مقاله: کاری که منچستریونایتد باید در پنجره نقل و انتقالاتی ژانویه انجام دهد

شیاطین سرخ نیازی به جذب یک مهاجم برای جایگزینی اودیون ایگالو نخواهند داشت، اما باید خروجی های خود را مشخص کنند.

یونایتد فنز – سال جدید همیشه بهانه خوبی برای گرفتن یک رژیم جدید است و منچستریونایتد نیز پیش از رسیدن به پنجره نقل و انتقالات، لیست بلند بالایی از بازیکن در اختیار دارد.

اوله گنار سولشر، به جز بازیکنان قرضی (دیوگو دالوت، جیمز گارنر، آندریاس پریرا و تاهیت چانگ) و آماد ترائوره، که در ژانویه به ترکیب ملحق می شود تا جایگزین اودیون ایگالو شود، یک تیم ۳۱ نفره در اختیار دارد. تمدید ۸ ماهه قرارداد ایگالو آخرین اشتباه مدیران قرارداد های یونایتد است. یک مشاور امور مالی فوتبال در این باره گفته است:

از زمانی که آنها در سال ۲۰۱۶ یک مدیر مالی منصوب کردند، بندی در قرارداد بازیکنانشان قرار داده اند تا ارزش آنها را حفظ کند و این باعث شده که دستمزدشان افزایش پیدا کند.

پل پوگبا نمی خواهد در منچستریونایتد باشد، بسیاری از هواداران این باشگاه نیز همین حس را نسبت به بازیکن فرانسوی دارند. او در آستانه ورود به ۱۸ ماه پایانی قرارداد خود است و با توجه به عملکردش در این مدت، او لایق یک قرارداد جدید نیست. اما از دیدگاه مالی، مسلما بهتر است که افزایش حقوق به پوگبا پیشنهاد شود تا در آینده، هنگام فروش، درامد زایی بسیار بیشتری به ارمغان داشته باشد.

یونایتد انتظار جدایی پل پوگبا را در سال جدید ندارد اما چند بازیکن بلااستفاده این تیم که باید در تابستان باشگاه را ترک می کردند، برای جدایی در نظر گرفته شده اند. کسب درامد از پنجره نقل و انتقالاتی زمستانی تا حد زیادی نا محتمل به نظر می رسد.

بازیکنانی که منچستریونایتد می تواند آنها را در این پنجره به فروش برساند:

سرخیو رومرو

با یک انتقال رایگان در سال ۲۰۱۵، تبدیل به یکی از بهترین خرید های دوران پس از بازنشستگی سر الکس فرگوسن شد. رومروی ۳۳ ساله، پس از عدم بازی در برابر سویا در نیمه نهایی لیگ اروپا در شانزدهم آگوست، قصد خروج از باشگاه داشت، اما این حرکت هرگز عملی نشد و همسرش در روز پنجم اکتبر اعتراض خود را به یونایتد نشان داد.

دین هندرسون در آگوست، قراردادی ۵ ساله با باشگاه منعقد کرد و با وجود اشتباهات متعدد دخیا در فصل گذشته، زمان بازی زیادی به رومرو نرسید و اکنون وی نقش لی گرانت را در منچستریونایتد بر عهده دارد. قرارداد رومرو در پایان این فصل به اتمام می رسد و اگر یونایتد می خواهد درامدی از این بازیکن کسب کند، پنجره ژانویه زمان مناسبی است.

یونایتد می تواند بند تمدید یکساله قرارداد دروازه بان را فعال کند، اما تمدید کردن قرارداد بازیکنی که توسط سولشر از لیست لیگ جزیره و لیگ قهرمانان اروپا کنار گذاشته شده، حرکتی مضحک به نظر می رسد. اورتون و لیدز به یک گلر مطمئن در دروازه خود نیاز دارند.

مارکوس روخو

روخو برجسته ترین نمونه از سیاست قرارداد های یونایتد است. از زمان تمدید قراردادش در مارس ۲۰۱۸ به مدت سه سال، او فقط در ۱۲ بازی برای شیاطین سرخ به میدان رفته و بیش از یک سال برای این تیم بازی نکرده است.

علاقمندی ها به بازیکن ۳۰ ساله به حدی کاهش یافته است که یونایتد از یافتن خریداری برای وی در تابستان، ناتوان بود. حتی مدیربرنامه روخو نیز در روز پایانی پنجره نقل و انتقالات در انگلیس نبود. سال پیش او با موکلش در میان علاقه مجدد اورتون، وارد کارینگتون شد.

روخو از لیست لیگ قهرمانان حدف شد اما نامش در لیست لیگ برتر وجود دارد. قرارداد او نیز مانند رومرو در ماه ژوئن به پایان می رسد، اما یونایتد می تواند یک سال دیگر نیز قرارداد این بازیکن بی مشتری را تمدید کند.

اینکه باشگاهی برای مداقعی ۳۰ ساله که از ۱۰ نوامبر سال قبل در هیچ بازی ای در لیگ جزیره حضور نداشته است، مبلغی بپردازد، بسیار دور از انتظار می باشد و منچستریونایتد مجبور است روخو را ۷ ماه دیگر تحمل کند تا سپس او را آزاد کنند.

فیل جونز

جونز تا سال ۲۰۲۳ با منچستریونایتد قرارداد دارد و از ژانویه در هیچ بازی ای به میدان نرفته است. در فصل قبل در دو بازی در لیگ برتر حضور داشت که منجر شد به مصدومیتش تا ماه ژوئن شد. سولشر اعلام کرد که جونز ۲۸ ساله در دسامبر آماده بازی خواهد بود، که اگر در ژانویه باشگاهی بخواهد مدافع را از دست یونایتد خارج کند، زمان مناسبی خواهد بود.

جونز نیز مانند روخو روی دست منچستریونایتد مانده است و به سادگی به فروش نمی رود. علی رغم چشم اندازی تاریک، انگلیس در یافتن یک مدافع وسط مطمئن در کنار مگوایر مشکل دارد و یک عملکرد چهار ماهه خوب، می تواند جونز را برای بازی های لیگ ملت های اروپا به فکر گرت ساوتگیت بیندازد. فیل جونز در ترکیب انگلیس برای جام جهانی ۲۰۱۸ حضور داشت و یک انتقال قرضی در ژانویه نیز قابل انجام خواهد بود.

تیموتی فوسو منساه

منساه اولین بازی خود برای منچستریونایتد را حدود سه سال پیش در ماه جولای و در برابر کریستال پالاس انجام داد، سپس در جام حذفی و نیمه نهایی لیگ اروپا نیز ظاهر شد. بازیکن ۲۲ ساله در شروع این فصل مقابل پالاس نیز در ترکیب اولیه حضور داشت اما از آن زمان در بازی دیگری به میدان نرفته است و در این تابستان قراردادش تمام خواهد شد.

۱۲ بازی در ۵ سال، تمدید قرارداد او را توجیه نمی کند، اما اوله گنار سولشر می خواهد که او را حفظ کند. منساه انگیزه بزرگی برای ترک منچستریونایتد در ژانویه دارد، زیرا با صعود به جام ملت های اروپا، تیم ملی هلند، برای اولین بار از سال ۲۰۱۴ وارد یک رقابت بزرگ می شود.

منبع: ساموئل لاکهرست – ManchesterEveningNews

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

پوگبا: اوله همانند مورینیو، بازیکنان را کنار نمی‌گذارد؛ نمی‌دانم چرا رابطه‌ام با خوزه خراب شد

پل پوگبا در مصاحبه ای مفصل در خصوص تفاوت های آقای خاص و سولشر توضیح …

یک دیدگاه

  1. جونز بشه زوج مگوایر در انگلیس????
    مگوایر به اندازه کافی گنده جونز هم کنارش?

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + 8 =