مقاله: یونایتد باید دو بازی خاص را بیش از دربی منچستر در اولویت قرار دهد

اوله گونار سولشر تحت فشار است تا در این فصل با حضور تیمش در جام حذفی و لیگ اروپا، حداقل یک جام بدست آورد.

یونایتد فنز – واقعیت این است که اوله به یک جام نیاز دارد.

اینکه چقدر زود به آن نیاز داشته باشد و بیشتر به کدام جام نیاز دارد، به دیدگاه شما بستگی دارد. برخی از هواداران منچستر یونایتد معتقدند که ظروف نقره ای باید در این فصل به ویترین افتخارات باشگاه اضافه شوند، در غیر این صورت مربی نروژی تحت فشار قرار خواهد گرفت.

دیگر هواداران جایگاه دوم در لیگ برتر را می پذیرند و پیشرفت در دو رقابت حذفی برایشان کافی است. بحث درمورد اینکه آیا کسب جام به طور خودکار مهر تایید موفقیت یک سرمربی است یا خیر، موضوعی خسته کننده است.

وضعیت خوزه مورینیو، که تاتنهامش در فینال کارابائو کاپ حضور دارد اما با سرعت زیادی درحال سقوط در جدول لیگ است، شاید ثابت کند که مربیگری در فوتبال بیشتر از بلند کردن ظروف های کوچک نقره ای است.

اوله به طور مداوم با توجه به سبک خود در یونایتد دچار انتقاداتی از قبیل بدون تاکتیک و مربی متوسط بودن می شود.

قطب مخالف او مورینیویی است که اوضاعش در تاتنهام بیانگر همه چیز است، بنابراین این بحث همچنان ادامه دارد.

اینکه یونایتد انتظار دارد در این فصل در چالش قهرمانی قرار بگیرد، غیرقابل انکار است. این واقعیت که آنها با ۱۰ امتیاز اختلاف پس از همشهری خود در جایگاه دوم لیگ برتر قرار گرفته اند، جای تعجب ندارد اما ناامیدکننده است.

یونایتد فصل گذشته در این مرحله ۱۶ امتیاز از سیتی عقب تر بود، زمانی که شاگردان پپ گواردیولا در حال رقابت با لیورپول صدر نشین بودند. لک لک ها ۳۳ امتیاز بالاتر از یونایتد رده سومی قرار داشتند اما اکنون ۹ امتیاز عقب مانده اند.

این یعنی پیشرفت، مهم نیست که یورگن کلوپ در مورد ویرجیل فن دایک، تعداد آسیب دیدگی های تیمش یا هر چیز دیگری گله می کند.

اما یونایتد می تواند قهرمانی در لیگ را فراموش کند. با توجه به اینکه وقتی فاصله با صدر کمتر از هفت امتیاز بود، اوله اصرار داشت که برای صحبت از قهرمانی زود است و هواداران نباید از آنها چنین توقعی داشته باشند.

بنابراین، بازی های آینده مقابل چلسی در لیگ و لستر در جام حذفی باید بیش از دربی منچستر در اولویت قرار بگیرند.

پیروزی در استمفوردبریج می تواند اختلاف بین یونایتد و تیم پر خرج لندنی را به ۹ امتیاز افزایش دهد. این فاصله باید در ۱۲ بازی باقی مانده در این فصل غیرقابل عبور باشد. این مهر و موم مقام چهارمی برای شیاطین سرخ خواهد بود، در حالی که یونایتد باید مراقب لستر و وستهم در جدول نیز باشد و مقام دومی خود را از دست ندهد.

پل اسکولز معتقد است چلسی حریف مشکل سازی برای یونایتد نیست، و آنها می توانند شیر های لندن را شکست دهند همانطور که فصل گذشته دو بار در لیگ این کار را انجام دادند.

اسطوره یونایتد در این باره گفت:

من شنبه بازی چلسی را تماشا کردم، فکر میکنم آنها خوب هستند اما در یک سوم دفاعی شان کمی مشکل دارند. فکر می کنم یونایتد نگرانی زیادی برای رویارویی با چلسی نخواهد داشت.

به عقیده من یونایتد برای بازی با چلسی مشکلی ندارد، با توجه به اینکه رکورد خارج از خانه آنها بسیار درخشان است.

حریفی که مشخصاً باید نگران آن باشید، منچسترسیتی است. آنها خیلی خوب بازی می کنند، با ۱۰ امتیاز اختلاف در صدر جدول قرار دارند و یک تیم درخشان متشکل از بازیکنان روی فرم هستند.

پیروزی در این بازی و شکست دادن لستر در مرحله یک چهارم نهایی جام حذفی، یک نیمه نهایی دیگر را برای سولشر تثبیت می کند، که باید حداقل نیاز سرمربی یونایتد باشد.

پس از آن، بسیاری انتظار دارند که اوله یا جام حذفی یا لیگ اروپا را از آن خود کند، برای بالای سر بردن لیگ اروپا، یونایتد نیاز به هفت بازی دیگر دارد (به غیر از بازی برگشت مقابل رئال سوسیداد).

این در مورد پیشرفتی است که یونایتد در سال گذشته داشته اما اکنون انتظارات بالاتر رفته است. پایان بردن فصل در جایگاه سوم و حضور در یک نیمه نهایی برای فصل گذشته خوب بود، اما اکنون به هیچ وجه کافی نیست.

منبع: Manchester Evening News

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: ترکیب احتمالی یونایتد مقابل لیدز با حضور سانچو و واران

یونایتد در هفته ی ابتدایی لیگ به مصاف لیدز خواهد رفت.

۲ دیدگاه

  1. دقیقا درسته باید جام ببریم

  2. حتی خوشبین ترین هوادارامون هم انتظار نداشتیم ک امسال ( با توجه ب شرایط تابستون ) صدر جدول رو بتونیم لمس کنیم در حالی ک اگر فرم فوق العاده سیتی نبود ما هنوزم صدر مونده بودیم . ب نظرم دوم شدن تو لیگ و قهرمانی جام حذفی و رسیدن حداقل ب نیمه نهایی اروپا ( با توجه ب تیم های قوی ای ک امسال حضور دارن ) برامون فصل خوبی باشه و برای فصل بعد تیم رو تقویت کنیم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 + سه =