مقاله: چرا کایرن تریپیر می تواند گزینه ای موقت و ایده آل برای یونایتد باشد؟

به گزارش اسکای اسپورتس، منچستریونایتد به مدافع راست اتلتیکو مادرید علاقه نشان داده است، تلگراف هم خبر مشابهی کار کرد که نشان از علاقه جدی یونایتد به ملی پوش انگلیسی می دهد.

یونایتد فنز – ۱۸ ماه دیگر از قرارداد تریپیر با اتلتیکو مادرید مانده است. مدت باقی مانده از قرارداد او می تواند سران تیم اسپانیایی را مجاب به فروش مدافع سابق تاتنهام کند.

اولین واکنش ما بعد از شنیدن علاقه یونایتد به تریپیر احتمالا این بود که چرا شیاطین سرخ با وجود آرون ون بیساکا در سمت راست، به دنبال مدافع دیگری هستند.

عملکرد متزلزل و ضعیف بیساکا در اواسط هفته مقابل لایپزیش نشان داد که چرا داشتن یک گزینه با کیفیت دیگر مهم است. درحال حاضر، بیساکا بیش از اندازه بازی می کند، او شانزدهمین بازی خود در این فصل را برابر تیم آلمانی انجام داد.

هیچ گزینه دیگری او را به چالش نمی کشد. دیگو دالوت حتی پیش از قرض دادن به میلان، مورد توجه اوله گونار سولشر نبود. تیموتی فوسو منساه تنها در اولین بازی فصل حضور داشت و بعد از آن نتوانست خود را به ترکیب اصلی برساند، تنها براندون ویلیامز به عنوان جانشین وی حضور دارد که او هم نتوانسته خود را به ترکیب اصلی تحمیل کند. ایتان لیرد گزینه جوان یونایتد است که فعلا در تیم زیر ۲۳ ساله ها بازی می کند.

بنابراین عاقلانه است اگر یونایتد به فکر خرید یک مدافع راست باشد زیرا هم می تواند در مواقع مصدومیت در ترکیب قرار بگیرد و هم بیساکا را به چالش بکشد.

ون بیساکا در طول یک سال ۶۲ بازی برای شیاطین سرخ انجام داده و تا پایان فصل این عدد می تواند به صد هم برسد. بازی های زیاد برای یک جوان ۲۳ ساله، منجر به خستگی جسمی و استرس روحی می شود خصوصا با توجه به اینکه او در بیش تر بازی ها، حضور نود دقیقه ای دارد.

تریپیر یا یک مدافع راست با کیفیت دیگر به شما کمک می کند تا حجم کار پایین بیاید.

با ۳۰ سال سن، تریپیر بر خلاف دیگر گزینه های یونایتد، تجربه ای دارد که می تواند به دیگر هم تیمی های خود هم کمک کند و همچنین سن او باعث نمی شود که آرون به طور کامل نیمکت نشین شود و افت کند. یونایتد علاقه دارد فاکتور تجربه را به تیم و فولبک های خود اضافه کند مانند کاری که با خرید الکس تلس انجام داد.

همچنین یکی از برتری های ترپیر سانتر های بهتر او نسبت به ون بیساکا است. ترپیر ارتباط بسیار خوبی با هری کین در دوران حضور خود در تاتنهام برقرار کرد. او تعادل خوب و توانایی بیشتری در حمله دارد، این در حالی است که یونایتد برای طراحی حملات از سمت راست مشکل دارد.

ترپیر این فصل در ۱۰ بازی، سه پاس گل داده است. در مقابل آرون ون بیساکا تنها یک پاس گل در ۱۶ بازی به ثبت رسانده است. در لیگ قهرمانان فصل ۲۰۱۸/۱۹ تریپیر به طور متوسط ۳.۱ خلق موقعیت در هر بازی داشت.

عملکرد تریپیر در جام جهانی باعث شد اسپرز برای فروش او ۵۰ ملیون پوند بخواهد. اتلتیکو تقریبا نصف این قیمت را پرداخت کرد و حالا یونایتد با نزدیک شدن به پایان قراردادش، می تواند با ۲۰ ملیون پوند او را به اولدترافورد بیاورد.

در کوتاه مدت، تریپیر تعداد بازی های بیساکا را کاهش می دهد اما در دراز مدت این بهترین اتفاق برای مدافع راست فعلی یونایتد است. رقابت بر سر جایگاه، بسیار به ون بیساکا کمک می کند تا پیشرفت کند و بهترین عملکرد خود را به اجرا بگذارد.

یک جنبه دیگر هم وجود دارد. به خدمت گرفتن بازیکن موردعلاقه و سابق پوچتینو می تواند گمانه زنی ها را در مورد شغل اوله گونار سولشر افزایش دهد.

منبع: United In Focus

درباره ی حسین اسدی

red devills since 2006

مطلب پیشنهادی

پریرا آماده قطع رابطه با یونایتد

آندریاس پریرا آماده قطع رابطه با منچستریونایتد است. ۰

۲ دیدگاه

  1. باید یه گرینه بلند مدت خرید تا با ببساکا رقابت کنه و یکیشون حذف بشه فقط فقط لمپتی

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 13 =