مقاله: منچستریونایتد در حال تکرار اشتباهات فصل گذشته‌ی خود است

شروع ضعیف شیاطین سرخ در لیگ برتر می تواند عواقب سنگینی برای آنها درپی داشته باشد.

یونایتد فنز –شروع ضعیف این فصل منچستریونایتد در چند سالی که سر الکس فرگوسن بازنشسته شده است، اتفاق جدیدی نیست.

تاریخ مدرن یونایتد قطعاً به دوران فرگوسن و پس از فرگوسن تقسیم می شود و در این هفت فصلی که از رفتن اسطوره اسکاتلندی می‌گذرد، یونایتد تنها دو بار موفق به پیروزی در بیش از ۵ بازی از ۱۰ بازی نخست خود در لیگ برتر شده است.

این یک رکورد فاجعه بار و شرم آور است، مگر اینکه اوله گونار سولشایر موفق به کسب پیروزی در دیدار های پیش روی خود مقابل اورتون، وست بروم، ساوتهمپتون و وستهم یونایتد، شود.

آنچه در مورد آغاز ضعیف اخیر یونایتد هواداران را اذیت می‌کند این است که در لیگ برتر فرصت های بسیاری برای امتیاز جمع کردن و فاصله گرفتن از رقبا وجود دارد. به عنوان مثال در سه فصل گذشته طی چند ماه اول لیگ منچسترسیتی و لیورپول به سرعت فاصله را با دیگر رقبا افزایش داده و در صدر جدول جا خوش کردند.

لیورپول با ۱۶ امتیاز از هفت بازی در رده اول جدول قرار دارد، در حالی که یونایتد تنها ۶ بازی انجام داده است، انجام یک بازی کمتر باید فرصتی برای یونایتد باشد تا با قرار گرفتن بین مدعیان به روز های خوب خود بازگردد.

اما یونایتد به جای انجام این کار، در رده پانزدهم است و فقط برایتون، وست بروم، شفیلد یونایتد، فولام و برنلی پائین تر از آنها هستند. حتی اگر یونایتد بازی خود را پیروز شود، به رده سیزدهم صعود خواهند کرد.

این به هیچ وجه به اندازه کافی خوب نیست و حتی پیروزی های چشمگیر آنها در لیگ قهرمانان برابر پاریس سن ژرمن و لایپزیک نمی تواند شروع ضعیف لیگ برتر را کم اهمیت جلوه دهد. سولشایر باید فشار را احساس کند.

غلبه بر یک شروع ضعیف برای اوله چالش جدیدی نیست. یونایتد از شش بازی نخست فصل گذشته ی خود در لیگ برتر تنها دو پیروزی کسب کرده بود، اما در آخر توانستند جایگاه سوم را مال خود کنند. شاید این بار آنها چندان خوش شانس نباشند.

قرار بود این فصل همراه با پیشرفت برای یونایتد و سولشایر باشد، درعوض عملکرد ضعیف و بی ثبات آنها امید و انگیزه را از هوادارن سلب کرده است.

مدت طولانی است که شروع های ضعیف یونایتد آنها را از کورس قهرمانی خارج می کند، با وجود اینکه تعطیلات بازی های ملی را پیش رو داریم، به نظر می رسد این سناریو در فصل جاری نیز تکرار شود.

سرعت نسبتاً پایین رقابت در صدر جدول به این معنی است که نمی توان احتمال رسیدن یونایتد به کورس قهرمانی را کاملاً رد کرد، اما هیچ تیمی که در رده پانزدهم باشد نمی تواند به طور جدی در جایگاه اول قرار بگیرد و آن را قابل دستیابی بداند. فرم یونایتد در ۱۴ بازی نهایی بدون شکست فصل گذشته در لیگ برتر کاملاً فراموش شده است.

شاگردان اوله گونار سولشایر پس از پیروزی مقابل نیوکاسل، پی‌اس‌جی و لایپزیک و تساوی مقابل چلسی در این فاصله بدون شکست بودند اما توپچی ها این روند را برای آنها خراب کردند.

سولشایر در صورت عدم قرار گرفتن بین چهار تیم بالای جدول تحت فشار قرار خواهد گرفت و اگر تا آن زمان هنوز مائوریسیو پوچتینو شغلی نداشته باشد ممکن است سرمربی نروژی شغل خود را از دست بدهد.

با وجود همه کارهای خوبی که اوله در یونایتد انجام داده، او هنوز هم در حال مدیریت تیمی بیش از حد ناهماهنگ و متناقض است. هیچ تیمی نباید ۶-۱ در خانه برابر تاتنهام شکست بخورد و سپس پاریسن ژرمن و لایپزیک را شکست دهد. اما این پیروزی ها برای اوله و شاگردانش کافی نبوده است زیرا آنها در خانه مقابل چلسی و آرسنال تنها یک امتیاز کسب کردند.

در فصلی که هواداران اورتون و ساوتهمپتون در رویای عملکرد غیرمنتظره خود به سر می‌برند، هواداران یونایتد می بینند شور و شوق آغاز یک رقابت جدید با گذشت تنها چند هفته از بین رفته است و آنها با چنین حسی غریبه نیستند.

این فصل باید متفاوت می‌بود اما تا به حال اینطور نبوده و این خود باعث نگرانی است. سولشایر یک سال قبل یونایتد را جمع و جور کرد، اکنون باید دوباره همان کار را انجام دهد یا در غیر این صورت می‌تواند به دنبال شغل جدیدی برای خود باشد.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: منچستریونایتد باید در تابستان دو بازیکن قرضی خود را بازگرداند

اوله گونار سولشر روند پیشرفت تدن منگی و جیمز گارنر که در این فصل قرض …

یک دیدگاه

  1. امیدوارم گیگز عزیز طوری زده باشه که ارزش این بازداشت رو داشته باشه!

    ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 13 =