یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: هرج و مرج در تیم زنان منچستر یونایتد و بی تفاوتی مسئولان باشگاه (بخش دوم)

در بخش اول به مشکلات اسکان بازیکنان و چالش هایی که تیم زنان با آن ها مواجه هستند پرداخته شد. اما مشکلات و نگرانی های آن ها، فرا تر از مشکل اسکان و اقامت است.

بخش اول

یونایتد فنز – تمرینات یونایتد در فصل گذشته به دلیل پروتکل های ویروس کرونا با مشکل مواجه شد، زیرا بازیکنان باید به گروه های کوچک تر تقسیم می شدند. تیم مردان باید به سه رختکن تقسیم می شد، در حالی که تیم زیر ۲۳ و زیر ۱۸ سال یونایتد نیز در کارینگتون، و گاهی با تیم اصلی، تمرین می کردند.

تیم بانوان شیاطین سرخ قبلا در لی اسپورتس ویلج تمرین می کردند، اما به دلیل شرایط غیر قابل قبول و نا مطبوع این ورزشگاه در ماه های زمستان، آن ها نیز به کارینگتون روی آوردند. این اتفاق یونایتد را مجبور به قرار دادن کانکس در محوطه ی پارکینگ باشگاه کرد. برای نشستن بازیکنان نیز صندلی های تاشوی کمپینگ مهیا شد.

بازیکنان یونایتد از کیفیت زمین تمرین مورد استفاده شان نیز ناراضی بودند. باشگاه از مشکلات زه کشی زمین آگاه شد و به بازیکنان قول داد که تا شروع فصل جدید آن را بازسازی کند. با این حال، زمانی که برخی بازیکنان از تمرینات فردی خود بازگشتند، متوجه شدند که این عمل صورت نگرفته است.

به ادعای چندین منبع مختلف، علی رغم اختصاص بودجه ای بالاتر از یک میلیون پوند برای این عملیات، یونایتد مهلت رسیدگی به این درخواست را از دست داده است. بازیکنان همچنین امیدوار بودند که امکانات باشگاه تا پیش از شروع فصل جدید بهبود پیدا کند، اما اکنون به نظر می رسد این اتفاق حداقل تا ماه نوامبر صورت نگیرد.

یکی از منابع گفته است:

بازیکنان از تمرین در زمین مستقیم به تمرین در باشگاه می رفتند و امکان دوش گرفتن را نداشتند و مجبور بودند وقت خود را در کانکس ها بگذرانند. اگر نام منچستر یونایتد نبود، فقط بازیکنان انگشت شماری در باشگاه می ماندند.

هانا بلاندل، مدافع جدید زنان شیاطین سرخ

منابع مختلفی اظهار داشته اند که امکانات تیم زنان در مقابل تیم مردان بسیار ابتدایی و ضعیف است؛ اما باز هم بهتر از امکانات تیم زیر ۲۳ سال می باشد. دفتر آن ها در ساختمان آکادمی در یک غذاخوری واقع شده است و لباس هایشان را نیز باید در زمین تمرین داخلی تعویض کنند.

در بخش قبلی به این موضوع که بازیکنان یونایتد به انجمن فوتبالیست های حرفه ای مراجعه کرده اند، اشاره شد. باشگاه متعاقبا اعلام کرد که رویکرد آن ها این است که تیم مردان، زنان و آکادمی، همگی از امکانات به روز شده در یک زمین تمرین استفاده کنند.

بنابراین یونایتد ۸ میلیون پوند برای بهبود کارینگتون در طول تابستان و فصل آینده اختصاص داده است که بخشی از آن نیز صرف زمین تمرین و امکانات تیم زنان خواهد شد. منابع باشگاه گفته اند که زمان کافی برای بازسازی کامل زمین در تابستان را در اختیار ندارند و صرفا قصد نو کاری و قابل بازی کردن آن را دارند. تعمیرات اساسی تا سال آینده قابل انجام نخواهند بود.

چندین منبع در فوتبال زنان معتقد هستند که نیت منچستر یونایتد خیر بوده است، اما آن ها قبل از راه رفتن، قصد دویدن داشته اند، زیرا آن ها بدون ارائه ی امکانات با کیفیت، استعداد ها و بازیکنان سطح بالایی را جذب کرده اند که سطح انتظارات بالایی از باشگاه دارند. البته ناگفته نماند که مدیر برنامه های چندین بازیکن نیز از تجربه ی خود با باشگاه کاملا راضی بودند.

همچنین کیفیت پایین زمین تمرین باعث افزایش تعداد مصدومیت های بانوان یونایتد در فصل گذشته شد. هیث، جیمز، گالتون و روسو همگی از ناحیه بافت نرم خود آسیب دیدند. چندین منبع نزدیک به بازیکنان نیز بر نارضایتی آن ها از کیفیت مراقبت های پزشکی ارائه شده توسط باشگاه تاکید کرده اند.

گفته می شود یونایتد کادر جدید پزشکی، فیزیوتراپی و علوم ورزشی استخدام کرده است. بازیکنان باشگاه با خواندن اخبار از این موضوع مطلع شدند و گمان می کنند که این کادر پزشکی بین تیم های زیر ۲۳ سال، زیر ۱۸ سال و زنان مشترک باشد. باشگاه همچنین معتقد است که دلیل بحران مصدومیت آن ها، لغو تمرینات پیش فصل و مشکلات زمین تمرین قبلی در لی اسپورتس ویلج بوده است.

مارتا توماس، مهاجم جدید زنان شیاطین سرخ

ورود توبین هیث و کریستین پرس از آمریکا نقطه ی برگشتی برای سایر بازیکنان بوده و تصور آن ها از امکانات تمرینی باشگاه را تغییر داده است. دبیرستان های آمریکایی تحت قانونی فعالیت می کنند که یکسان بودن مقررات و امکانات ورزشی دختران را با همتایان پسر خود تضمین می کند و بازیکنان در آن جا با امکاناتی در حد لیگ ملی فوتبال زنان آمریکا تمرین می کنند.

این زوج آمریکایی از امکانات باشگاه منچستر یونایتد متعجب شده اند و بازیکنان اروپایی نیز به این نتیجه رسیده اند که باشگاهی همچون یونایتد باید استاندارد های بسیار بالاتری در اختیار داشته باشد. سرمربی سابق، کیسی استونی، نیز با این بازیکنان هم نظر بود. او برنامه های بلند مدت و جاه طلبانه ای برای رشد باشگاه داشت و آن ها را با بازیکنان جدید الورود تیم به اشتراک گذاشته بود.

گفته می شود که استونی قصد داشت خرید بازیکن در این تابستان را خودش شخصا بر عهده بگیرد، اما استعفای او، که مدت زیادی نیز مطرح بود، بسیاری از چهره های ارشد اولد ترافورد را وحشت زده کرد. در حقیقت، جای تعجبی وجود نداشت.

به عنوان مثال، رویداد هایی را که قبل از سفر یونایتد برای بازی حیاتی با آرسنال در روز جمعه نوزدهم مارس رخ داد، در نظر بگیرید. استونی از این که بازیکنانش فقط می توانستند در ساعت ۵ بعد از ظهر روز قبل بازی در کارینگتون تمرین کنند، ناراضی بود. این اتفاق باعث اختلال در برنامه ی شام شد و بازیکنان را مجبور کرد تا شبانه دیر وقت به لندن سفر کنند. این اولین بار بود که او به مرز استعفا دادن رسید.

یونایتد در آن دیدار با نتیجه ی ۲-۰ شکست خورد و جایگاه صعود به لیگ قهرمانان را نیز به دلیل اختلاف یک امتیازی نسبت به آرسنال از دست داد. باشگاه معتقد است که وضعیت به سرعت وخیم تر شد، اما پس از شکایت استونی، حل شد. منابع می گویند که چالش ایجاد تعادل بین گروه های مختلف بازیکنان در کارینگتون در دوران شیوع ویروس کرونا، در نظر سرمربی به قدری مهم بود که آینده خود در باشگاه را زیر سوال برد.

کیسی استونی که از حرفه ای بودن مجموعه ناامید شده بود، جلسه ای با نائب رئیس باشگاه منچستر یونایتد، اد وودوارد، ترتیب داد. پیش از این، اکثر جلسات وی با دیویل یا مورتو برگزار می شد و منابع می گویند که وودوارد از میزان سرخوردگی استونی شگفت زده شد.

او متعهد شد که وضعیت را حل کند و ذهن خود را به حل این مشکل معطوف سازد؛ اما تمرکز وی با ارائه ی پیشنهادات فوق العاده ی سوپر لیگ در ماه آوریل، که در نهایت منجر به استعفایش شد، از بین رفت. استعفای استونی در تاریخ ۱۲ می تایید شد، هر چند گفته می شود که استعفای وی چندین هفته زودتر ارائه شده بود.

باشگاه در پاسخ به استعفای استونی قول داده بود که امکانات را بهبود ببخشد و بودجه ی او را نیز افزایش دهد، اما سرمربی انگلیسی روی حرفش ایستاده بود. رفتن او تیم را از هم پاشید، زیرا او شخصا خودش با هر یک از بازیکنان قرارداد بسته بود و از استونی به عنوان چسبی یاد می شد که بازیکنان را کنار یکدیگر نگه داشته بود. در طول دوران شیوع ویروس، استونی پشتیبان ویژه جیمز به حساب می آمد.

هنگامی که از نمایندگان کیسی استونی سوالاتی پرسیده شد، از اظهار نظر خودداری کردند. سپس بازیکنان یونایتد منتظر خبری از سرمربی جدید و تمدید قرارداد ها ماندند و به دلیل کندی تجدید قوای باشگاه، بازیکنان در گروه واتساپ شکیبایی خود را از دست می دادند.

شکایات اولیه به باشگاه زمانی آرام شد که مورتو به آن ها اطمینان خاطر داد. پس از جستجویی طولانی برای سرمربی، بازیکنان به انجمن فوتبالیست های حرفه ای مراجعه کردند تا در مورد مراحل بعدی کارشان مباحثه کنند. منابع ارشد یونایتد اکنون می گویند که مورتو رویکرد فعالانه تری را در پیش گرفته و بازیکنان را بیشتر مطلع می سازد.

همچنین گفته می شود که آن ها برنامه ای طولانی مدت برای تیم زنان خود تدارک دیده اند. اما وضعیت کنونی می تواند بسیاری از پیشرفت های حاصل شده را لغو کند. در حال حاضر، مدیر برنامه های فعال در فوتبال زنان، خرید بازیکن یونایتد در این فصل را نامنظم و شلخته توصیف کرده اند. طبق گزارشات، یکی از بازیکنان انگلیسی پیشنهاد یونایتد را رد کرده زیرا معتقد است که باشگاه سطح بالای لازمه را ندارد.

مارک اسکینر، سرمربی جدید تیم زنان شیاطین سرخ

تجربیات چهره هایی مانند استونی، هیث و پرس، کمکی به تلاش های یونایتد برای جذب استعداد های برجسته نمی کند. اما آن ها معتقد هستند که قادر خواهند بود بازیکنان بسیاری را در این پنجره جذب کنند و اهداف استونی نیز هم اکنون قابل دستیابی هستند. این برنامه ها زمانی با شکست مواجه شد، که نیکیتا پریس، بازیکن سابق لیون، آرسنال را به منچستر یونایتد ترجیح داد و به جمع سرخ پوشان لندنی پیوست.

یونایتد در ماه می با گروهی از حامیان زنان ملاقات کرده است تا نگرانی ها را کاهش دهد. جوئل گلیزر، مالک بخشی از باشگاه، اخیرا در تالار گفتمان هواداران گفته است:

توجه ما به امکانات معطوف خواهد شد. متاسفانه در یک و نیم سال گذشته با ویروس کرونا مواجه شدیم و مجبور شدیم بسیاری از کار ها را به سرعت انجام دهیم تا قوانین مختلف، اعم از فاصله گذاری را نقض نکنیم. بنابراین این موضوع وقفه ای در پیشرفت ما ایجاد کرد.

اکنون ما کاملا به آن متعهد هستیم و برایمان بسیار مهم است. این یک قسمت بسیار بزرگ و رو به رشد در فوتبال است و معنی بسیاری دارد. مانند همه چیز، منابع مناسبی را به کار خواهیم گرفت. ما می خواهیم در هر رقابتی که در فوتبال زنان شرکت می کنیم، برای کسب جام رقابت کنیم و مطمئن هستم که این کار را انجام خواهیم داد.

بازیکنان منچستر یونایتد در حال حاضر منتظر هستند تا حرف های مالکشان به عمل تبدیل شود.

منبع: The Athletic

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x