خانه / مقاله و تحلیل / مقاله: چیدمان ترکیب شیاطین سرخ بعد از بازگشت زلاتان

مقاله: چیدمان ترکیب شیاطین سرخ بعد از بازگشت زلاتان

بعد از بازگشت زلاتان برای خیلی این سوال پیش آمده که ترکیب منچستریونایتد چگونه شکل خواهد گرفت.

یونایتد فنز – زلاتان برگشت! بعد از این مصدومیت طولانی مدت وی همه تصور می کردند کار او با منچستریونایتد به اتمام رسیده و شاید برای همیشه فوتبال را کنار بذارد. اما این زلاتان است، هیچوقت تسلیم نمیشود و این بار هم این اتقاق نیفتاد. زلاتان برگشت و شماره ی ده رونی را بر تن خواهد کرد. حال باید ببینیم لوکاکو مهاجم ۷۵ میلیون پوندی منچستر و زلاتان چگونه در ترکیب قرار خواهند گرفت.

زلاتان شاید پادشاه فروتنی نباشد اما بی شک او پادشاه است. او در ۳۴ سالگی به اولدترافورد آمد و قبل از مصدومیتش ۲ جام را با شیاطین سرخ فتح کرد. وقتی زلاتان را به مجسمه تشبیه می کنند، اغراق نکرده اند! به نظر می رسد او از سنگ مرمر ساخته شده است! ۴ ماه بعد از مصدومیت وحشتناک خود به نظر سر حال می آید و در نیم فصل دوم با پیراهن شیاطین سرخ با دیگر به میدان خواهد رفت. چگونه و در چه منطقه ای؟ بررسی خواهیم کرد.

ترکیب استاندارد:

اولین گزینه و شاید محتمل ترین گزینه همین ترکیب خواهد بود. زلاتان مهاجم بزرگی است و شکی در آن نیست اما با توجه به زمان بازگشت او و مچ شدن دوباره با هم تیمی ها و همچنین سن بالای ابراهیموویچ، احتمالا لوکاکو انتخاب اول آقای خاص خواهد بود و در بازیهای بزرگ نیز از مهاجم بلژیکی استفاده خواهد شد. البته نقش زلاتان در نیمکت غیر قابل انکار است و او می تواند پس از به بازی آمدنش وضعیت بازی را متحول کند.

ورود زلاتان:

بی شک اگر لوکاکو مصدوم یا خسته شود، مورینیو همانند پارسال به دردسر نخواهد افتاد و زلاتان را وارد بازی خواهد کرد. زلاتانی که فصل گذشته با بازیکنانی همچون رشفورد، لینگارد و میخیتاریان هم بازی بوده و ذهنیتی از بازی در کنار آنها خواهد داشت.

با وجود کم بودن سرعت زلاتان، مورینیو همانند پارسال از دو وینگر سرعتی خود یعنی لینگارد و رشفورد استفاده خواهد کرد تا این مشکل را نیز حل کند؛ و پست میخیتاریان را به هافبک هجومی تغییر خواهد داد.

حضور آسمان خراش ها در ترکیب:

همه می دانند که منچستریونایتد در حال حاضر یکی از تیم های قد بلند لیگ جزیره است، این فوق العاده است. با ورود زلاتان این میانگین بالاتر نیز خواهد رفت و یک امتیاز مثبت برای آقای خاص به شمار می رود. با اضافه شدن فلینی نیز منچستریونایتد می تواند از این تاکتیک به خوبی استفاده کند و بازی را به مسابقات پرش تبدیل کند! مدافعان اندکی وجود دارد که بتوانند این سه بازیکن را در این مسئله مهار کنند.

استفاده از ترکیب چهار – چهار – دو:

صد البته! مورینیو می تواند از این ترکیب استفاده کند. دو مهاجم و دو وینگر. زلاتان بیشتر مهاجم هدف خواهد بود و لوکاکو نیز می تواند آزادانه بازی کند. از آنجایی که هنریک میخیتاریان و آنتونی مارسیال بسیار خلاق هستند می توانند دو مهاجم منچستریونایتد در فرصتی ایده آل قرار بدهند، استفاده از این ترکیب بعید نخواهد بود. البته این چیدمان ریسک زیادی دارد و می تواند در ضد حمله های تیم حریف به شیاطین سرخ آسیب وارد کند.

مقاله از: محمد بوت (Squawka)

درباره ی سورنا شهرکی (مدیر)

سورنا شهرکی (مدیر)
تا ابد با شیاطین سرخ ❤️❤️ - GGMU - محبوب ترین بازیکن: اریک کانتونا ?

جعبه "همچنین ببینید"

ویژه: آنتونی به سه دلیل می بایست یونایتد را ترک کند

همه شاهد آن بوده اند که وی پس از ورود خوزه مورینیو شرایط مطلوبی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *