مقاله: نگاهی به آمار ضعیف مهاجمان شیاطین سرخ در فصل جاری؛ آیا اوله به گلزن جدید نیاز دارد؟

چهار مهاجم منچستریونایتد درمجموع فقط ۲۰ گل در لیگ برتر به ثمر رسانده اند و این آمار شرم آور است!

یونایتد فنز – رابین فن پرسی بهترین گلزن منچستریونایتد در فصلی بود که شیاطین سرخ برای آخرین بار قهرمان لیگ شدند. مهاجم هلندی ۲۶ گل در لیگ به ثمر رسانده بود.

یک سال قبل تر وین رونی در فصل ۲۰۱۱/۱۲ موفق به زدن ۲۷ گل در لیگ برتر شد. کریستیانو رونالدو در فصل باورنکردنی ۲۰۰۷/۰۸ خود در ۳۴ بازی لیگ ۳۱ گل خیره کننده به ثمر رساند.

در اوایل دهه ۲۰۰۰، رود فن نیستلروی در چهار فصل از پنج فصل حضورش در اولدترافورد ۲۰ گل در لیگ برتر به ثمر رساند. اما این فصل به آن خوبی که فکر می کردیم پیش نرفته است.

مهاجمان یونایتد در این فصل جمعا ۲۰ گل در لیگ برتر به ثمر رسانده اند. مارکوس رشفورد ۹، ادینسون کاوانی ۶، آنتونی مارسیال ۴ و میسون گرینوود یک گل در کارنامه دارند.

این مسئله ای است که باشگاه باید فوراً آنرا حل کند. این تیم منچستریونایتد است، شیاطین سرخ به یک مهاجم نخبه نیاز دارند.

از بین تمام مهاجمان، مارکوس رشفورد سزاوار کمترین انتقاد می باشد، زیرا در تمام مسابقات ۱۸ گل به ثمر رسانده است. حتی با این وجود، با توجه به استانداردهای مهاجمان بزرگ یونایتد در گذشته، ۹ گل او از ۲۹ بازی در لیگ برتر قابل قبول نیست.

این آمار، بازتاب عملکرد غالباً نامنظم او در یک سوم دفاعی حریفان است، جایی که او فرصت های ساده ای را از دست می دهد. مشکل ادینسون کاوانی کاملاً ساده است، او دیر جذب شد و نمی تواند آمادگی فیزیکی داشته باشد. او اکنون ۳۴ ساله است و یونایتد می دانست که چه بازیکنی را به خدمت گرفته است.

کاوانی تاکنون فقط ۹ بازی را در لیگ آغاز کرده و ۹ بازی دیگر نیز به عنوان بازیکن تعویضی به میدان فرستاده شده است. مشکلات مصدومیت او احتمالاً دوباره ظاهر خواهد شد، آنها فصل آخر او در پاریسن ژرمن را خراب کردند و به نظر نمی رسد مهاجم اروگوئه ای پاسخ نیاز های یونایتد باشد.

قضیه آنتونی مارسیال بیشتر به یک معما شبیه است، او در این فصل بسیار ناامید کننده ظاهر شده. مهاجم فرانسوی فصل گذشته ۱۷ گل در لیگ برتر به ثمر رساند، که بهترین آمار گلزنی اش در تئاتر رویاها قلمداد می شود، اما امسال او عقب مانده است.

۴ گل او در لیگ یک آمار ضعیف است و او از ۱۸ بازی اخیر باشگاهی خود در همه رقابت ها فقط یک گل به ثمر رسانده است.

حتی اگر آمار این فصل او را فاکتور بگیریم، تعداد گل های مارسیال در سال گذشته باعث شد تا میانگین گلهایش در لیگ برتر به طور متوسط فقط به ۱۰.۲ گل در هر فصل افزایش یابد، با این رقم به نظر نمی رسد او مهاجم مورد نیاز یونایتد باشد.

فصل گذشته میسون گرینوود نوید یک مهاجم آینده دار را به هواداران می داد. از ۱۷ گل او، ۱۰ گل در لیگ برتر به ثمر رسید. این فصل برای او درخشان نبوده، او فقط ۵ گل در تمام مسابقات به ثمر رسانده است. گرینوود با فقط ۱۹ سال سن، سزاوار کمی زمان است و باید فصل آینده قدرتمندتر بازگردد.

هیچ یک از مهاجمان یونایتد از آمار خود در این فصل راضی نخواهند بود و هنوز فرصتی برای جبران این مسئله دارند، اما رسیدن به ۲۰ گل لیگ برتری برای هرکدام از آنها در این مرحله فراتر از واقعیت است، اما آنها هنوز هم می توانند در ۹ مسابقه نهایی یونایتد در لیگ برتر به طور قابل توجهی پیشرفت کنند.

اولین قدم برای آنها رسیدن به بیشتر از ۲۰ گل به طور مشترک، و گذر از ۲۶ گل فن پرسی است و عدم انجام این کار واقعا برای آنها شرم آور خواهد بود چراکه باید مدتها قبل از این انجام می شد. این عملکرد ضعیف، نیاز یونایتد به یک مهاجم مرکزی جدید را ثابت می کند.

ارلینگ هالند به تنهایی ۲۱ گل در بوندسلیگا زده است، مانند آندره سیلوا. هر دو مهاجم به یونایتد لینک شده اند. یافتن بازیکنی که بتواند رکورد فن پرسی را تکرار کند آسان نخواهد بود، اما این استانداردی است که توسط مهاجمان یونایتد ارزیابی می شود.

به همین دلیل روملو لوکاکو با ۱۶ گل لیگ برتری اش در فصل اول، و ۱۲ گل در دومین فصلش ناکام شناخته شد. به نظر می رسد او در اینترمیلان به مرد جدیدی تبدیل شده است، اما در یونایتد به راحتی گلزنی نمی کرد.

انتظار می رود هرکسی که فصل آینده در راس خط حمله یونایتد به کار گرفته شود، عملکرد بسیار بهتری از این گروه داشته باشد. در حالی که ماه آوریل را پیش رو داریم، بهبود این آمار برای مهاجمان یونایتد نباید کار سختی باشد.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

دیلی میل: اریک بایلی آماده ی ترک یونایتد در تابستان ۲۰۲۱

احتمالا مدافع ساحل عاجی و محبوب یونایتد در تابستان از این تیم جدا می‌شود. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =