یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: فن د بیک واضح ترین خریدِ اشتباه سولشر است!

در حالی که دونی فن د بیک همچنان مُزد اعتماد خود به اوله گنار سولشر را دریافت نکرده است؛ دوران حرفه ای این بازیکن در منچستر یونایتد به بن بست خورده و افق روشنی در مسیر هافبک هلندی پس از شروع عذاب آور دیده نمی‌شود.

یونایتد فنز – تیم ملی هلند در حالی پا به رقابت های انتخابی جام جهانی گذاشته است که یک هافبک نام دار به دست لوییس فن خال از لیست 26 نفره این تیم خط خورده است.

در حالی که هم تیمی های هافبک هلندی در یونایتد به تیم های ملی خود ملحق شده و به انجام وظیفه برای کشور خود می‌پردازند؛ دونی در منچستر باقی مانده و ناامیدانه به تمرین در کارینگتون می‌پردازد تا بتواند به فرصتی برای درخشش در یونایتد دست پیدا کند و به تیم ملی هلند بازگردد.

در گذشته ای نه چندان دور، دعوت به اردوی تیم ملی، فرصتی برای دونی بود تا از وضعیت اسف بار خود در اولدترافورد فاصله بگیرد اما در جام ملت های اروپا 2020، این فرصت با مصدومیت از بین رفت و حالا و با دوری دوباره از پیراهن تیم ملی، آخرین نمایش استعداد هلندی به گلزنی او در برابر جبل الطارق در ماه مارس بازمی‌گردد.

تصمیم فن خال مبنی بر کنار گذاشتن فن د بیک، ناشی از تماشای بازیکنان در بازی های باشگاهی است. جایی که دونی در 10 بازی اخیر یونایتد تنها در 3 دیدار حاضر بوده و با رقابت شدیدی برای حضور در ترکیب مواجه شده است. رقابتی که با بازگشت لینگارد و رونالدو به تیم، شدت گرفته است.

دو حضور او در ترکیب ابتدایی یونایتد همراه با بازیکنانی بوده که اکثرا از نفرات اصلی یونایتد نبوده اند. این دو بازی در برابر یانگ بویز و در برابر وستهام در جام اتحادیه بوده که هر دو با شکست مواجه شده است. دو شکست از سه شکست منچستر در این فصل.

طبیعی است که به هر بازیکنی در محیط جدید زمان کافی داده شود تا به هماهنگی برسد اما در مورد فن د بیک، این زمان حالا به پایان رسیده است. البته اگر قبلا به اتمام نرسیده باشد. در این لحظه بازیکن و مربی و باشگاه به بن بست خورده اند و نمی‌دانند که قدم بعدی چه خواهد بود.

اگر گلزنی فن د بیک در نخستین بازی خود برای شیاطین سرخ که با شکست در برابر کریستال پالاس در بازی ابتدایی فصل قبل، همراه بود را کنار بگذاریم؛ در طول مدت طی شده، خروج فن د بیک از باشگاه به عنوان یک گزینه مهم مطرح بوده اما همچنان احتمال عملی شدن هرگونه انتقال از سوی یونایتد، ناچیز تصور می‌شود.

به عقیده بسیاری، دونی فن د بیک از بازیکنان برجسته نسل جدید آژاکس در جریان صعود درخشان این تیم به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل 2018/19 بوده است. با این که دونی از اعضای حیاتیِ تیمِ اریک تن هاگ بوده؛ اما این باعث نشده است که اوله گنار سولشر به هافبک خلاق هلندی، فرصت خودنمایی بدهد.

در ماه سپتامبر بود که فن د بیک سکوتش را در مورد دوران ناموفق خود در اولدترافورد شکست و با استفاده از این فرصت، مجددا اعلام کرد که به سولشر اعتماد کامل دارد.

هافبک هلندی در مصاحبه با ریو فردیناند گفت:

من نیاز دارم که به اوله اعتماد کنم. فکر می‌کنم که اگر او به من نیاز نداشته باشد؛ اجازه خواهد داد که از باشگاه خارج شوم. تصور می‌کنم که او برنامه هایی برای من دارد و تنها نیاز دارم که به سختی تلاش کرده و امیدوار باشم که روزی پتانسیل خود را به مردم نشان بدهم.

شما هیچ وقت نمی‌توانید به یک بازیکن وعده بدهید که به طور قطع، بازی می‌کند یا خیر. با این حال قبول دارم که باید بیشتر بازی کرده و در تیم مشارکت داشته باشم. شما می‌توانید هر روز به سختی تمرین کنید ولی در انتها برای اثبات فرم بی نظیرِ خود به زمان بازی احتیاج دارید. با یک بار بازی در طول ماه، شما نمی‌توانید بهترین فرمِ خود را به نمایش بگذارید.

پس از این مصاحبه بود که فن د بیک در 3 بازی برای یونایتد به میدان رفت اما نتوانست نمایشی قابل توجه ارائه بدهد. شاید هم اوله نتوانسته از دونی به خوبی بازی بگیرد. به هر حال این 3 بازی، شروعی برای به حاشیه رفتنِ هافبک هلندی بوده است.

احساس سرخوردگی در فن د بیک قابل مشاهده است

اگرچه دونی از زمانی که به تیم ملحق شده؛ همواره به روند تیم اعتماد داشته و از ایجاد حواشی در مقابل دوربین ها جلوگیری کرده است اما واکنش او نسبت به نیمکت نشینیِ مطلق در برابر ویارئال و در زمانی که یونایتد به گلزنی نیاز داشت؛ نشان دهنده این است که صبر جوان هلندی تمام شده است. حضور لینگارد و فرد به عنوان دو تعویض پایانی، دونی را مجبور کرد که به گرم کردن خود در کنار زمین پایان دهد و به نیمکت تیم بازگردد. در این لحظه هم تیمی های دونی، او را به آرامش دعوت کردند اما این باعث نشد که دونی آرام شود و نهایتا آدامس خود را به سوی اوله و مایک فیلان پرتاب کرد. یک طغیان جالب که به معنی به پایان رسیدن صبر دونی در اولدترافورد بوده است.

با وجود همه این اتفاقات، سولشر در کنفرانس خبریِ خود در بازی بعدی تلاش کرد تا از ایجاد حواشی احتمالی رسانه ها در این مورد جلوگیری کند. با این حال مربی نروژی هم نتوانست این نارضایتی عمومی را از بین ببرد و همچنین نتوانست هیچ برنامه جدیدی را در جهت آینده دونی در تیم ارائه دهد.

آیا روز های پایانی فن د بیک در اولدترافورد به شماره افتاده است؟

شاید موضوع نگران کننده برای منچستر یونایتد این باشد که در سایه آینده مبهم فن د بیک در تیم، اطرافیان دونی به طور فزاینده ای در تلاش برای خروج این بازیکن از اولدترافورد هستند. موکل دونی نتوانست تمایل خود را برای تحقق چالشی جدید برای دونی پنهان کند. طبق اظهارات گیدو آلبرز، یک انتقال تابستانی به اورتون در جریان قرار گرفته بود و تا آستانه نهایی شدن نیز پیش رفت اما در آخرین لحظه این انتقال توسط اوله گنار سولشر وتو شده است. طبق گفته گیدو آلبرز، صحبت ها با کادر مدیریتی منچستر یونایتد و سولشر انجام شده و اورتون به عنوان یک راه حل برای پایان این ماجرا پیشنهاد شده بود.

مارسل برندز، مدیر فوتبالی اورتون، در این باره گفت:

دونی فن د بیک در لیست ما حضور داشت. در ابتدای پنجره تابستانی در مورد این بازیکن از یونایتد پرس و جو کردیم. سپس چنین انتقالی از سوی یونایتد منتفی اعلام شد. در انتهای پنجره، گیدو آلبرز تماسی با من داشت و اعلام کرد که یک انتقال قرضی ممکن به نظر می‌رسد اما باز هم در آخرین لحظه همه چیز متوقف شد.

با در نظر نگرفتنِ تلاش سولشر برای حل مشکل و همچنین ایمان دونی به اوله، به نظر می‌رسد که دو طرف ماجرا به تفاهم نرسیده اند و حالا یک انتقال دائمی می‌تواند پایانی بر این حضور پشیمان کنندهِ دونی در شهر منچستر باشد.

منچستر یونایتد توانست در رقابت برای جذب فن د بیک، از رئال مادرید سبقت بگیرد اما هرگز نتوانست از استعداد این جوان، بهره لازم را ببرد. شاید تنها همین 2 باشگاه حاضر به پرداخت 39 میلیون پوند برای جذب دونی بودند. با این حال دونی هم نتوانسته نشان بدهد که لیاقت پرداخت چنین مبلغی را داشته است.

فن د بیک تنها بازیکنی نبوده که از آژاکس جدا شده و به چالش جدیدی روی آورده است. دی یانگ و دلیخت از جمله بازیکنانی بودند که به ترتیب به بارسلونا و یوونتوس پیوستند. آن ها به حواشی ای وارد شده اند که در خارج از زمین، به طور کلی بارسلونا و یوونتوس را درگیر کرده اما مشکل دونی در یونایتد متفاوت است و او از نیمکت نشینی های متوالی رنج می‌برد.

اوله گنار سولشر از زمان هدایت منچستر یونایتد، بازیکنان بسیاری را جذب کرده است و برخی از این انتقالات موفق بوده اند اما انتقال دونی فن د بیک به طور واضح، همچون نمونه ای است که بازیکن درست در زمان اشتباهی به یک تیم پیوسته است.

منبع: Sky Sports

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
بیگ رد
بیگ رد
9 ماه قبل

دبیک انتخاب سولشر نبود…همونطور که رونالدو هم انتخاب سولشر نیست…

Mohammad
Mohammad
9 ماه قبل

قشنگ میشد بجاش در اون زمان یک هافبک دفاعی خرید که نیاز واضح تیمه خب معلومه تیمی که پوگبا و برونو داره نمیاد ده بیک رو جزو اولویت ها قرار بده
با این وجود همچنان معتقدم جای فرد رو میتونه کاملا پر کنه و بجای اون به بازی گرفته بشه..

2
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x