انتقال برای احیای کریرش است. با این حال، نوس فصل گذشته در رده ی پنجم لیگ از لحاظ تکل موفق قرار گرفت و قدرت شوت زنی بالایی دارد که یونایتدی ها آن را به چشم خود دیده اند.

خبرگزاری Athletic گزارش داده است که ولورهمپتون در حال ورود به دوره ای جدید است و به همین منظور حاضر است نوس را با 35 میلیون پوند به فروش برساند.

9. ادواردو کاماوینگا

خرید کاماوینگا میتواند آینده ی پست هافبک دفاعی را برای یونایتدی ها تضمین کند. کاماوینگا تنها 18 سال دارد و میتواند خصوصیات بازی در پست هافبک دفاعی را در سالیان آتی به دست بیاورد.
او فصل 19/20 در این پست بازی کرد و سپس در فصل 20/21 در پستی با تحرک بیشتر و به عنوان هافبک باکس تو باکس مورد استفاده قرار گرفت. او تا اینجای کار بیش از 80 بازی در رده ی بزرگسالان انجام داده است. فصل گذشته او 70 تکل موفق در لیگ فرانسه داشت و در رده ی هفتم این لیگ قرار گرفت و هیچ بازیکنی از یونایتد نتوانست این عدد را در لیگ جزیره ثبت کند و این در حالی است که او فصل گذشته در پست هافبک دفاعی به کار گرفته نشد.

10. بوبکر کامارا

کامارا که در مارسی بازی میکند تا سن 21 سالگی بیش از 100 بازی برای این تیم انجام داده است و تنها یک سال از قرارداد او با باشگاه فرانسوی باقی است. یونایتد میتواند با 20 میلیون پوند او را جذب کند و ریسک سرمایه گذاری روی این جوان با استعداد را بپذیرد.

کامارا در رده ی هشتم بیشترین تکل صحیح در لیگ 1 پشت سر کاماوینگا قرار گرفت و از لحاظ بیشترین پاس صحیح در یک سوم دفاعی حریف در رده ی دهم لیگ فرانسه جای گرفت.

11. ابراهیم سانگر

بازیکن پی اس وی آیندهوون یک گزینه ی ارزان دیگر است و مانند کامارا میتوان او را با 20 میلیون پوند جذب کرد. این هافبک ساحل عاجی فصل گذشته میانگین 3.5 تکل صحیح در هر بازی را به ثبت رساند که دومین نفر از این حیث در لیگ هلند بود. او همچنین با میانگین 2.1 در میان 10 بازیکن لیگ از لحاظ قطع توپ قرار گرفت.

او در تابستان جاری با لباس منچستر یونایتد دیده شده است که میتواند نشان از علاقه ی وی به شیاطین سرخ داشته باشد.

 

منبع: United in focus

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
4 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دارینوس
دارینوس
9 ماه قبل

علاوه بر اینها لوکاتلی هم گزینه خوبیه چه به لحاظ دفاعی و چه به لحاظ تهاجمی عملکردش خوب بوده. هم هافبک دفاعی بازی کرده و هم هافبک میانی. کوپماینرز توانایی خیلی خوبی در بازیسازی داره اما به قول شما چون از لیگ هلند میاد ممکنه اونقدرا هم تاپ نباشه(البته عکس کوپماینرز رو اشتباه گذاشتن، این کوپماینرز نیست!). روبن نوی هم گزینه خیلی خوبیه اما فکر کنم فصل پیش کمی افت کرد، هرچند قدرت بازیسازی و پاسکاریش خیلی عالیه

Mohammad
Mohammad
9 ماه قبل

کالوین فیلیپس لیدز و مارکوس یورنته اتلتیکو جاشون تو این لیست خالیه..

MUN
MUN
9 ماه قبل

کالوین فیلیپس هم خوبه

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x