مقاله: پدرو نتو گزینه ای جذاب برای شیاطین سرخ

منچستر می تواند برای تقویت خط حمله ی خود، نتو را به اولدترافورد بیاورد.

یونایتد فنز – در چند وقت اخیر دانکن کسلز و روزنامه ی سان، پدرو نتو را به یونایتد مرتبط کرده اند. گفته می شود تیمهای علاقه مند برای جذب او باید چیزی در حدود ۵۰ میلیون پوند پرداخت کنند.

هر چند این رقم، تنها یک تخمین از سوی رسانه ها است. رقم درخواستی بستگی به نیاز مالی ولورهمپتون دارد؛ ممکن است این مبلغ بیشتر یا کمتر باشد.

چرا یونایتد به نتو نیاز دارد؟

نیاز شیاطین به جذب یک وینگر دیگر، واضح است. این پست مدت هاست که به تقویت احتیاج دارد.

فاکوندو پلیستری احتمالا فصل آینده را نیز به صورت قرضی در تیمی دیگر حضور خواهد داشت. آماد ۱۸ ساله نیز آماده نیست در ۳۰ بازی لیگ از ابتدا به میدان رود. یونایتد دنیل جیمز و میسن گرینوود را نیز در اختیار دارد اما هیچکدام ویژگی های نتو را ندارند.

نتو تکنیکی است. بازیکنی زیرک که عاشق دریبل کردن حریف خود است. این ویژگی بازیکن ملی پوش پرتغالی، یکی از ضعف های مشخص گرینوود و جیمز می باشد. نتو می تواند دفاع حریف را باز کند و فضای مناسبی برای هم تیمی های خود به وجود آورد. این امر موجب غیر قابل پیش بینی شدن یونایتد در فاز هجومی خواهد شد.

تا به اینجا فصل، نتو ۵ پاس گل به نام خود به ثبت رسانده است. از این حیث تنها سه بازیکن یونایتد عملکرد بهتری را داشته اند. هر چند اگر رائول خیمنز مهاجم تنومند ولوز، بازی ها را به دلیل مصدومیت از دست نمی داد، آمار وینگر ۲۱ ساله بالاتر می‌بود.

نتو این فصل ۵ گل نیز همانند گرینوود وارد دروازه حریفان کرده است. او همچنین به صورت میانگین آمار ۲.۱ دریبل موفق را در هر بازی داشته، این درحالیست که در تیم یونایتد تنها مارکوس رشفورد (۲.۴) بهتر از نتو ظاهر شده است.

خلاقیت یکی دیگر از صفات بارز محصول آکادمی براگاست. او در هر بازی ۲ پاس کلیدی به ثبت می رساند. در یونایتد تنها لوک شاو (۲.۱) و برونو فرناندز (۲.۸) آمار بهتری نسبت به نتو داشته اند.

وینگر پرتغالی این فصل در هر دو جناح زمین به بازی گرفته شده است. این بدان معناست که یونایتد می تواند از او به عنوان بک آپی برای رشفورد نیز استفاده کند. در این صورت سولشر می تواند همزمان از دیالو و نتو در ترکیب خود استفاده کند.

نتو می تواند ارزان باشد

پرداخت ۵۰ میلیون پوند برای پدرو می تواند بسیار ارزان به نظر برسد. هر چند سرمایه گذاری سنگینی روی یک بازیکن ۲۱ ساله است.

او می تواند گزینه ی آلترناتیو جیدون سانچویی باشد که انتظار می رود بستگی به نظر بروسیا دورتموند، قیمتی در حدود ۷۰ الی ۱۱۰ میلیون پوند داشته باشد. در همین راستا اگر یونایتد نتو را جذب کند، می تواند ۲۰ الی ۶۰ میلیون پوند برای تقویت دیگر پستها ذخیره کند.

یونایتد نیازمند یک مهاجم، دفاع مرکزی، یک هافبک و حتی یک دفاع راست است.

منبع: UnitedInFocus

۰

درباره ی سورنا شهرکی

وبسایتی برای هواداران منچستریونایتد| تاسیس: 27 دی 1392

مطلب پیشنهادی

مقاله: آزاد های جذاب! منچستر باز هم به سراغ بازیکنان رایگان می‌رود؟

با توجه به شرایط اقتصادی، ممکن است باز هم منچستر یونایتد به جذب بازیکنان رایگان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 9 =