مقاله: چرا منچستریونایتد در خط هافبک فرد را به پوگبا ترجیح میدهد

شاید برای خیلی از طرفداران شیاطین سرخ عجیب باشد ولی با نگاهی به آمار هافبک برزیلی در فصل گذشته متوجه اهمیت او در ترکیب تیم می شویم.

یونایتد فنز- عملکرد پل پوگبا در یورو ۲۰۲۰ تا حد زیادی برای فرانسه برجسته بوده است. این موضوع باعث شده درمورد نقش او در منچستر یونایتد و این که چرا او اغلب به جای بازی در میانه میدان به کناره ها متمایل می شود ، سوالات زیادی بوجود بیاید.

البته تفاوت های زیادی بین فوتبال بین المللی و باشگاهی وجود دارد و ما در ۵ سال گذشته بهترین و بدترین پل پوگبا را در یونایتد دیده ایم. از نظر بسیاری تعجب آور است که فرد در میانه میدان به پوگبا ترجیح داده می شود، اما بسیاری، از جنبه های مثبت بازی هافبک برزیلی غافل هستند که اغلب بیشتر مناسب لیگ پر سرعت، جزیره است.

یونایتد در زمان حضور فرد در ترکیب، بیشتر حریف را تحت فشار قرار میدهد

اوله گونار سولشایر می خواهد یونایتد حریفان را تحت فشار قرار دهد و فرد در این کار یکی از بهترین ها است.

اطلاعات FBRef.com نشان می دهد که فرد بهترین بازیکن یونایتد برای اعمال فشارهای منجر به توپگیری در فصل گذشته بود. او ۲۰۰ بار در لیگ برتر این کار را انجام داد، در حالی که پوگبا ۹۹ بار موفق شد این کار را انجام دهد.

فرد همچنین چهارمین بازیکن برتر در اعمال فشار در یک سوم زمین حریف بود. پوگبا در رده نهم این لیست قرار دارد.

هافبک برزیلی همچنین بیشترین تعداد تکل موفق را در بین بازیکنان یونایتد با ۵۵ تکل دارد، پوگبا از این نظر ۲۶ تکل به ثبت رسانده است. ۱۰ تکل فرد در یک سوم زمین حریف بوده، پوگبا در این قسمت از زمین موفق به ثبت ۴ تکل موفق شده است. این در حالی است که پوگبا اغلب در موقعیت جلوتر قرار می گیرد.

فرد ۶۲ دفع توپ موفق به ثمر رسانده، در حالی که پوگبا فقط ۲۲ دفع توپ انجام داده است.

او به یونایتد کمک می کند تا از بالا حریف را تحت فشار بگذارند، و سعی میکند ضعف خلاقیت خود را با سخت کوشی جبران کند.

یونایتد باید در ترکیب خود به تعادل برسد و اضافه شدن جیدون سانچو احتمالاً باعث شود پوگبا بیشتر در میانه زمین قرار گیرد و کمتر در حملات از کناره ها حضور داشته باشد. در فینال لیگ اروپا پوگبا به جای فرد انتخاب شد و خیلی هم خوب نبود. اسکات مک تومینای زوج او در ترکیب اصلی تیم بود.

اگر یونایتد موفق به جذب یک هافبک دفاعی شود، پوگبا بازیکنی خواهد بود که هواداران خواهان حضورش در ترکیب اصلی خواهند بود. مطمئناً بازی هایی در طول فصل وجود دارد که مرد فرانسوی مناسب تر باشد و خلاقیت او لازم باشد. اگر او بتواند مانند یورو بازی کند، گزینه اول خواهد بود.

اما فرد هم قطعا برای سبک بازی تیم تحت نظر اوله گونار سولشایر مناسب است.

بازی او در تیم ملی برزیل در کنار کاسمیرو که یکی از بهترین هافبک های دفاعی جهان است، پیشرفت زیادی کرده و می توان این پیشرفت را با موقعیت هایی که در پیروزی مقابل کلمبیا ایجاد کرد به وضوح دید.

فرد شایسته احترام بیشتری است و نباید سهم او را در فصل گذشته که یونایتد موفق شد نائب قهرمان لیگ جزیره شود را کم بشماریم.

 

منبع:UNITEDinFOCUS

درباره ی الیاس مرادی

1397/01/04

مطلب پیشنهادی

رسمی: جیدون سانچو به منچستریونایتد پیوست

بالاخره و پس از کش و قس های فراوان، سانچو به منچستر پیوست.

۲ دیدگاه

  1. مقایسه خیلی عجیبی بود.از خیلی وقت پیش مشخص بود ؛عملکرد سینوسی و حاشیه خارج از زمین

  2. فرد هر چقدرم خوب باشه باز پاشنه آشیله و غیر قابل اعتماده.پوگبام بجز‌ پشت مهاجم جواب‌نمیده.بفروشیم بهنره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 7 =