مقاله: منچستر یونایتد باید رویکرد سر الکس فرگوسن را برای دین هندرسون تکرار کند

شیاطین سرخ در دراز مدت دین هندرسون را به عنوان دروازه بان شماره یک خود می داند و اکنون باید حمایت لازم را از او انجام دهد.

یونایتد فنز – در منچستر یونایتد یک جنگ فرهنگی در جریان است و اگر اوله گونار سولشر واقعاً می خواهد موفقیت طولانی مدت در باشگاهی که عاشق آن است داسته باشد، باید آن را حل کند.

ممکن است کلیشه ای باشد، اما در واقع هیچ اتحادی بدون وحدت وجود ندارد، اکنون اگر اوله می خواهد از موقعیتی که پیش رویش قرار می گیرد بیشترین استفاده را کند، باید یکی از بزرگترین مشکلات خود را حل کند.

تساوی آخر هفته مقابل وست بروم احساسی مانند شکست داشت و ضعف های دفاعی و خلاقیت کمرنگ بار دیگر تیم سولشر را در مقابل یکی از بدترین تیم های لیگ برتر ناکام گذاشت.

هری مگوایر، کاپیتان باشگاه پس از یک تساوی نا امید کننده، به Sky Sports گفت:

شما نمی خواهید به اینجا بیایید و ۱۰ موقعیت مقابل وست بروم ایجاد کنید.

همانطور که به سرعت در شبکه های اجتماعی به آن اشاره شد، هر تیمی که از ۸ نوامبر تا ۲ فوریه با وست بروم دیدار کرده، این کار را انجام داده است.

همچنین اختلاف نظر در مورد اینکه چه کسی مقصر است وجود دارد. آیا این رویکرد تاکتیکی احتیاط آمیز سولشر بود؟ خطاهای فردی در دفاع؟ کمبود خلاقیت در حمله؟ یا شاید فقط یکی از آن روزهای همرا با بدشانسی بوده است که هر تیم بالای جدولی آن را تجربه می کند.

بحث موجود بین هواداران این است که یونایتد در صورت پیروزی در دیدارهای اخیر مقابل شفیلد یونایتد، اورتون و وست بروم، با من سیتی هم امتیاز می بود، اما واقعیت نا باورانه این است که چنین اتفاقی رخ نداد.

تا زمانی که آنها نتوانند چنین مشکلات تکراری را در ترکیب تیم اصلی حل کنند، خارج شدن شان از کورس قهرمانی لیگ برتر همیشه اجتناب ناپذیر خواهد بود.

اوله هنوز در راس خط حمله، وینگر راست و مرکز خط دفاع به گزینه های تخصصی و همچنین سیستم جدیدی از بازی احتیاج دارد که وقتی پل پوگبا برای انتخاب در دسترس نباشد، تیمش را به همان اندازه خطرناک می کند.

با این حال، یک تغییر فوری و بدون هزینه در دسترس می باشد، آن هم دین هندرسون است.

این دروازه بان ۲۳ ساله در فصلی که باید برایش موفقیت آمیز سپری می شد، در اولدترافورد ناکام بوده است و در تمام رقابت ها فقط ۱۰ بازی را از ابتدا انجام داده و فقط در دو بازی در لیگ برتر حضور پیدا کرده است.

پس از دوران قرضی هیجان انگیز با شفیلد یونایتد، همیشه در مورد نقش او در این فصل اما و اگر هایی وجود داشت.

فقدان تیم کریس وایلدر در این فصل شاید ستاره ای به نام هندرسون باشد که فصل گذشته مرتبا آنها را در بازی نگه می داشت، چراکه تنها در عرض چند ماه شفیلد از یکی امیدهای کسب سهمیه اروپا به کاندید سقوط تبدیل شده است.

با وجود پتانسیل بسیار زیاد او، زمان بازی هندرسون در این فصل کم بوده است و شانس کمی برای او وجود دارد که بتواند ترکیب ابتدایی استعدادهای خود را به نمایش بگذارد.

قابل درک است که چرا سولشر چنین اعتقادی به داوید دخئا دارد، اما اکنون زمان آن رسیده است که این اعتماد را به هندرسون نشان دهد، درست همانطور که سر الکس فرگوسن در هنگام انتخاب شماره ۱ خود در سال ۲۰۱۱ این کار را کرد.

همه دروازه بانان هر چند وقت یک بار اشتباه می کنند و هیچ کس وقتی این کار را می کنیم ما را دو دوست ندارد. من قصد دارم سال های زیادی را در اینجا در منچستر یونایتد سپری کنم.

می خواهم به یک دروازه بان بزرگ برای یونایتد تبدیل شوم و می خواهم احترام خود را کسب کنم و سزاوار آن هستم. امیدوارم که آنرا بدست آورم.

اگر فکر می کنید این نقل قول از هندرسون است، اشتباه کرده اید. در واقع، این از طرف دخئا بود زیرا او به دنبال شروع موفق در آن دوران دشوار پس از انتقال از اتلتیکو مادرید به یونایتد بود.

با وجود فصل دشوار دخئا، فرگوسن بار ها و بار گلر اسپانیایی را درون دروازه قرار می داد و البته انتقادات زیادی نسبت به اسطوره اسکاتلندی می شد.

صاحب نظران او را مورد اتنقادات شدید قرار دادند اما ده سال بعد، به راحتی می توان گفت که آن ایمان و اعتماد نتیجه داد.

با این حال نمی توان از اشتباهات دخئا غافل شد، با وجود اینکه هنوز هم سیو های کلاس جهانی را انجام می دهد، اما همچنان ضعف روی ارسال ها و بازی با پای نا مطمئن او به وضوح قابل مشاهده است.

خواه هندرسون اکنون فرصت خود را پیدا کند یا نه، یونایتد باید در سالهای آینده او را جایگزین گلر ۳۰ ساله کند، مطمئناً منطقی است که قبل از آن او را امتحان کنید و ببینید آیا دروازه بان پشتیبان آنها واقعاً آنچه را که لازم است دارد یا خیر.

افت اخیر در فرم دخئا باید فرصتی مناسب برای چنین تغییری در اولدترافورد باشد. اگر وعده ها عملی نشوند، در صورت فشار هندرسون برای خروج از باشگاه در پایان فصل، هیچ کس او را سرزنش نخواهد کرد.

منبع: Manchester Evening News

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: قمار ۵۰ میلیون پوندی برای قهرمانی جزیره، توپ در زمین یونایتد است

با توجه به ترکیب و خرید رقبای یونایتد در لیگ حتی با وجود جذب سانچو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو − یک =