مقاله: چرا هواداران منچستریونایتد باید برای زوج پوگبا و برونو فرناندز هیجان زده باشند؟
مقاله: چرا هواداران منچستریونایتد باید برای زوج پوگبا و برونو فرناندز هیجان زده باشند؟

مقاله: چرا هواداران منچستریونایتد باید برای زوج پوگبا و برونو فرناندز هیجان زده باشند؟

یونایتد فنز – یک سال پیش یونایتد فصل ۲۰۱۸/۱۹ را ناامیدکننده به پایان رساند، پس از اینکه برای حضور در جمع چهار تیم برتر غیر منتظره ترین چالش ها را پشت سر گذاشت و در ماه های آوریل و می امتیازات مهم را از دست داده و تسلیم شدند.

 

در ماه ژوئن گذشته بود که پوگبا پس از اینکه فصل فوق‌العاده ای را در یونایتد سپری کرد، اظهار داشت به دنبال یک چالش جدید در حرفه خود می‌باشد.

 

این هافبک فرانسوی در حالی که در یک تور جهانی پس از اتمام فصل با آدیداس در شهر توکیو حضور داشت در جمع خبرنگاران گفته بود: 

بعد از اتمام این فصل و هر اتفاقی که در آن افتاد، با این که بهترین فصل من نیز بوده است، به نظر می تواند زمان خوبی برای من باشد که در جای دیگر چالش جدیدی داشته باشم.

علیرغم این ادعای پوگبا در بین عموم، اوله گونار سولشایر خواهان ماندن هافبک خود در اولدترافورد بود و اصرار داشت که او برای این باشگاه نقشی اساسی داشته و می‌تواند فرم خود را با یک پست جدید در سمت راست خط هافبک دو نفره در تور پیش فصل، تقویت کند. اما پوگبا تابستان گذشته در استرالیا همان ستاره‌ی همیشگی نبود.

 

با شروع فصل جدید، پوگبا دوباره خوب به نظر می‌رسید. یونایتد هیچ برنامه ای برای فروش ستاره خود نداشت و او به عنوان رهبر خط هافبک شیاطین سرخ در روز افتتاحیه لیگ برتر، نقش مهمی در تحقیر چلسی داشت.

در جریان پیروزی ۴_۰ مقابل چلسی، پوگبا دو پاس گل خود در این فصل را ثبت کرد و این هافبک ۲۷ ساله تنها ۷ بازی پس از آن انجام داد و اکثر قریب به اتفاق بازی های تیم خود را به دلیل مشکلات مداوم در مچ پا، از روی سکو ها تماشا کرد.

 

از ۸ بازی او در این فصل برای یونایتد آنها تنها دو بار پیروز شده اند، برد مقابل چلسی و تقابل با نیوکاسل در باکسینگ دی که آخرین بازی پوگبا در این فصل بود.

 

درمجموع، پوگبا در این فصل ۴۰ بازی را به دلیل مصدومیت از دست داده و این خیره کننده است، همچنین این واقعیت وجود دارد که او تنها بازیکن یونایتد می‌باشد که بیشترین پاس در عمق را در لیگ برتر ثبت کرده است.

 

پنج پاس در عمق موفق هافبک فرانسوی در هفت بازی لیگ برتری او ممکن است خیلی زیاد به نظر نرسد، اما آمارهای FBREF نشان می دهد که آمار او در بین بازیکنان تیم اول منچستریونایتد، از هر کس دیگری بیشتر است.

آنتونی مارسیال و مارکوس رشفورد در لیگ برتر هر یک چهار پاس در عمق دارند، در حالی که دنیل جیمز و فرد هرکدام با سه بار، پشت سر آنها هستند.مطمئناً آمار فرد دلگرم کننده است، در حالی که اسکات مک تامینی نیز دو پاس در عمق دارد اما اعداد و ارقام مشخص می‌کنند که هیچ کس دیگری قادر به ثبت آمار پل پوگبا نیست.

 

از زمان ورود برونو فرناندز تغییر قابل توجهی رخ داده است، هافبک پرتغالی با وجود تنها یک بازی بیشتر از پوگبا در این فصل، در تمام رقابت ها سه پاس در عمق به ثبت رسانده است، اما  او هنوز هم می‌تواند به آمار هافبک فرانسوی برسد.

 

هیجان تماشای پوگبا و فرناندز باهم در زمین بازی، همانطور که انتظار می رود در اواخر این ماه تحقق یابد، کاملاً درست و به جا است. آمار به وضوح نشان می دهد که حضور هر دو در ترکیب ابتدایی برای شیاطین سرخ حیاتی خواهد بود.

 

منبع: Manchester Evening News

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: آینده ی همچنان مبهم برخی از بازیکنان تیم

ورود سانچو و عدم خروج مهاجمی تا این لحظه باعث شده است شیاطین سرخ با …

۲ دیدگاه

  1. پوگبا تخصصش پاسای عمقیه شاید تو هر بازی ۲تا خلق موقعیت بیشتر نداشته باشه اما اکثر خلق موقعیتاش مهاجمارو با دروازبان تک به تک میکنه.
    پوگبا توی پاسای عمقی ۱۰۰% بهترین جهانه حتی بهتر از دیبروین تو این زمینه

  2. لامصب وقتی فکر میکنی پوگبا مثل پیرلو یه پاس ۶۰ متری واسه راشفورد بفرسته بعد اون بزنه کنج دروازه بعدش مارسیال با فرناندز یکو دو کنه بعد یه چیپ بزنه وسط دروازه تو تک به تک بعدش یه یه پاس ساده مکتومینای به گرینوود سپس پشت محوطه مثل روبن بزنه ادم دیوانه میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × چهار =