یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: قیمت گریلیش فرصتی طلایی برای هانیبال

هر چه به پایان نقل و انتقالات نزدیک می شویم، احتمال پیوستن گریلیش به شیاطین سرخ کاهش پیدا میکند.

یونایتد فنز – تنها راه خرید گریلیش این است که پوگبا تیم را ترک کند و پول حاصل از فروش او صرف خرید جک شود. با توجه به نیاز تیم به یک هافبک دفاعی، خرید گریلیش می تواند تصمیمی ناعادلانه باشد.

به نظر می رسد که گریلیش به رقیب هم شهری یونایتد خواهد پیوست. به گزارش Sky Sports پیشنهادی ۱۰۰ میلیون پوندی ارائه شده است و انتظار می رود استون ویلا آن را بپذیرد. او فصل گذشته عملکرد بسیار خوبی داشت و رقابت برای جذب او تعجب آور نیست.

فصل گذشته و پیش از اینکه استون ویلا به کمک اشتباه تکنولوژی خط دروازه از سقوط نجات پیدا کند، گریلیش به شدت به یونایتد لینک می شد. با بقای ویلا شانس خرید گریلیش با قیمتی مناسب از بین رفت و آن ها به سمت فن دبیک که ارزان تر بود متمایل شدند.

تلاش فن دبیک و آمدن سانچو نشان دهنده ی ترافیک بازیکن در خط حمله ی یونایتد است. این نشان می دهد که او در تمام بازی ها به میدان نخواهد رفت و تنها سیتی حاضر است چنین مبلغی برای یک بازیکن که به صورت چرخشی به کار خواهد رفت بپردازد.

همچنین شیاطین سرخ بازیکنی دارند که در صورت پیشرفت می تواند جک گریلیش آن ها باشد؛ هانیبال مجبری.

خلاقیت

هانیبال ۱۸ سال دارد و در حال حاضر آماده ی قرارگیری در ترکیب اصلی نیست. همچنین ذکر شد که با وجود تعداد بالای بازیکن، پست خالی برای او وجود ندارد. این رویه ممکن است طی سال های آینده تغییر کند و هانیبال راه خود را به ترکیب ابتدایی تیم باز کند.

یونایتد هانیبال را زمانی که ۱۶ سال داشت در ازای ۸ میلیون پوند از موناکو خریداری کرد. تنها در عرض چند هفته او از تیم زیر ۱۸ سال به تیم زیر ۲۳ سال منتقل شد.

هانیبال فصل گذشته بیشتر از هر بازیکن دیگری در لیگ زیر ۲۳ سال پاس گل ثبت کرد. توانایی او در پاس دادن بسیار فوق العاده است و او می تواند از عمق بازی سازی کند و پایه گذار ضدحملات باشد و یا در شرایط دشوار و در شلوغی یک سوم دفاعی حریف با پاس های خود ایجاد موقعیت کند. هانیبال فصل گذشته اولین بازی خود را برای تیم اصلی انجام داد و اکنون به تیم ملی تونس دعوت شده است.

شباهت مجبری و گریلیش فقط در توانایی آنها در پاس دادن نیست، بلکه این است که هانیبال نیز مانند گریلیش می تواند بازیکن مقابل را دریبل کند و یا مجبور به خطا کند. هانیبال بازیکنی است که در رده ی آکادمی در انگلیس بیشترین خطا رویش انجام شده است و یونایتد در نامه نگاری هایی از اتحادیه ی فوتبال انگلیس خواسته است تا اقدامی در این باره انجام دهد.

مربی یونایتد نیل وود در مصاحبه با MEN گفته بود:
فکر میکنم هانیبال کیفیت بالایی دارد و نکته ی نا امید کننده برای او این است که هر بازی حدود ۱۵ خطا روی او انجام می شود.

واضح است که یونایتد قصد دارد از وقوع مصدومیت طولانی مدت برای مجبری جلوگیری کند. اما همان طور که گریلیش در استون ویلا نشان داده است، کسب ضربات آزاد می تواند برای تیم مفید واقع شود.

فصل گذشته ۱۰۹ خطا روی گریلیش انجام شد و علی رغم اینکه چندین هفته از فصل را از دست داد، ۲۱ خطا با نفر دوم فاصله دارد.

ستاره ای در حال رشد

با توجه به اینکه مجبری ۱۸ ساله است، سه یا چهار سال آینده در روند رشد او نقشی کلیدی خواهد داشت. در این مدت او می تواند خود را به عنوان مهره ای کلیدی در یونایتد مطرح کند.
هانیبال می تواند یکی از ۳ بازیکن خط هافبک در چینش ۴۳۳ باشد و یا همان طور که در تیم زیر ۲۳ سال گاهی اوقات شاهد بودیم، در سمت چپ خط حمله بازی کند.

هانیبال درباره ی توانایی بازی در چند پست به وبسابت باشگاه گفت:

حالا توانایی بیشتری برای بازی در چند پست دارم. قبلا تنها در مرکز خط هافبک بازی میکردم و حالا میتوانم سمت چپ، راست و حتی نزدیک تر به دروازه بازی کنم.

یونایتد باید صبر کند تا هانیبال آماده شود و زمانی که این اتفاق افتاد، او توانایی های جدیدی به خط حمله ی تیم خواهد افزود. مجبری طی فصول آتی می تواند به گریلیش چند ده میلیون پوندی ای تبدیل شود که سیتی به دنبال جذبش است.

با توجه به پیشرفت مستمر هانیبال، عدم اقدام یونایتد برای گریلیش ۱۰۰ میلیون پوندی طی تابستان جاری، قابل توجیه تر به نظر می رسد. این پول صرف خرید واران و سانچو شده است و اگر مقداری باقی مانده باشد نیز صرف جذب یک هافبک دفاعی یا دفاع راست یا هر دو خواهد شد.

 

منبع: United in focus

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x