یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: معضل نتيجه نگرفتن هاي يونايتد بايد رفع شود، پاشنه آشيل تيم اوله کجاست؟

منچستريونايتد در فصل جاري با نحوه عملکرد خط هافبک خود مشکل داشته است و نويسندگان MEN در مورد چگونگي حل اين معضل نظر داده اند.

يونايتد فنز – شیاطین سرخ شروع نه چندان خوبي در فصل جديد داشته و بيشتر ناهماهنگي آنها ناشي از عدم ثبات تيم در ميانه زمين است. تيم اوله گونار سولشر در هر مسابقه اي که تا به حال در اين فصل انجام داده، در مقابل حملات حريف ضعيف عمل کرده است.

در 10 بازي ابتدايي فصل، يونايتد از 7 زوج مختلف در خط مياني استفاده کرده است که همين موضوع بر ناهماهنگي که در ديدارهاي اخير شاهد آن بوديم، مي افزايد. آسان ترين راه حل موجود اين است که يونايتد بايد پول بيشتري را در بازار نقل و انتقالات هزينه کند.

اما در حالي که هنوز زمان زيادي تا پنجره نقل و انتقالات ژانويه باقي مانده است، نويسندگان منچستر ايونينگ نيوز ايده خود را براي حل مشکل خط هافبک يونايتد ارائه مي دهند

وقت آن است که اوله به فن دبيک اعتماد کند _ Dominic Booth

واضح است که عليرغم صحبت از بازي با سيستم 433 و استفاده از تنها يک هافبک دفاعي در کنار دو شماره 8 هجومي، سيستم ترجيحي سولشر – و روشي که در گذشته براي يونايتد موثر بوده – همان 4231 مورد علاقه ي اوله است.

به اين ترتيب، شما بهترين عملکرد را از برونو فرناندز به عنوان يک شماره 10 مرکزي که حفاظت کافي را براي چهار بازيکن عقب تر از خود انجام مي دهد، شاهد خواهيد بود. مشکلات اخير يونايتد به دليل عدم توانايي فرد و اسکات مک تاميني در کنترل بازي بوجود آمده است، زيرا آنها هر دو ويرانگر و پرانرژي هستند اما توانايي ارسال پاس هاي بلند و موثر را ندارند.

در حالي که پل پوگبا بهترين بازي خود را در جناح چپ خط حمله ي يونايتد انجام مي دهد، زمان آن فرا رسيده است که دوني فن دبيک مکمل فرد يا مک تاميني در مرکز خط هافبک باشد.

به عنوان مثال، مثلث فرد، فن د بيک و فرناندز، توازن انرژي و تکنيک مناسبي روي توپ خواهند داشت، به طوري که از هافبک هلندي خواسته شود تا به عنوان شماره 8 برخي مسئوليت هاي دفاعي بازي را بر عهده بگيرد. پشت سر سه بازيکن هجومي، مثلا پوگبا، جيدون سانچو و کريستيانو رونالدو – و سه نفر ذخيره مارکوس رشفورد، ادينسون کاواني و ميسون گرينوود – يونايتد مي تواند تعادل مورد نياز خود را پيدا کند.

پوگبا در مرکز زمين _ Tyrone Marshall

در کوتاه مدت، راه حل هافبک يونايتد راه حلي آشنا خواهد بود. توانايي فرد و مک تاميني در بازي هاي بزرگتر به کار اوله آمده است و برنامه هاي آينده بايد با سبک آنها مطابقت داشته باشد، اما روشن است که در دراز مدت استفاده از آنها جواب نمي دهد.

با توجه به گزينه هاي هجومي، استفاده از پوگبا در خط مياني منطقي است، احتمالاً در کنار مک تاميني که پتانسيل هاي بيشتري به عنوان هافبک نگهدارنده نسبت به فرد دارد. براي آزاد گذاشتن پوگبا به منظور جلو رفتن، سولشر مي تواند از رويکرد مشابهي در بازي با ويارئال استفاده کند ، او در آن بازي ديوگو دالوت را به خط مياني آورده بود.

استفاده از يک مدافع کناري مانند دالوت در کنار مک تاميني، به پوگبا آزادي بيشتري مي بخشد، اما اين امر مستلزم آن است که آنها در بازي بهتر عمل کنند و کنترل بيشتري روي اينگونه بازي ها داشته باشند. در حال حاضر يونايتد خيلي سريع حمله مي کند و اجازه چنين تغييرات مهم موقعيتي را در طول بازي نمي دهد.

اگر يونايتد سبک بازي خود را تطبيق ندهد و به حملات سرعتي خود ادامه دهد، استفاده از نمانيا ماتيچ در کنار پوگبا ممکن است راه حل بهتري باشد، زيرا ماتيچ تنها هافبک دفاعي تخصصي تيم است، اما اين راه حل ايده آل به بازي هوشمندانه خارج از محوطه حريف و ترفندهاي تاکتيکي هوشمندانه هافبک ها نياز دارد.

دستيابي به اين هدف و کنترل بيشتر بازي ها بدان معناست که فن دبيک در خط مياني گزينه ي واقع بينانه تري است، اما در حال حاضر سبک يونايتد با نقاط قوت او تطابق ندارد.

بايد بيشتر از ماتيچ از استفاده کرد _ Rich Fay

آرزوي يونايتد اين بود که با سيستم 433 بازي کند، اما نکته اين است که آنها فاقد يک هافبک دفاعي بي نقص که بتواند به طور منظم کار هاي دفاعي را انجام دهد، هستند و به همين دليل بايد با زوج مک فرد ادامه دهند. در ديدار هاي پيش رو، عاقلانه خواهد بود که فرد و مک تاميني را به دليل سابقه چشمگير شان در برابر تيم هاي برتر انتخاب کنيم، اگرچه استفاده از ماتيچ در بازي هايي که انتظار مي رود تيم مالکيت توپ را در دست داشته باشد، مايه مباهات خواهد بود.

در اواخر فصل 2019/20، آنها يک روند شکست ناپذيري وحشتناک را آغاز کردند که باعث شد ماتيچ براي پشتيباني از پوگبا و فرناندز در عمق خط هافبک قرار بگيرد و در خط حمله رشفورد، گرينوود و آنتوني مارسيال انجام وظيفه کنند.

در شرايط ايده آل، ماتيچ به طور منظم جايگزين فرد مي شود، اما با توجه به سن و سال هافبک صرب، استفاده از سيستم چرخشي در خط هافبک ممکن است در واقع بهترين تصميم باشد.

منبع: Manchester Evening News

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x