مقاله: منچستریونایتد برای جذب کین و سانچو باید چه فداکاری انجام دهد؟

آیا یونایتد به نقشه فعلی پایبند خواهد ماند و به احتمال زیاد جیدون سانچو جذب می شود؟ یا اینکه باشگاه تغییر مسیر داده و برای کین اقدام می کند؟

یونایتد فنز – با قیمت های فاحش هر دو بازیکن، مطمئنا راهی برای جذب هر دو وجود ندارد، بنابراین یونایتد باید یکی از این دو ستاره را انتخاب کند، اما انجام این کار به بی رحمی، جاه طلبی و فداکاری واقعی نیاز دارد.

بر اساس برآورد قیمت سانچو که ۸۰ میلیون پوند و هزینه کین حدود ۱۲۰ میلیون پوند بوده، یونایتد باید ۲۰۰ میلیون پوند برای جذب هر دو آنها کنار بگذارد. شاید این حتی کافی نباشد. احتمالاً بودجه نقل و انتقالات یونایتد در تابستان امسال، قبل از فروش هر بازیکنی، حدود ۸۰ میلیون پوند خواهد بود. بنابراین یونایتد اساساً نیاز به منابع مالی بسیاری برای جدا کردن کین از تاتنهام دارد. این زمانی است که یونایتد باید پرتکاپو تر باشد.

یونایتد می تواند بازیکنان حاشیه ای مانند جسی لینگارد (۲۰ میلیون پوند)، دیوگو دالوت (۱۰ میلیون پوند)، آندریاس پریرا (۱۰ میلیون پوند) و احتمالاً برندون ویلیامز (۱۰ میلیون پوند) را نیز بفروشد. همین کار ۵۰ میلیون پوند به بودجه باشگاه اضافه می کند. وقت آن است که بین دین هندرسون یا داوید دخئا، وابسته به ترجیح یونایتد، یکی باشگاه را ترک کند که با این اتفاق ۴۰ میلیون پوند دیگر می تواند اضافه شود.

وقت آن است که سخت گیر باشیم و با آنتونی مارسیال نیز خداحافظی کنیم، او را وارد لیست فروش کرده و حداقل ۳۰ میلیون پوند دیگر بدست آوریم. این جدایی ها ۱۲۰ میلیون پوند مبلغ انتقال کین را تامین میکند. یونایتد می تواند در صورت نیاز نمانیا ماتیچ را نیز با ۱۰ میلیون پوند دیگر بفروشد.

به گزارش Telegraph ممکن است مبلغ کین ۱۵۰ میلیون پوند باشد، به این معنی که یونایتد مجبور است با فروش دونی فن د بیک علاوه بر این جدایی های دیگر، فداکاری بیشتری انجام دهد تا منابع مالی بیشتری تامین شود.

خیلی آسان به نظر می رسد، درست است؟ متأسفانه یونایتد در بازار نقل و انتقالات موثر عمل نمی کند و فقط نوشتن این تئوری ها آسان است، اما عمل کردن به آن بسیار مشکل خواهد بود.

فصل گذشته یونایتد برای فروش و خرید بازیکن مشکل داشت و حتی نتوانست کار انتقال سانچو را تمام کند، چه رسد به خرید سانچو و کین با هم. فروش شش یا هفت بازیکن منطقی به نظر می رسد اما همیشه آسان نیست. یونایتد می خواست تابستان گذشته بازیکنانی مانند لینگارد و پریرا را بفروشد اما مجبور شد به قرض دادن آنها رضایت دهد.

مسئله بزرگتر برای یونایتد این است که این اتفاق باعث می شود تیم از داشتن عمق در ترکیب خود محروم شود و تعادل کافی نداشته باشد. یک مدافع میانی جدید همراه با یک هافبک دفاعی لازم است. احتمالاً یک دفاع راست جدید نیز مورد نیاز خواهد بود. اگر یونایتد تمام بودجه را به سانچو و کین اختصاص دهد، هیچ مبلغ دیگری برای این خرید ها وجود نخواهد داشت.

شاید ارزش آن را داشته باشد، اما یونایتد می تواند با جذب سانچو، و سپس با پول حاصل از فروش بازیکنان، اهداف مورد نیاز دیگر را جذب کند.

یک باشگاه با برنامه بیرحمانه تر ممکن است طرحی را که گفته شد در پیش بگیرد و آن را اجرا کند، اما این واقعا سبک یونایتد نیست، نه تا وقتی گلیزر ها مالک باشگاه هستند.

منبع: United In Focus

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: هواداران منچستر یونایتد خواهان جذب مانوئل لوکاتلی

مانوئل لوکاتلی با شروعی فوق العاده در یورو ۲۰۲۰، توجه ها را به سوی خود …

۷ دیدگاه

 1. لعنت به گلیزرهااینجوری که هر فصل فقط یه بازیکن خوب بگیریم ،ده سال دیگه هم قهرمان نمیشیمیه بار مثل آدم خرج کنن و تیم رو درست ببندن

  ۰
 2. به لیست فروش فصل قبل سرخیو رمرو و فیل جونز رو هم اضافه کنید

  ۰
 3. دفاع وسط دفاع راست هافبک دفاعی نوک و وینگر راست تیم تو این پستا نیاز به تقویت داره حداقل ۵ بازیکن باید بخریم ولی گلیزرا خیلی بیان خرج کنن سانچو و یه دفاع وسط میخرن

  ۰
 4. سانچو که پولشو داریم

  ۰
 5. ولی من به شخصه راضی نیستم این همه بازیکن بفروشیم برای هری کین ۲۸ ساله اگه یکی مثل هالند ، امباپه ، آنسو فانی بود میصرفید اما برای کین نمیصرفه

 6. با پولی که از قهرمانی اروپا که امیدوارم بهش برسیم میتونیم یه دفاع بخریم و با پول فروش مارسیال۴۰ و دالوت ۱۰ طارق لمپتی رو بگیریم ….با خریدن سانچو ، پرونده وینگر راست با سانچو و دیالو بسته میشه …… مهاجم نوک نیاز نداریم و پرونده این وسط از سال قبل با رشفورد ، گرینوود کاوانی بسته شده …… برای وینگر چپ از دنیل جیمز که وینگر خوبیه استفاده کنیم و اگه بشه ماتیچ ۱۰ و ماتا ۱۵ ، پریرا ۱۰ و الکس تلس با ۲۰ و دخیا ۴۰ تا بفروشیم و از بین ریچارلیسون ، پولیشیچ و کومان یکی رو بگیریم

  ۰
 7. نصف تیمو دادی برا کین که داداش😂 لا اقل یه دونفر برا تعویض رو نیمکت نگه میداشتی

  ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 17 =