مقاله: چرا انتقال پلیستری از هر نظر به نفع طرفین بود

پس از شکست در جذب سانچو، شیاطین سرخ پلیستری را به عنوان یک وینگر جوان و آینده دار جذب کردند.

یونایتد فنز – دوران حضور قرضی فاکوندو پلیستری در آلاوز فقط این احساس را افزایش داده است که خرید این وینگر یک خرید هوشمندانه است، زیرا انتقال قرضی او باعث موفقیت چشمگیرش شده است.

پس از حضور در تیم زیر ۲۳ ساله‌های یونایتد، سال گذشته این جوان اروگوئه ای از تیم پنارول به منچستریونایتد منتقل شد و برای اولین بار مجبور شد در دوارن قرنطینه، خود را با زندگی خارج از آمریکای جنوبی وفق دهد.

اوله گونار سولشر تصمیم گرفت که بهترین برنامه در ژانویه انتقال قرضی او به لالیگا برای کسب تجربه بالاتر بود، او در لالیگا شکوفا شد و به آلاوز کمک کرد تا دوباره آمار خوب خود را بازیابد و با نشان دادن مهارت‌های خود، یونایتد را از این توانایی‌های بی چون و چرای خود آگاه ساخت. در مجموع او ۱۲ بار برای باشگاه قرضی خود به میدان رفت و تأثیر بسیار مطلوب و قابل قبولی ارائه داد.

به گفته مدیر عملکرد بازیکنان آکادمی آلاوز، لس پری، او عملکرد خوبی داشت و همگی او را دوست داشتند. وینگر اروگوئه‌ای می توانست بازیهای بیشتری انجام دهد اما مقاطع نهایی لیگ دچار مصدومیت شد. او برای دو یا سه بازی پایانی به مسابقات برگشت و بهترین بازیکن دیدار برابر اتلتیکو مادریدی بود که در نهایت قهرمان لالیگا شد.

” در آن زمان پلیستری هنوز ۱۹ ساله بود، شاید تازه وارد ۱۹ سالگی شده بود، بنابراین با این سن و سال عملکرد فوق العاده خوبی دارد. در ۱۹ سالگی (متولد ۲۰ دسامبر) بازی در لالیگا، به نمایش گذاشتن سبک بازی خود و یک عملکرد فوق العاده شگفت آور است. ”

” او بازیکن نترس و شجاعی است و از تکل مدافعین هراسی ندارد. وی به قصد زدن ضربات سر به هوا بر‌می‌خیزد و این پرش‌های او صرفا جهت رفع تکلیف نیست و هنگامی که به سمت مدافعان می دود شما نمی توانید مانع ورود فاکوندو به محوطه ی جریمه ی خودتان شوید. وقتی وارد محوطه ی جریمه می شود، پاهای شگفت انگیزی دارد و تماشاچیان را از شدت هیجان ایستاده نگه می دارد. همانطور که گفتید، هواداران در این تیم او را بسیار دوست داشتند. رابط ما در آنجا، همه مطبوعات و برش های روزنامه و نوشته های مربوط به او را برای من می فرستاد. او واقعاً خیلی خوب کار کرد. “

بسیاری از کارشناسان احساس می کردند انتقال مستقیم از فوتبال اروگوئه به اسپانیا برای پلیستری یک چالش محسوب می شود، اما او به خوبی این چالش را پذیرفته و در اسپانیا کاملا جا افتاده است، زیرا لالیگا به ماهیت لیگ برتر نزدیکتر است.

پری در پایان گفت توضیح داد:

من فکر می کنم این فکر سرمربی بود. ما در نظر داشتیم که زبان پلیستری هم در نظر گرفته شود، زیرا او هنوز در حال یادگیری مکالمه به زبان انگلیسی بود، در دوران حضور پالیستری در یونایتد، وی هم به زبان اسپانیایی صحبت می کرد و هم در حال یادگیری زبان انگلیسی بود. بنابراین این موضوع به نفع ما و تیم الاوز بود، زیرا حضور بازیکنی که در سنین پایین در بالاترین سطح بازی می کند و همزمان زبان انگلیسی را نیز برای زمان بازگشت خود به یونایتد، یاد بگیرد به نفع ما بود.

منبع: سایت اصلی باشگاه منچستریونایتد

درباره ی سورنا شهرکی

وبسایتی برای هواداران منچستریونایتد| تاسیس: 27 دی 1392

مطلب پیشنهادی

مقاله: آینده ی همچنان مبهم برخی از بازیکنان تیم

ورود سانچو و عدم خروج مهاجمی تا این لحظه باعث شده است شیاطین سرخ با …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − 5 =