یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: هرج و مرج در تیم زنان منچستر یونایتد و بی تفاوتی مسئولان باشگاه (بخش اول)

اعتصاب پیش فصل، گفتگو راجع به بحران ها با اد وودوارد و امکانات تمرینی غیر استاندارد، تنها بخشی از مشکلات تیم بانوان شیاطین سرخ می باشد.

یونایتد فنز – دختران یونایتد هم اکنون فاقد سرمربی هستند، با کادر فنی ناقص و پیش پا افتاده ای تمرین می کنند و با ارزش ترین بازیکنشان نیز در حال انتقال به تیم بانوان چلسی است. آن ها بالاخره دست به اعتصاب زدند.

منچستر یونایتد راه اندازی مجدد تیم بانوان را به تعویق انداخت، در حالی که سایر باشگاه ها با تمام سرعت این کار را انجام دادند. تیم اصلی بانوان یونایتد در حالی در سال 2005 منحل شد، که سران باشگاه اظهار داشتند که آن ها “هرگز قصد درگیر شدن در سطح اول فوتبال بانوان را نداشته اند” و فوتبال زنان هیچوقت بخشی از “تجارت اصلی” انان نبوده است.

سپس در سال 2018، گروهی به صورت تمام وقت برترین بازیکنان زن را گرد هم آوردند تا برای قهرمانی در لیگ دسته دوم بانوان به رقابت بپردازند و در اولین فصل خود نیز به این مهم دست یافتند. زنان منچستر یونایتد تحت هدایت کاپیتان سابق تیم ملی بانوان انگلستان، کیسی استونی، که در دوران درخشان بازیکنی خود 12 جام بزرگ به دست آورده است، دو فصل متوالی سوپر لیگ را در رتبه ی چهارم به اتمام رساندند.

استونی شالوده ی اصلی تیمی که با آن در همان فصل اول حضورش از چمپیونشیپ صعود کرده بود را حفظ کرد و با خرید ها، سرمربی گری و ارتباطات آگاهانه ی خود تا قبل از کریسمس، صدر جدول سوپر لیگ را برای تیم به ارمغان آورد تا در نهایت سلطه ی چند ساله ی آرسنال، چلسی و منچستر سیتی بر سوپر لیگ بانوان را در هم بشکند.

با این وجود پیشرفت یونایتد بسیار ناپایدار بود و آن ها طوری افت کردند که حتی سهمیه لیگ قهرمانان را نیز از دست دادند. استونی در ماه می استعفا داد؛ استعفایی که می توانست خیلی زود تر از این ها به وقوع بپیوندد. یونایتد هنوز سرمربی ای در اختیار ندارد و با کادر فنی ناقص خود تمرین می کند. یکی از بهترین بازیکنان سرخ پوشان، لارن جیمز 19 ساله، نیز در تلاش برای انتقال به چلسی است.

هیچ خبری از نقل و انتقالات در تیم بانوان وجود ندارد و این موضوع در کنار سایر مشکلات باعث ناامیدی بازیکنان شده است و آن ها در جستجوی مشاوره به انجمن فوتبالیست های حرفه ای (PFA) مراجعه کرده اند. بازیکنان از کانال های ارتباطی موجود در باشگاه آزرده خاطر شده بودند و درخواست حمایت همه جانبه از سوی باشگاه نسبت به تیم زنان خود داشته اند.

اکنون The Athletic موارد زیر را افشا کرده است:

با افزایش نگرانی ها طی ماه های اخیر، بازیکنان در هفته های گذشته یک شکایت رسمی به تنظیم رساندند و برخی از آن ها تا حدی پیش رفتند که قصد اعتصاب در پیش فصل را داشتند. کیسی استونی نگرانی های خود پیرامون سرمربی گری تیم بانوان را به سطوح بالایی ارجاع داده و گفتگویی راجع به بحران های تیم زنان با معاون اجرایی یونایتد، اد وودوارد، داشته است.

استونی در ابتدا اعلام کرد که دو ماه پیش از استعفای نهایی خود و در عصر روز شکست 2-0 مقابل آرسنال در ماه مارس، آماده ی انجام این کار بوده است. بازیکنان مجبور بودند برای محل اقامت و مسکن مناسب به بحث و جدل بپردازند. آن ها همچنین از مسئولین ارشد باشگاه سوال کردند که آیا آن ها حاضرند اقوام خویش را نیز در آن محل ها اسکان دهند یا خیر.

بازیکنان از کیفیت امکانات زمین تمرین کارینگتون نیز ناراضی هستند. آن ها لباس خود را در کانکسی در پارکینگ باشگاه تعویض می کنند و چمنی که توسط تیم زنان مورد استفاده قرار می گیرد نیز با چندین مشکل زه کشی دست و پنجه نرم می کند.

یونایتد قرار است به زودی تمرینات پیش فصل خود را برای سوپر لیگ بانوان که در 3 سپتامبر شروع خواهد شد، آغاز کند. این تاریخ هم زمان با شروع یک قرارداد پخش بین شبکه های Sky Sports و BBC برای بازی زنان است که بهترین زمان برای دیده شدن به شمار می رود. در کانون توجه قرار داشتن باعث می شود بررسی های دقیقی صورت بگیرد که به مذاق بسیاری افراد در یونایتد خوش نخواهد آمد.

مسائل فعلی که باعث افت تیم بانوان شده است، ریشه در مالکان باشگاه یعنی خانواده گلیزر دارد. آن ها با حمایت از طرح بحث برانگیز سوپر لیگ برای فوتبال مردان و زنان، باعث بر افروخته شدن خشم بازیکنان، کادر فنی و هواداران شدند.

با توجه به شرایط فعلی، هیچ کدام از بازیکنان نمی دانند چه کسی آن ها را در فصل جدید رقابت فوتبال زنان انگلستان هدایت خواهد کرد؛ در واقع، چندی پیش مدیر برنامه ی یکی از بازیکنان یونایتد با The Athletic تماس گرفته است تا سوال کند که آیا آن ها می دانند باشگاه چه کسی را به عنوان سرمربی بعدی در نظر گرفته است یا خیر.

در اوایل هفته ی قبل، منابع باشگاه اصرار داشته اند که جستجو برای یافتن سرمربی در مراحل بالایی قرار دارد و به بازیکنان گفته شده که روند مصاحبه ها رو به جلو است. نجوا های میان مدیر برنامه ها نشان می دهد که مارک اسکینر، سرمربی سابق زنان بیرمنگام سیتی و مربی اورلاندو پراید، به عنوان یکی از گزینه های نیمکت شیاطین سرخ به شمار می رود.

طبق گزارشات، مسئولین یونایتد نیم نگاهی نیز به سرمربی های خارجی و چهره های فوتبال مردان دارند. گفته شده که در روز های آتی ملاقات هایی با گزینه های روی میز انجام خواهد گرفت. مربی ای که وارد منچستر یونایتد می شود با تکالیف بسیار دشواری مواجه خواهد شد. اولین چالش، حفظ یکی از ستاره های اصلی تیم، جیمز، است که اولین گل شیاطین سرخ در اولدترافورد، چمپیونشیپ، سوپر لیگ و جام حذفی را به ثمر رسانده است.

یونایتد از 22 ژانویه که ماریا توریسداتر از چلسی جذب شد، هیچ بازیکن بزرگسال دیگری را به خدمت نگرفته است و جدایی یکی از ستاره هایش ضربه ی مهلکی به حساب خواهد آمد. آبی پوشان چندین پیشنهاد برای جیمز ارائه داده اند و گفته می شود که آن ها حاضرند رکورد نقل و انتقالاتی بین باشگاه های سوپر لیگ انگلیس برای جذب این بازیکن بریتانیایی، که یک سال از قراردادش باقی مانده است، را بشکنند.

باشگاه منچستری معطل مانده و چلسی و جیمز را نیز از این انتقال ناامید ساخته است. اکنون اعتقاد بر این است که آن ها پول بیشتری از این باشگاه درخواست کرده اند، اما بعید است که چلسی پیشنهاد بیشتری ارائه دهد. جیمز قبلا با مدیران ارشد باشگاه صحبت هایی انجام داده بود و امیدوار بود که اجازه ی ترک باشگاه در این تابستان را به دست آورده باشد.

وی پیش تر به یونایتد توضیح داده بود که مشتاق بازگشت به لندن است تا به خانواده اش نزدیک تر شود. در حال حاضر ترکیب شیاطین سرخ با خروج زوج آمریکایی، کریستین پرس و توبین هیث، تضعیف شده است. ایمی ترنر، جس سیگزورث و جین راس نیز به ترتیب به اورلاندو پراید، لستر سیتی و رنجرز پیوسته اند.

بخش بانوان یونایتد در اولدترافورد توسط استیون دیویل، مدیر مالی فوتبال، مدیریت می شود؛ یعنی وی عملا در نقش مدیر عامل تیم قرار دارد، در حالی که در ظاهر جان مورتو، مدیر فوتبالی، این نقش را بر عهده دارد. در جمعه ی هفته ی گذشته، مورتو بیانیه ای صادر کرد که می گفت:

با رشد و ترقی بازی بانوان، ما نیز در حال توسعه ی بخش زنان در باشگاه در سطوح جوانان، زیر 21 سال و بزرگسالان هستیم. تعهد ما نسبت به تیم زنان منچستر یونایتد کامل است و برنامه های بلند پروازانه ای در دست اجرا داریم که به ما کمک می کند در این عرصه پیشگام باشیم.

یونایتد مورتو را برای اولین بار در سال 2014 به سمتش منصوب کرد. او قبلا در لیگ برتر به عنوان رئیس عملکرد عالی فعالیت می کرد و پیش از پیوستن به باشگاه، ساختار آکادمی و جذب بازیکنان جوان را بسیار بهبود بخشید. اما عملکرد وی در بخش زنان تعریف آنچنانی ندارد. در مورد دیویل، مدیر برنامه ها از مدیر کل و مدیر مالی بودن همزمان وی معترض هستند. یکی از آن ها گفته است:

معمولا یک مدیر کل در باشگاه وجود دارد که در را می زند و از مدیر مالی تقاضای پول می کند، اما به نظر می رسد که استیو این سوال ها را خودش از خودش می پرسد!

این مورد طی چندین ماه فصل گذشته که باشگاه در تلاش برای بهبود بخشیدن بر کمک هزینه مسکن بازیکنان در منچستر بود، بسیار آزار دهنده بود. یک منبع، بهبود مکان اسکان بازیکنان را به عنوان “یکی از بزرگ ترین چالش های ممکن” تلقی کرد و آن ها را به مانند خانه های فرسوده ی دانشجویی توصیف کرد. این منبع گفت:

خانه های بازیکنان در موقعیت افتضاحی قرار داشتند. کمک هزینه اقامت آن ها 600 پوند در ماه بود که به گفته ی بازیکنان، به هیچ وجه برای اجاره ی یک مکان مناسب و شایسته کافی نبود.

پس از چندین تلاش مودبانه، استونی و تعداد انگشت شماری از بازیکنان جلسه ای با دیویل ترتیب دادند تا احساس خود پیرامون این موضوع را به گوش وی برسانند. این گروه از بازیکنان همچنین معتقد بودند که ارتباط باشگاه با آن ها باید بهبود پیدا کند.

دانستن این موضوع که باشگاه همشهری منچستر یونایتد، سیتی، ماهانه 1000 پوند کمک اسکان به بازیکنان خود می دهد، کمکی به هدف شیاطین سرخ نکرد و آن ها از ماه جولای این کمک هزینه را افزایش دادند و اکنون اعتقاد بر این است که این مبلغ به سطح متناسبی در مقایسه با باشگاه رقیب رسیده است. مورتو نیز در این امر دخیل شد و برای کمک به حل مسئله به سود بازیکنان وارد عمل شد.

بخش دوم

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x