مقاله: ۵ نکته ای که از بازی با کریستال پالاس می توان برداشت کرد
مقاله: ۵ نکته ای که از بازی با کریستال پالاس می توان برداشت کرد

مقاله: ۵ نکته ای که از بازی با کریستال پالاس می توان برداشت کرد

یونایتدفنز– یونایتد با پیروزی مقابل پالاس روند شکست ناپذیری خود را به ۱۹ بازی رساند. برای پیروزی در این بازی مهارت بالای فردی بازیکنان نیز ضروری بود. در این مقاله به ۵ نکته ای که از این بازی میتوان یافت خواهیم پرداخت.

کیفیت فردی

در هفته های اخیر یونایتد به لطف خط حمله درخشان خود که اکنون در گلزنی ثبات دارند حریفان خود را اذیت کرده اما گاهی اوقات نیز آن ها مانند همیشه نبوده و منجر به سخت تر شدن بازی شده اند. در بازی با پالاس، پایین بودن انرژی بازیکنان باعث شد تا طراوت همیشگی در میان خط حمله یونایتد دیده نشود و فرم خوبی از یونایتد را شاهد نباشیم.

زمانیکه پاس های کوتاه جواب نمیدهد تیم باید روش های دیگری را امتحان کند که یکی از آن ها اتکا به استعدادهای فردی تیم است. یونایتد این ویژگی را نیز دارا می باشد برونو فرناندز و پل پوگبا در سطح جهانی هستند و برونو که اولین انتقال بزرگ خارج از پرتغال برای وی رقم خورد در حال اثبات این موضوع است.


در خط حمله نیز رشفورد در میان مهاجمان برجسته حضور دارد و درحالیکه در بازی مقابل پالاس تیم نمایش خوبی نداشت، رشفورد درخشان ظاهر شد. گل انفرادی زیبای او ۲۲ امین گلش برای یونایتد در این فصل بود. مهاجمی که همواره به لحاظ نداشتن هوش در بازی مورد انتقاد قرار میگرفت با حرکتی زیبا ۳ مدافع پالاس را از میان برداشت و در نهایت توپ را به آن سوی دروازه فرستاد. حرکت وی پیش از ضربه برونو به تیر دروازه نیز بسیار عالی بود و پاس گل او به مارسیال نیز از کلاس بالایی برخوردار بود. رشفورد از زمان آغاز دوباره بازی ها مورد انتقاد قرار گرفته و درحالیکه پس از ژانویه بازی نکرده بود اکنون توانسته به فرم خود برگردد. به همین دلیل است که بارسلونا و پی اس جی در ۱۸ ماه اخیر به این بازیکن لینک شده اند. چونکه او بازیکن کلاس جهانی است.

ون بیساکا در مقابل زاها

تغییر پست ون بیساکا به یک مدافع کناری زمانی که در آکادمی کریستال پالاس بود زمانی رقم خورد که این تیم تعداد بازیکن کافی نداشت و او موفق شد زاها را در تمرین تیمی به طور کامل ببندد. حداقل داستان ها اینطور می گویند!

باتوجه به بازی با پالاس ممکن است بگویید این داستان واقعیت ندارد چراکه زاها در بازی مقابل بیساکا کاملا مسلط بود و برتری داشت. زاها باتوجه به دوران ناموفقش در الدترافورد ممکن است همچنان بدنبال اثبات خود به یونایتد در جهت گرفتن شانسی دوباره برای بازی در این تیم باشد. او در این بازی مرد اول پالاس بود و یکی از سخت ترین شبهای بیساکا را رقم زد. بیساکا پیش از این استرلینگ را به خوبی مهار کرده بود اما در مقابل زاها موفق نبود.

تهدید از روی ضربات ایستگاهی

از زمان ورود برونو، یونایتد در ضربات کرنر تیم خطرناک تری شده و در بازی پنجشنبه شب میتوانست حداقل به یک گل از این طریق برسد که مگوایر در سه صحنه توپ را به بیرون فرستاد. در بازیهای بسته که موقعیت سازی سخت است، ایجاد موقعیت از ضربات ایستگاهی راه حل مناسبی است اما مگوایر در طول فصل موقعیت های زیادی هدر داده است. او در وقت های اضافه نیز برای بار چهارم توپ را با ضربه سر به بیرون فرستاد.


مدافع یونایتد تنها یکبار با ضربه سر موفق به گلزنی در این فصل شده که در بازی مقابل چلسی شد و دو گل او در جام حذفی نیز با پا به ثمر رسیده اما به نظر می رسد میتوانست سه یا چهار گل با ضربه سر بزند.

یادگیری از اشتباهات

زمانیکه یونایتد هفته گذشته شاهد شکست چلسی و لسترسیتی مقابل حریفانشان بود فکرش را نمیکرد که زمانیکه بازی با پالاس آغاز میشود امید آنها به کسب سهمیه لیگ قهرمانان در حالت تعادل باشد. آن نتایج برای چندمین بار در این فصل درها را برای یونایتد باز کرد تا موفق به کسب سهمیه شوند. سپس با پیروزی چلسی مقابل نوریچ و لستر مقابل شفیلد، این بازی برای یاران اوله مرگ و زندگی بود.

شاید نمایش متقاعد کننده ای نبود اما برد تنها چیزی بود که به آن نیاز داشتند و کسب کردند تا کسب سهمیه در دستان خودشان باشد حتی اگر این به معنی پیروزی مقابل لستر در کینگ پاور باشد. زمانیکه فشار روی یونایتد بود آنها پاسخ خوبی دادند که برای یاران سولشر امیدبخش است چراکه پیشتر بارها این شانس ها را از دست داده بودند.

 

نکاتی برای بازی جام حذفی

در حقیقت نکات زیادی وجود ندارد. ماتیچ به نظر پس از استراحت در بازی مقابل پالاس و بازی به عنوان تعویضی بازیکن ثابت یونایتد مقابل چلسی خواهد بود اما ۵ نفر خط حمله همگی ثابت بودند و فشار زیادی در بازی های اخیر روی آنها بوده است. پوگبا، گرینوود، برونو، رشفورد و مارسیال در ۲۳ روز اخیر ۶ بازی را از ابتدا آغاز کردند در حالیکه در ۱۰۰ روز پیش از آن بازی ای انجام نداده اند.

یونایتد در بازی مقابل ساوتهمپتون خسته به نظر میرسید و در مقابل پالاس نیز بازی را خوب شروع نکردند و پیشرفت خاصی نیز نداشتند. اوله و کادر فنی انتظار داشتند تا بازیکنان توپ را سریعتر به حرکت درآورند و پرس بیشتری انجام دهند اما فقدان انرژی در تیم کاملا مشهود بود و این مهمترین نگرانی یونایتد خواهد بود که باید پس از سفر به لندن برای بازی نیمه نهایی جام حذفی مقابل وستهم قرار بگیرند. چلسی برای این بازی هم دو روز استراحت بیشتری داشته و هم مسافت کمتری را طی خواهد کرد.

 

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سینا نورالدینی

مطلب پیشنهادی

مقاله: یونایتد می تواند با پیروزی در آنفیلد با یک تیر دو نشان بزند

شیاطین سرخ امشب در آنفیلد به مصاف لیورپول خواهند رفت تا حساس ترین دیدار فصل …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 3 =