یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: قمار ۵۰ میلیون پوندی برای قهرمانی جزیره، توپ در زمین یونایتد است

با توجه به ترکیب و خرید رقبای یونایتد در لیگ حتی با وجود جذب سانچو و واران رقابت برای قهرمانی دشوار خواهد بود.

یونایتد فنز – شیاطین سرخ با خرید واران و سانچو دو قدم به فتح لیگ انگلیس پس از ۸ سال نزدیک تر شده اند.

آخرین بار ۸ سال پیش سر الکس فرگوسن جام قهرمانی جزیره را به الدترافورد آورد و از دنیای سرمربی گری خداحافظی کرد. اتفاقی مشابه آن دوران در حال تکرار شدن است.
حدود ۱۲ ماه قبل از قهرمانی لیگ در سال ۲۰۱۳ فرگوسن افسانه ای باید تصمیمی دشوار درباره ی آینده ی یکی از ستارگان احتمالی تیم اتخاذ می کرد.

حالا پس از ۸ سال شاگرد فرگی اوله در تابستان جاری با سناریوی مشابهی مواجه است. یونایتد پیش از این یک بار پوگبا را رایگان از دست داده است و این ریسکی است که ممکن است بار دیگر آن را بپذیرند. شرایط قرارداد پوگبا با دفعه ی قبل مشابه است. اما پیچیدگی ها، معایب و مزایای این تصمیم تغییر کرده است.

پوگبا که می خواهد گزینه های متعددی داشته باشد، پیشنهاد تمدید قرارداد را که طی چند سال پرداخت حدود ۵۰ میلیون پوند به پوگبا را تضمین میکرد به همراه رایولا رد کرده اند. جدا از رابطه ی تیره ی رایولا با یونایتد، این معامله ارزش صبر کردن را دارد.

پوگبا در تمام چهار فصل حضور خود در ایتالیا فاتح اسکودتو شد و دو قهرمانی جام حذفی نیز کسب کرد. او طی پنج سال حضور در یونایتد یک جام اتحادیه و یک لیگ اروپا کسب کرده است که به خوبی بازتاب دهنده ی عملکرد پوگبا در مقایسه با ایتالیا نیست اما عملکرد کلی تیم را به خوبی بازگو می کند. و شرایط تیم بیشترین تغییر را داشته است.

پس از ۴ سال دوری از انگلیس، سانچو در نهایت به یونایتد پیوست و مبلغ انتقال او نیز همانند پوگبا بسیار قابل توجه است. علاوه بر سانچو واران یکی از بهترین مدافعان میانی جهان نیز فصل آینده در الدترافورد توپ خواهد زد. به نقل چند منبع خبری، پوگبا نیز در پیوستن واران به یونایتد نقش داشته اشت.

یکی از انتقاداتی که از پوگبا می شود این است که او نتوانسته است عملکرد خود طی ۸۴ بازی ملی برای فرانسه را در یونایتد تکرار کند و دلیل این مسئله هنوز کاملا مشخص نیست. با این حال، با ارتقای سطح تیم طی تابستان جاری، شاید پوگبا فرصت ارتقای عملکرد خود را داشته باشد و در چنین تیم پر ستاره ای به مهره ی حیاتی تبدیل شود.

صبر و عدم تصمیم گیری زودهنگام بسیار به نفع پوگبا خواهد بود. یونایتد می داند که از دست دادن او به صورت رایگان چه آثاری خواهد داشت. آن ها ممکن است میلیون ها پوند متضرر شوند اما در مقایسه با تاثیری که خروج پوگبا در شانس آن ها برای قهرمانی لیگ خواهد داشت، قابل تحمل است.

سولشر و همکارانش حرکت رو به جلو داشته اند و نمی خواهند با خروج پوگبا دوباره به عقب باز گردند.

 

منبع: Manchester Evening News

برچسب مطلب و اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در email

درباره نویسنده مطلب

نظردهی: شرکت در نظردهی طرفداران

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
View all comments

مطالب مرتبط

0
افکار شما را دوست دارم، لطفا نظر دهیدx
()
x