مقاله: لیورپول کلوپ، اثبات کننده ی شکوه و عظمت سر الکس فرگوسن

آیا فصل گذشته را که طرفداران و صاحب نظران لیورپولی در خیال خام خود از تیم یورگن کلوپ به عنوان بهترین تیم تاریخ فوتبال نام می بردند، به یاد می آورید؟

یونایتد فنز – اکنون به نظر می رسد زمان زیادی از آن گذشته است. لیورپول در فصل ۲۰۱۹/۲۰ قهرمان لیگ جزیره شد، اما در کل هیچ رکوردی از لحاظ امتیازی به ثبت نرساند. هرچند آن فصل، فصلی فوق العاده برایشان بود، اما چیزی وجود نداشت که در طول زمان بتوان از آنان به عنوان یک تیم بزرگ یاد کرد. تیم های بزرگ از عناوین کسب شده ی خود دفاع می کنند، اما به نظر می رسد لک لک ها در این مورد شکست خورده اند.

شکست در برابر منچستر سیتی باعث شد لیورپول کلوپ در جدول، پنج امتیاز کمتر از منچستر یونایتد اوله گنار سولشر و ده امتیاز نیز کمتر از آبی آسمانی پوشان داشته باشد. در ضمن شاگردان پپ با یک بازی کمتر در این وضعیت قرار دارند و بسیار بعید است که سرخ پوشان آنفیلد بتوانند این فاصله ۱۳ امتیازی را جبران کنند.

سیتی تیم خوبی است، خیلی خوب، درست مانند لیورپول فصل گذشته؛ اما آیا عالی است؟ هنوز نه!

شکوه و عظمت شیاطین سرخ با مرد اسکاتلندی

حفظ عنوان قهرمانی لیگ برتر بسیار سخت است. آرسن ونگر با وجود قهرمانی در ۱۹۹۸، ۲۰۰۲ و ۲۰۰۴، هرگز موفق به حفظ آن نشد. تیم شکست ناپذیر او پس از کسب ۲۶ برد و ۱۲ تساوی، فصل را بدون شکست پشت سر گذاشت؛ اما فصل بعد موفق نشد از عنوان قهرمانی اش دفاع کند.

سر الکس فرگوسن چندین بار با منچستر یونایتد از عنوان قهرمانی اش دفاع کرده است. فرگی در فصل ۱۹۹۲/۹۳ و ۱۹۹۳/۹۴، درست مانند ۱۹۹۵/۹۶ و ۱۹۹۶/۹۷ فاتح لیگ برتر شد. وی سپس به یک رکورد باورنکردنی دیگری دست یافت: سه قهرمانی پیاپی در لیگ برتر در فصول ۱۹۹۸/۹۹ و ۱۹۹۹/۲۰۰۰ و ۲۰۰۰/۲۰۰۱.

درست زمانی که فکر می کنید نمی توان به رکورد برتر دیگری دست یافت و ممکن است دوران اوج فرگی به عناون سرمربی تمام شده باشد، او باز هم این کار را انجام داد و یک جام اروپایی دیگر به جامی که در ۱۹۹۹ کسب کرده بود، اضافه کرد.

کسب عناوین قهرمانی لیگ در فصول ۲۰۰۶/۰۷ و ۲۰۰۷/۰۸ و ۲۰۰۸/۰۹ با وجود رقابت جدید لیورپول و چلسی غیر ممکن به نظر می رسید، اما سر الکسن فرگوسن موفق شد آن را مدیریت کند. وی تنها یک تیم بزرگ نداشت؛ بلکه سرمربی گری سه تیم محشر را بر عهده داشت: تیم اواسط دهه ی ۹۰، تیم اواخر دهه ی ۹۰/اوایل قرن ۲۱ و تیم زمان یکه تازی رونالدو و رونی!

این بازیکنان، همگی از انگیزه، ذهنیت و استعداد حفظ عناوین قهرمانی سال به سال برخوردار بودند. لیورپول می تواند هرچقدر می خواهد از مصدومیت ها ناله کند، اما یونایتد نیز در آن زمان با چالش هایی مواجه بود. اوون هارگریوز، یکی از بازیکنان کلیدی ۲۰۰۸، توانست تنها در سه بازی در تمامی رقابت ها حضور داشته باشد، با این حال منچستر یونایتد در آن سال عنوان قهرمانی را به دست آورد.

لیورپول یورگن کلوپ تیم خوبی است، اما عالی نیست. مشکلات آنان در این فصل فقط نشان از عظمت و شکوه سرمربی گری سر الکس فرگوسن دارد.

منبع: UnitedinFocus

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

مقاله: ترکیب احتمالی یونایتد مقابل لیدز با حضور سانچو و واران

یونایتد در هفته ی ابتدایی لیگ به مصاف لیدز خواهد رفت.

یک دیدگاه

  1. بهترین تیمای تاریخ انگلیس به ترتیبمنچستر یونایتد ۱۹۹۹آرسنال ۲۰۰۴چلسی ۲۰۰۵سیتی ۲۰۱۸لیورپول ۲۰۲۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 3 =