مقاله: لحظه ای که دونی فن د بیک نشان داد چقدر منچستر یونایتد به او اعتماد دارد

دونی فن د بیک در دقیقه ۷۹ وارد زمین شد و نتوانست تاثیر چندانی داشته باشد.

یونایتد فنز – در اینجا پنج نکته ی اساسی تساوی یونایتد و وست بروم ذکر شده است:

تاثیر پل پوگبا

مشکلات منچستریونایتد در ایجاد موقعیت های واضح مقابل تیم های فرو رفته در لاک دفاعی ثابت می کند که آنها چقدر به پل پوگبا وابسته اند.

اوله گونار سولشر گزینه های کمی در اختیار داشت و با یک محور میانه میدان فرد و اسکات مک تامینی به میدان رفت، اما این بازی جوری بود که آنها به دو هافبک دفاعی احتیاج نداشتند، حتی با وجود اینکه مک تامینی در نیمه دوم بیشتر اوقات در حملات شرکت می کرد.

این صدمین بازی فرد برای یونایتد بود اما او فقط سه گل به ثمر رسانده و شش پاس گل داده است، بنابراین بعید است بازیکن مناسبی برای باز کردن خط دفاعی یک تیم تدافعی و سر سخت باشد. سهم مک تامینی در حملات بیشتر است اما بر اساس زمان حضور در محوطه جریمه حریف، چیزی که علیه وست بروم بسیار کم بود.

این از آن نوع بازی ها بود که دقت پاس، توانایی دریبل زنی و شوت از راه دور پوگبا می توانست ابعاد دیگری به حمله یونایتد بیفزاید. در عوض، آنها تماما به برونو فرناندز متکی بودند، در حالی که سه مهاجمی که بازی را شروع کردند، هرگز تاثیر گذار نبودند.

اما سوال بزرگ این است که اکنون اعتماد کادر فنی به دونی فن د بیک کجاست؟ درحالی که سولشر تنها برای ۱۰ دقیقه نهایی بازی او را به زمین فرستاد.

او باید از نبوغ لازم برای ایجاد تفاوت در برابر این نوع دفاع برخوردار باشد اما در دقیایق پایانی وارد بازی شد. او برای بازیابی اعتماد به نفس خود به بازی کردن احتیاج دارد.

این اعتماد یونایتد را به شخصی مانند پوگبا برای ارائه کیفیت متفاوت در خط میانی نشان می دهد، چیزی که آنها مقابل وست بروم کم داشتند. در حالی که این یونایتد بود که در نیمه دوم تمام توپ و میدان را در اختیار داشت، اما وست بروم بود موقعیت های بیشتری خلق کرد!

فرناندز ناجی همیشگی شیاطین سرخ

بازیساز پرتغالی در ۴۴ دقیقه ابتدایی از هم تیمی های خود عصبانی بود درحالی که باید از عملکرد خودش عصبانی می شد.

اما زیبایی برونو این است که هر چقدر هم روز بدی داشته باشد باز هم کار خودش را می کند. گل تساوی او دقیقاً بیانگر همین ادعا بود. یک پاس گل دیگر برای لوک شاو که در حال حاضر چهار پاس گل در چهار بازی به ثبن رسانده است.

این گلی بود که یونایتد به شدت به آن احتیاج داشت. آنها در نیمه اول بسیار ناخوشایند بودند و ناامیدی نشان داده شده توسط فرناندز نشانه عصبانیت تیم از عملکرد زیر استاندارد خود بود. اگر یک بازیکن بود که می خواست آنها را به بازی برگرداند، آن فرناندز بود.

عدم تعادل در حمله

اوله ممکن است احساس کند که یافتن تعادل مناسب برای سه بازیکن اصلی خط حمله کار دشواری است.

جذابیت بازی آنتونی مارسیال و مارکوس رشفورد با ۴۵ گل در فصل گذشته در دو طرف ادینسون کاوانی ممکن است جذاب باشد اما پتانسیل هیجان انگیزتر از واقعیت را دارد.

آنها مقابل وست بروم ۶۵ دقیقه را بدون هیچ کار خاصی تلف کردند.

در این سیستم، رشفورد به سمت راست منتقل می شود، در حالی که او به وضوح ترجیح می دهد در سمت چپ بازی کند و از آن جناح خطرناک تر است. اما با توجه به نقش کاوانی که در سال گذشته به عنوان مهاجم میانی بازی کرد، به مارسیال پست دوم خود یعنی آمدن به سمت چپ داده می شود.

متأسفانه، فرم مارسیال در بیشتر فصل ضعیف تر از حد مجاز بوده است و در حالی که رشفورد از قرار گرفتن در سمت راست به جای چپ ناامید شده است، به نظر می رسد مارسیال به جای اینکه در مرکز خط حمله باشد از بازی کردن در سمت چپ ناراحت است.

با توجه به فرم میسن گرینوود، تعجب آور بود که مهاجم ۱۹ ساله مقابل وست بروم روی نیمکت نشسته بود و غافلگیرکننده تر اینکه مجبور شد تا دقیقه ۶۵ برای ورود به زمین صبر کند.

مشارکت مگوایر در حملات

شاید عملکرد دفاعی یونایتد برابر وست بروم قانع کننده نبود اما مطمئناً هری مگوایر در سمت دیگر تأثیر بسیاری داشت.

دفاع وست بروم بسیار عمیق بود و مهاجمان و هافبک ها برای پیدا کردن فضا تلاش می کردند.

مگوایر از فضای پشت دفاع حریف بیشترین استفاده را کرد و در نیمه دوم یکی از خطرناک ترین بازیکنان در حملات یونایتد بود. او در تمام محوطه جریمه در حال حرکت بود و نقش اساسی در گل تساوی فرناندز داشت.

این نفوذ برای یونایتد روندی را رقم زد، در نیمه دوم ویکتور لیندلوف عقب مانده بود در حالی که مک تامینی از یک هافبک نگهدارنده به یک مهاجم همیشه حاضر در محوطه جریمه تبدیل شده بود.

کاپیتان یونایتد در پایان بازی بد شانس بود، ضربه سر سهمگین او در دقیقه آخر وقت های تلف شده توسط سم جانستون به طرز شگفت انگیزی مهار شد.

منبع: Manchester Evening News

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

کلیپ سنتر: خلاصه دیدار منچستریونایتد و برنتفورد

سومین بازی شیاطین سرخ در پیش فصل ۲۰۲۱/۲۲ با تساوی به پایان رسید.

یک دیدگاه

  1. مقاله خوب و درستی بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 1 =