یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: لحظه اي که دوني فن د بيک نشان داد چقدر منچستر يونايتد به او اعتماد دارد

دوني فن د بيک در دقيقه 79 وارد زمين شد و نتوانست تاثير چنداني داشته باشد.

یونایتد فنز – در اينجا پنج نکته ي اساسي تساوي يونايتد و وست بروم ذکر شده است:

تاثير پل پوگبا

مشکلات منچستريونايتد در ايجاد موقعيت هاي واضح مقابل تيم هاي فرو رفته در لاک دفاعي ثابت مي کند که آنها چقدر به پل پوگبا وابسته اند.

اوله گونار سولشر گزينه هاي کمي در اختيار داشت و با يک محور ميانه ميدان فرد و اسکات مک تاميني به ميدان رفت، اما اين بازي جوري بود که آنها به دو هافبک دفاعي احتياج نداشتند، حتي با وجود اينکه مک تاميني در نيمه دوم بيشتر اوقات در حملات شرکت مي کرد.

اين صدمين بازي فرد براي يونايتد بود اما او فقط سه گل به ثمر رسانده و شش پاس گل داده است، بنابراين بعيد است بازيکن مناسبي براي باز کردن خط دفاعي يک تيم تدافعي و سر سخت باشد. سهم مک تاميني در حملات بيشتر است اما بر اساس زمان حضور در محوطه جريمه حريف، چيزي که عليه وست بروم بسيار کم بود.

اين از آن نوع بازي ها بود که دقت پاس، توانايي دريبل زني و شوت از راه دور پوگبا مي توانست ابعاد ديگري به حمله يونايتد بيفزايد. در عوض، آنها تماما به برونو فرناندز متکي بودند، در حالي که سه مهاجمي که بازي را شروع کردند، هرگز تاثير گذار نبودند.

اما سوال بزرگ اين است که اکنون اعتماد کادر فني به دوني فن د بيک کجاست؟ درحالي که سولشر تنها براي 10 دقيقه نهايي بازي او را به زمين فرستاد.

او بايد از نبوغ لازم براي ايجاد تفاوت در برابر اين نوع دفاع برخوردار باشد اما در دقيايق پاياني وارد بازي شد. او براي بازيابي اعتماد به نفس خود به بازي کردن احتياج دارد.

اين اعتماد يونايتد را به شخصي مانند پوگبا براي ارائه کيفيت متفاوت در خط مياني نشان مي دهد، چيزي که آنها مقابل وست بروم کم داشتند. در حالي که اين يونايتد بود که در نيمه دوم تمام توپ و ميدان را در اختيار داشت، اما وست بروم بود موقعيت هاي بيشتري خلق کرد!

فرناندز ناجي هميشگي شياطين سرخ

بازيساز پرتغالي در 44 دقيقه ابتدايي از هم تيمي هاي خود عصباني بود درحالي که بايد از عملکرد خودش عصباني مي شد.

اما زيبايي برونو اين است که هر چقدر هم روز بدي داشته باشد باز هم کار خودش را مي کند. گل تساوي او دقيقاً بيانگر همين ادعا بود. يک پاس گل ديگر براي لوک شاو که در حال حاضر چهار پاس گل در چهار بازي به ثبن رسانده است.

اين گلي بود که يونايتد به شدت به آن احتياج داشت. آنها در نيمه اول بسيار ناخوشايند بودند و نااميدي نشان داده شده توسط فرناندز نشانه عصبانيت تيم از عملکرد زير استاندارد خود بود. اگر يک بازيکن بود که مي خواست آنها را به بازي برگرداند، آن فرناندز بود.

عدم تعادل در حمله

اوله ممکن است احساس کند که يافتن تعادل مناسب براي سه بازيکن اصلي خط حمله کار دشواري است.

جذابيت بازي آنتوني مارسيال و مارکوس رشفورد با 45 گل در فصل گذشته در دو طرف ادينسون کاواني ممکن است جذاب باشد اما پتانسيل هيجان انگيزتر از واقعيت را دارد.

آنها مقابل وست بروم 65 دقيقه را بدون هيچ کار خاصي تلف کردند.

در اين سيستم، رشفورد به سمت راست منتقل مي شود، در حالي که او به وضوح ترجيح مي دهد در سمت چپ بازي کند و از آن جناح خطرناک تر است. اما با توجه به نقش کاواني که در سال گذشته به عنوان مهاجم مياني بازي کرد، به مارسيال پست دوم خود يعني آمدن به سمت چپ داده مي شود.

متأسفانه، فرم مارسيال در بيشتر فصل ضعيف تر از حد مجاز بوده است و در حالي که رشفورد از قرار گرفتن در سمت راست به جاي چپ نااميد شده است، به نظر مي رسد مارسيال به جاي اينکه در مرکز خط حمله باشد از بازي کردن در سمت چپ ناراحت است.

با توجه به فرم ميسن گرينوود، تعجب آور بود که مهاجم 19 ساله مقابل وست بروم روي نيمکت نشسته بود و غافلگيرکننده تر اينکه مجبور شد تا دقيقه 65 براي ورود به زمين صبر کند.

مشارکت مگواير در حملات

شايد عملکرد دفاعي يونايتد برابر وست بروم قانع کننده نبود اما مطمئناً هري مگواير در سمت ديگر تأثير بسياري داشت.

دفاع وست بروم بسيار عميق بود و مهاجمان و هافبک ها براي پيدا کردن فضا تلاش مي کردند.

مگواير از فضاي پشت دفاع حريف بيشترين استفاده را کرد و در نيمه دوم يکي از خطرناک ترين بازيکنان در حملات يونايتد بود. او در تمام محوطه جريمه در حال حرکت بود و نقش اساسي در گل تساوي فرناندز داشت.

اين نفوذ براي يونايتد روندي را رقم زد، در نيمه دوم ويکتور ليندلوف عقب مانده بود در حالي که مک تاميني از يک هافبک نگهدارنده به يک مهاجم هميشه حاضر در محوطه جريمه تبديل شده بود.

کاپيتان يونايتد در پايان بازي بد شانس بود، ضربه سر سهمگين او در دقيقه آخر وقت هاي تلف شده توسط سم جانستون به طرز شگفت انگيزي مهار شد.

منبع: Manchester Evening News

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
MUN
MUN
1 سال قبل

مقاله خوب و درستی بود

1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x