مقاله: یونایتد می تواند با پیروزی در آنفیلد با یک تیر دو نشان بزند

شیاطین سرخ امشب در آنفیلد به مصاف لیورپول خواهند رفت تا حساس ترین دیدار فصل جاری را برگزار کنند.

یونایتد فنز –در چنین بازی هایی است که تیم های برتر قضاوت می شوند، نه از طریق عملکردشان در مسابقات حذفی.

یونایتد اکنون برای رقابت قهرمانی کاملاً روی فرم است و سه امتیاز بیشتر از لیورپولی دارد که از نظر خودشان کاملا به هم ریخته اند. اوضاع اما برای تیم یورگن کلوپ مساعد نیست، آنها در خط دفاعی خود مشکل مصدومیت دارند، از فرم مطلوب خارج شده اند و اخیراً در شکست دادن وست بروم، فولام و ساوتهمپتون ناکام بوده اند.

یونایتد از شرایط خود نهایت استفاده را برده و با پیروزی در بازی های دشوار مانند ولورهمپتون، استون ویلا و برنلی به مقام نخست دست یافته است. آخرین شکست شیاطین سرخ در لیگ به اول نوامبر برمی گردد.

کلوپ خطر را حس کرده بهانه تراشی جنجالی او پس از باخت لیورپول به ساوتهمپتون در اوایل ماه جاری، این مسئله را برجسته کرد. زمانی که او دلیل شکست تیم خود را ضربات پنالتی یونایتد عنوان کرد، احتمالا به برونو فرناندز فکر می کرده است!

کلوپ به اسکای گفته بود:

اکنون می بینم که منچستر یونایتد در طی دو سال پنالتی های بیشتری نسبت به ۵ سال و نیم من در لیورپول داشته است. من نمی دانم که آیا این تقصیر من است، یا اصلا چگونه چنین اتفاقی می تواند رخ دهد.

یونایتد با برتری به آنفیلد می رود، در واقع آنها قادر به مجازات لیورپول خواهند بود.

اگر پیروز شویم، لک لک ها را شش امتیاز به عقب رانده ایم و یک ضربه روحی به این تیم خارج از فرم وارد می کنیم. ما در حال حاضر به نبرد قهرمانی ای کشیده شده ایم که آنها امیدوار بودند بتوانند در اختیار خودشان داشته باشند.

یک تساوی نیز سه امتیاز را حفظ می کند اما باخت ناامیدکننده خواهد بود. اگر شما در اوایل فصل می گفتید که در ۱۷ ژانویه یونایتد با اختلاف سه امتیاز از لیورپول در صدر جدول خواهد بود، شاید کسی باور نمی کرد.

اگر لیورپول پیش بیفتد هم مقاومت یونایتد نشان می دهد که این تیم می تواند از شکست بازگردد. این کاری است که تیم اوله گونار سولشر مرتباً انجام داده است، زمین بخورید و حتی قوی تر شوید.

دومین فرصت یونایتد رویارویی در جام حذفی با لیورپول در اولدترافورد خواهد بود. در صورت پیروزی، یونایتد بسته به آنچه در بازی لیگ اتفاق می افتد، فرم خود را حفظ کرده یا حتی آنرا تقویت می کنند.

اگر شکست بخوریم ناامیدکننده خواهد بود، اما با حذف زودهنگام از جام حذفی با کاهش بازی ها و تمرکز ۱۰۰ درصدی روی لیگ برتر، باز هم امیدواری وجود دارد. تمام فشار روی لیورپول است. آنها تیمی هستند که از این عنوان دفاع می کنند و به عنوان تیم برتر این فصل شناخته شده اند.

یونایتد بدون فشار بازی می کند و دو فرصت برای مجازات لیورپول دارد. این فرصت می تواند به طور غیر قابل باوری سودمند باشد. بازی در زیر بار انتظار و اختلاف سه امتیازی می تواند لیورپول را مضطرب تر و حشت زده تر کند.

بسیاری از کارشناسان انتظار دارند لیورپول پیش بیفتد و گل های یونایتد را پاسخ دهد. آنفیلد خانه آنها است و آنها انگیزه واکنش نشان دادن به گل های یونایتد را خواهند داشت. یونایتد دلهره نخواهد داشت، و در عوض این را به عنوان یک چالش پذیرفته است.

این بازی ها همان دیدار های آزمایشی ای است که یونایتد منتظر آن بوده است و اگر پیروز شویم بسیار عالی است. اگر باختیم، موجب انگیزه بیشتر برای پیشرفت مان می شود و ما همچنان در جدول لیگ به همان اندازه قوی هستیم.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: ترکیب منچستریونایتد با حضور واران چگونه خواهد بود؟

بررسی سه ترکیب احتمالی شیاطین سرخ درصورت جذب مدافع ۲۷ ساله کهکشانی ها. ۰

یک دیدگاه

  1. هرچند که کسب قهرمانی لیگ، انتظار زیادی برای تیم حال حاضر ماست، اما به عنوان یه هوادار که هیچ آرزویی به جز برد و کسب افتخار بیشتر از تیمم ندارم، دوست دارم منچستر این بازیو ببره، تو بردن بقیه تیم ها ثبات داشته باشه و به عنوان قهرمانی برسه. اگر هم باخت و یا خدای نکرده قهرمان نشد، روند رو به رشد خودشو به خوبی به همه ما نشون بده.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 + 12 =