مقاله: چهار اشتباه بزرگ یونایتد در فروش بازیکن در دوران پسا فرگوسن
مقاله: چهار اشتباه بزرگ یونایتد در فروش بازیکن در دوران پسا فرگوسن

مقاله: چهار اشتباه بزرگ یونایتد در فروش بازیکن در دوران پسا فرگوسن

یونایتدفنز- منچستریونایتد در سال های اخیر اشتباهاتی در استخدام بازیکنان داشته است اما برخی از این اشتباهات انتقالاتی مربوط به اجازه دادن به بازیکنان برای ترک باشگاه بوده است. رایان گیگز اخیرا مدعی شده که او معتقد بوده سه بازیکن هیچگاه نباید توسط یونایتد فروخته می شدند.

 

افرادی زیادی بوده اند که باشگاه آمدند درحالیکه نباید بازیکن یونایتد می شدند و از طرف دیگر بازیکنانی بودند که در منچستر بازی میکردند و نباید اجازه خروج دریافت می کردند.

من در خصوص رافائل، دنی ولبک و جانی اوانز صحبت می کنم. بازیکنانی که در یونایتد بودند و باید می ماندند.

 

درحالیکه رافائل و ولبک از زمان خروج از الدترافورد به سختی به دنبال درخشش در تیم های مختلف بودند، اما گیگز قصد دارد مشکلی را بیان کند؛ چرا که از زمانی بازنشستگی فرگوسن همانقدر که خریدهای یونایتد تامل برانگیز بوده اند برخی فروش ها نیز سوال برانگیز هستند.

 

در اینجا چهار بازیکن یونایتد را که در سال های اخیر از این تیم جدا شده اند را بررسی می کنیم در حالیکه باید ماندگار می شدند…

 

آندر هررا

هر چقدر بیشتر فکر کنیم که چرا منچستر اجازه خروج هررا و پیوستن وی به صورت آزاد به پاریس سنت ژرمن را صادر کرد کمتر به نتیجه می رسیم.

یونایتد برای عقد قرارداد جدید با هررا خیلی کند عمل کرد و همین باعث شد هررا به صورت آزاد به پاریس برود. قرارداد او با توجه به نیازهای سولسشر برای خرید بازیکن در پست های دیگر در این تابستان، حتما باید تمدید می شد.

 

منچستر بازیکنی را جانشین هررا نکرد و از آن زمان به بعد در پست هافبک با چالش جدی مواجه بود تا اینکه برونو فرناندز را ماه گذشته در آن پست به خدمت گرفت.

 

هررا جنگندگی و دوندگی را به خط هافبک یونایتد تزریق می کرد، اما با وجود عملکرد فوق العاده اسکات مک تومینی هنوز جای خالی هررا احساس می شود.

 

جانی ایوانز

با نگاه منصفانه نسبت به یونایتد، کمتر کسی می توانست پیش بینی کند جانی ایوانز پس از احیا در وست برومویچ طی سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ به چنین بازیکن خوبی تبدیل شود.

دفاع وسط ایرلندی در دوران حضور در یونایتد در خط دفاعی بسیار متعهد نشان می داد، اما با نمایش های ناامید کننده سریالی در فصل ۲۰۱۳-۲۰۱۴ تبدیل به یک بازیکن غیرقابل اعتماد در عقب زمین شد و مدت زمان بازی او به شدت کاهش یافت.

 

اکنون شما به این مسئله مشکوک هستید، با این حال، او می توانست جزئی از یونایتد باشد و فقط رابطه و درک متقابلی که او و هری مگوایر می توانستد برای یونایتد به ارمغان بیاورند را از ذهن بگذرانید. کاری که فصل پیش در لستر به خوبی انجام دادند.

 

اکنون در ۳۲ سالگی، جانی ایوانز می توانست ثبات و تجربه ای را برای یونایتد به ارمغان بیاورد که نه فیل جونز و نه کریس اسمالینگ از پس آن بر نیامدند.

 

ممفیس دپای

یونایتد استعدادی همچون او را در خط حمله می خواهد.

 

شما می توانید در این مورد که پیوستن این استعداد هلندی در ۲۱ سالگی به یونایتد خیلی زود بود بحث کنید اما وقتی بدانید او اکنون فقط ۲۵ سال سن دارد متوجه می شوید ژوزه مورینیو خیلی زود صبر خود را در قبال وی از دست داد. تنها ۱۸ ماه در اختیار داشتن این بازیکن مستعد در الدترافورد ناامید کننده است؛ علاوه بر این که یونایتد در هنگام فروش او به لیون در ژانویه ۲۰۱۷، ۱۰ میلیون پوند هم نسبت به قیمت خرید او ضرر کرد.

 

ممفیس در شروع کار خود در الدترافورد در بازی مقابل بروژ در پلی آف لیگ قهرمانان با دو گل استثنائی خود طوفان به پا کرد اما در راه تطبیق با فوتبال انگلیسی با مشکل مواجه شد و تنها دو گل در لیگ جزیره به ثمر رساند.

 

او با به ثمر رساندن ۵۳ گل در ۱۰۴ بازی که از ابتدا در ترکیب لیون قرار داشته خود را اثبات کرده است و در بین بازیکنان تاثیرگذار فوتبال اروپا به شمار می آید و قطعا در صورتی که در یونایتد باقی می ماند می توانست خط حمله آن ها را رهبری کند.

 

ویلفرد زاها

کسی که نابود شد.

کمتر تردیدی وجود دارد که زاها می توانست خود را به عنوان یک خرید عالی برای یونایتد اثبات کند. فقط موفقیت های وی از زمانی که به پالاس برگشته نگاه کنید.

 

همه چیزی که او لازم داشت اندکی صبر از جانب دیوید مویس و پیدا کردن فرصتی برای بازی کردن بود. اما زاها که آخرین خرید دوران سرالکس فرگوسن بود، حتی یک بازی لیگ جزیره را هم در ترکیب ابتدایی یونایتد آغاز نکرد و هنوز باید منتظر ماند و دید که آیا فرصتی برای حضور در یکی از تیم های تاپ سیکس را پیدا می کند یا خیر.

 

اگر این بازیکن ۲۷ ساله از زمان پیوستن در سال ۲۰۱۳ به یونایتد تا الان باقی می ماند، احتمالا این احساس می شد که با توجه به مبلغ ۱۵ میلیون پوندی پرداختی برای وی،خرید بسیار خوبی بوده است.

 

by: Dominic Booth Manchester evening news

۰

درباره ی parsasiahpoosh

مطلب پیشنهادی

مقاله: فرصت مناسب برای شش بازیکن آکادمی

بازیکنان منچستر یونایتد قرار است طی دو هفته آینده تا حد ممکن با بازی های …

یک دیدگاه

  1. خروج دیماریا و لوکاکو در صدر اشتباهات

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 3 =