یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: نکاتی از بازی با اورتون، از قدرت نمایی مگوایر تا تقلای مارسیال

منچستر یونایتد پیش فصل را با برتری قاطع برابر اورتون به پایان رساند.

یونایتد فنز – اگر شیاطین سرخ مقابل لیدز عملکرد مشابهی داشته باشند ممکن است نتیجه نیز شبیه بازی با اورتون باشد. میسون گرینوود توانست خیلی خوب گلزنی کند. شاو نیز مدام در حرکت از دفاع به حمله و برعکس بود و عملکردش در ضربان کرنر نیز چشمگیر بود.

تماشاگران یونایتد ۱۸ ماه و ۶ روز صبر کرده بودند تا دوباره بتوانند در یک روز شنبه شاهد بازی تیمشان در الدترافورد باشند و این بازی همان قدر که انتظارش را داشتند لذت بخش بود. طبق تصاویر منتشر شده دنیس لاو که در جایگاه ویژه حضور داشت از بازی تیم بسیار خرسند بود.

در پایان بازیکنان بدون برنامه ریزی قبلی در ورزشگاه دور افتخار زدند و برخی بازیکنان پیراهن های خود را به هواداران هدیه کردند. مدت زمان زیادی از آخرین باری که هواداران و بازیکنان چنین ارتباط نزدیک و محسوسی داشتند گذشته بود و ذهنیت مثبتی که طی چند وقت اخیر در باشگاه و هواداران جریان داشته است در این بازی نیز ادامه پیدا کرد.

این بازی به عنوان آخرین تمرین شیاطین سرخ پیش از اجرای اصلی عالی پیش رفت. آنها تند و تیز فوتبال بازی می کردند و عملکردشان همانند چمن تازه آبیاری شده ی ورزشگاه یکدست بود. البته باید گفت که آنها مقابل اورتون کند و ناهماهنگ بازی کردند و لیدز پویا و پر جنب و جوش دقیقا نقطه ی مقابل تیم بنیتز است.

دستیار سولشر مکنا کنار زمین بود و دائما به فن دبیک می گفت که در حملات اضافه شود. یونایتد بدون پوگبا، راشفورد، کاوانی و سانچو توانست با بازی روان ۴ عنصر هجومی اش اورتون را به دردسر بیاندازد. سولشر در اکثر دقایق بازی در جایگاه مخصوص سرمربی نشسته بود و به ندرت کنار زمین می آمد.

حتی با ورود پوگبا در ابتدای نیمه ی دوم، یونایتد نتوانست در غیاب ماتیچ توپ را حفظ کند. همانطور که انتظار می رفت نیمه ی دوم تعویض های زیادی داشت و فاقد صحنه های جذاب نیمه ی اول بود تا اینکه دالوت در دقایق پایانی گل چهارم را به ثمر رساند. با حضور فرد در مرکز خط هافبک، یونایتد نسبت به نیمه ی اول آسیب پذیر تر بود. تاوسند توپ را به تیر دروازه کوبید و گری نیز با یک سانتر نامناسب موقعیتی عالی را هدر داد.

منچستر فصل گذشتی تعدادی از مطلوب ترین عملکرد های خود را طی سه مسابقه برابر اورتون به نمایش گذاشت و علی رغم تغییر سرمربی، اورتون تغییر قابل توجهی نسبت به آن بازی ها نداشت. اورتون آن قدر سست بود که ماتیچ زحمت زیادی برای مهار خامس نداشت و او در آستانه ی فصل طولانی پیش رو عملا در زمین قدم می زد. گروه کوچکی از هواداران اورتون خطاب به بنیتز می گفتند که تو یک پیشخدمت چاق اسپانیایی هستی که شعاری بود که زمان حضور او در لیورپول توسط آبی های مرسی ساید مورد استفاده قرار می گرفت.

یونایتد با بازگشت ملی پوشان خود عملکرد بهتری داشت و شاو و مگوایر همکاری ای که در یورو در سمت چپ تیم ملی داشتند را ادامه دادند و هری سانتر لوک از نقطه ی کرنر را به گل تبدیل کرد. لیندلوف در اولین بازی خود در پیش فصل که حدود یک ساعت به طول انجامید روز آرامی را سپری کرد.

مدتی طول کشید تا برخی از تماشاگران کاملا به مگوایر علاقه مند شوند اما عملکرد او در مقطع پایانی فصل گذشته باعث افزایش قابل توجه محبوبیت او شد. نمایش های کلاس جهانی او در تیم ملی یک بار و برای همیشه قیمت ۸۰ میلیون پوندی او را توجیه کرده است. رافائل واران که در حین غذا دادن به دخترش در حال تماشای بازی با اورتون بود، بی شک قدرت مگوایر در دفاع و حمله را احساس کرده است.

ترکیب بازی نشان دهنده ی این بود که سولشر بسیاری از بازیکنانی که مقابل لیدز در ترکیب اصلی خواهند بود را تعیین کرده است و نیمه ی اول گواهی بر این ادعا بود. مارسیال که اولین بازی خود پس از ۴ ماه دوری را انجام می داد مطابق انتظار عملکرد خوبی نداشت و بین دو نیمه تعویض شد و گرینوود به مرکز خط حمله منتقل شد که نشانگر وجود مشکل در این پست برای بازی با لیدز است. به نظر می رسد گرینوود که از تعطیلات تابستانی کامل و تمرینات پیش فصل بی کم و کسر بهره برده است در بازی مقابل لیدز نیمکت نشین نخواهد بود.

تمام چیزی که لازم بود تا هواداران نام برونو را فریاد بزنند، چند بار پرس و به دنبال توپ دویدن با تلاش فراوان بود. آن ها قبل از ضربه ی ایستگاهی نیز او را تشویق کردند و او آن توپ را به گلی زیبا تبدیل کرد و سومین گل یونایتد طی ۳۰ دقیقه ی اول بازی را به ثمر رساند.

۱۵۰۰ هوادار اورتون که در ورزشگاه حاضر بودند برای پیکفورد به عنوان دروازه بان اول انگلیس شعار هایی سر می دادند و در ادامه او با اشتباه خود و انداختن پاس دینیه مقابل گرینوود زمینه ساز گل اول یونایتد شد.

جا گیری پا های پیکفورد روی صحنه ی گل مگوایر نیز مناسب نبود و خوش شانس بود که عدم دفع مناسب شوت نچندان خطرناک برونو در نهایت منجر به گل نشد و مارسیال توپ را از دست داد. گروهی از هواداران یونایتد خیلی زود شروع به تحریک پیکفورد کردند و او بین دو نیمه جای خود را به بگوویچ داد.

 

منبع: Manchester Evening News

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x