یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: منچستر يونايتد بايد رويکرد سر الکس فرگوسن را براي دين هندرسون تکرار کند

شياطين سرخ در دراز مدت دين هندرسون را به عنوان دروازه بان شماره يک خود مي داند و اکنون بايد حمايت لازم را از او انجام دهد.

یونایتد فنز – در منچستر يونايتد يک جنگ فرهنگي در جريان است و اگر اوله گونار سولشر واقعاً مي خواهد موفقيت طولاني مدت در باشگاهي که عاشق آن است داسته باشد، بايد آن را حل کند.

ممکن است کليشه اي باشد، اما در واقع هيچ اتحادي بدون وحدت وجود ندارد، اکنون اگر اوله مي خواهد از موقعيتي که پيش رويش قرار مي گيرد بيشترين استفاده را کند، بايد يکي از بزرگترين مشکلات خود را حل کند.

تساوي آخر هفته مقابل وست بروم احساسي مانند شکست داشت و ضعف هاي دفاعي و خلاقيت کمرنگ بار ديگر تيم سولشر را در مقابل يکي از بدترين تيم هاي ليگ برتر ناکام گذاشت.

هري مگواير، کاپيتان باشگاه پس از يک تساوي نا اميد کننده، به Sky Sports گفت:

شما نمي خواهيد به اينجا بياييد و 10 موقعيت مقابل وست بروم ايجاد کنيد.

همانطور که به سرعت در شبکه هاي اجتماعي به آن اشاره شد، هر تيمي که از 8 نوامبر تا 2 فوريه با وست بروم ديدار کرده، اين کار را انجام داده است.

همچنين اختلاف نظر در مورد اينکه چه کسي مقصر است وجود دارد. آيا اين رويکرد تاکتيکي احتياط آميز سولشر بود؟ خطاهاي فردي در دفاع؟ کمبود خلاقيت در حمله؟ يا شايد فقط يکي از آن روزهاي همرا با بدشانسي بوده است که هر تيم بالاي جدولي آن را تجربه مي کند.

بحث موجود بين هواداران اين است که يونايتد در صورت پيروزي در ديدارهاي اخير مقابل شفيلد يونايتد، اورتون و وست بروم، با من سيتي هم امتياز مي بود، اما واقعيت نا باورانه اين است که چنين اتفاقي رخ نداد.

تا زماني که آنها نتوانند چنين مشکلات تکراري را در ترکيب تيم اصلي حل کنند، خارج شدن شان از کورس قهرماني ليگ برتر هميشه اجتناب ناپذير خواهد بود.

اوله هنوز در راس خط حمله، وينگر راست و مرکز خط دفاع به گزينه هاي تخصصي و همچنين سيستم جديدي از بازي احتياج دارد که وقتي پل پوگبا براي انتخاب در دسترس نباشد، تيمش را به همان اندازه خطرناک مي کند.

با اين حال، يک تغيير فوري و بدون هزينه در دسترس می باشد، آن هم دين هندرسون است.

اين دروازه بان 23 ساله در فصلي که بايد برايش موفقيت آميز سپري مي شد، در اولدترافورد ناکام بوده است و در تمام رقابت ها فقط 10 بازي را از ابتدا انجام داده و فقط در دو بازي در ليگ برتر حضور پيدا کرده است.

پس از دوران قرضي هيجان انگيز با شفيلد يونايتد، هميشه در مورد نقش او در اين فصل اما و اگر هايي وجود داشت.

فقدان تيم کريس وايلدر در اين فصل شايد ستاره اي به نام هندرسون باشد که فصل گذشته مرتبا آنها را در بازي نگه مي داشت، چراکه تنها در عرض چند ماه شفيلد از يکي اميدهاي کسب سهميه اروپا به کانديد سقوط تبديل شده است.

با وجود پتانسيل بسيار زياد او، زمان بازي هندرسون در اين فصل کم بوده است و شانس کمي براي او وجود دارد که بتواند ترکيب ابتدايي استعدادهاي خود را به نمايش بگذارد.

قابل درک است که چرا سولشر چنين اعتقادي به داويد دخئا دارد، اما اکنون زمان آن رسيده است که اين اعتماد را به هندرسون نشان دهد، درست همانطور که سر الکس فرگوسن در هنگام انتخاب شماره 1 خود در سال 2011 اين کار را کرد.

همه دروازه بانان هر چند وقت يک بار اشتباه مي کنند و هيچ کس وقتي اين کار را مي کنيم ما را دو دوست ندارد. من قصد دارم سال هاي زيادي را در اينجا در منچستر يونايتد سپري کنم.

مي خواهم به يک دروازه بان بزرگ براي يونايتد تبديل شوم و مي خواهم احترام خود را کسب کنم و سزاوار آن هستم. اميدوارم که آنرا بدست آورم.

اگر فکر مي کنيد اين نقل قول از هندرسون است، اشتباه کرده ايد. در واقع، اين از طرف دخئا بود زيرا او به دنبال شروع موفق در آن دوران دشوار پس از انتقال از اتلتيکو مادريد به يونايتد بود.

با وجود فصل دشوار دخئا، فرگوسن بار ها و بار گلر اسپانيايي را درون دروازه قرار مي داد و البته انتقادات زيادي نسبت به اسطوره اسکاتلندي مي شد.

صاحب نظران او را مورد اتنقادات شديد قرار دادند اما ده سال بعد، به راحتي مي توان گفت که آن ايمان و اعتماد نتيجه داد.

با اين حال نمي توان از اشتباهات دخئا غافل شد، با وجود اينکه هنوز هم سيو هاي کلاس جهاني را انجام مي دهد، اما همچنان ضعف روي ارسال ها و بازي با پاي نا مطمئن او به وضوح قابل مشاهده است.

خواه هندرسون اکنون فرصت خود را پيدا کند يا نه، يونايتد بايد در سالهاي آينده او را جايگزين گلر 30 ساله کند، مطمئناً منطقي است که قبل از آن او را امتحان کنيد و ببينيد آيا دروازه بان پشتيبان آنها واقعاً آنچه را که لازم است دارد يا خير.

افت اخير در فرم دخئا بايد فرصتي مناسب براي چنين تغييري در اولدترافورد باشد. اگر وعده ها عملي نشوند، در صورت فشار هندرسون براي خروج از باشگاه در پايان فصل، هيچ کس او را سرزنش نخواهد کرد.

منبع: Manchester Evening News

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x