مقاله: ضربه ی زیبای برونو فرناندز برای تکمیل هشتمین کامبک شیاطین سرخ کافی نبود

تحلیل و بررسی هفتمین تساوی فصل منچستر یونایتد و تقسیم امتیاز با وست برومویچ قعر جدولی.

یونایتد فنز –تلاش سرخ پوشان اولدترافورد برای کسب بیست و یکمین قهرمانی لیگ برتر کافی نبوده و شاگردان اوله گونار سولشرباید به دنبال تضمین مقام نایب قهرمانی خود باشند.

در دیدار شب گذشته منچستر یونایتد و وست بروم ابتدا دیاگنه شاگردان سم آلاردایس را پیش انداخت اما برونو فرناندز با ضربه ی زیبای خود کار را به تساوی کشاند و تلاش شیاطین سرخ برای زدن گل پیروزی کافی نبود.

اکنون در اینجا پنج مورد وجود دارد که از دیدار دیشب آموخته ایم:

۱. شروع سریع

شیاطین سرخ در چند دیدار اخیر خود نشان داده اند که در ابتدای کار قارد به کنترل و در دست گرفتن بازی نیستند، با توجه به اینکه وست بروم با نمایش های ناامیدکننده اخیرش نشان داده بود که تیم سر سختی برای به چالش کشیدن یونایتد نیست اما این شاگردان آلاردایس بودند که با شور و هیجان گل اول را به ثمر رساندند. منچستریونایتد عقب نشسته بود و درست زمانی که به نظر می رسید همه چیز تحت کنترل است، امبای دیاگنه با ضربه ی خود بالای سر لیندلوف آنها را پیش انداخت.

این نخستین گل دیاگنه در لیگ برتر پس از انتقال قرضی از گالاتاسرای به وست بروم بود. همچنین گلی که در ۸۳ ثانیه به ثمر رساند، پس از گل کریستین اریکسن در ثانیه ۱۱ برای تاتنهام در ژانویه ۲۰۱۸، سریعترین گل لیگ برتری است که یونایتد دریافت می کند.

۲. یک نکته ی مثبت برای شاو و ساوتگیت

پس از پایان این فصل لیگ برتر در انتظار آغاز یورو ۲۰۲۱ خواهیم بود، جایی که انگلیس بدون شک در میان مدعیان قرار خواهد گرفت. خیلی زود است که درمورد قهرمانی سه شیر ها پس از ۵۵ سال ناکامی در یورو صحبت کنیم، زیرا بحث فعلی روی آرایش یازده نفر گرت ساوتگیت است.

جک گریلیش، فیل فودن و جیمز مدیسون رقابت سختی را برای ورود به ترکیب نخست دارند و لوک شاو نیز همین طور است، کسی که برای مدتی به نظر می رسید دیگر به تیم ملی دعوت نخواهد شد. دوران او در منچستریونایتد، پس از یک انتقال بزرگ از ساوتهمپتون، تحت تأثیر مصدومیت ها و شروع اشتباه قرار گرفت. آخرین بازی ملی شاو به حضور ۵۳ دقیقه ای مقابل اسپانیا در سال ۲۰۱۸ باز می گردد.

ظاهراً بن چیلول سمت چپ خط دفاعی انگلیس را مال خود کرده است اما فرم اخیر شاو را نمی توان نادیده گرفت. او اکنون در سه بازی گذشته یونایتد در لیگ برتر چهار پاس گل داده است. این مدافع ۲۵ ساله مانند همیشه متحرک است و بیشتر او را در یک سوم دفاعی حریفان می بینیم.

داشتن چنین فول بک هجومی که می توانند به راحتی گل سازی کند، بدون شک به نفع شاگردان سولشر است و او می تواند برای ساوتگیت که از قبل قصد دارد برای بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ سه شیرها مقابل سن مارینو، آلبانی و لهستان برنامه ریزی کند، همین کار را انجام دهد. دشوار است تصور کنید که شاو با توجه به روشی که در زندگی حرفه ای خود پیش گرفته به تیم ملی دعوت نشود.

۳. رکورد قابل توجه در دوران پسا فرگوسن

در دوره هدایت سر الکس فرگوسن، هیچ تیمی هجومی تر از منچستریونایتد نبود و آنها دوباره با سولشر شعار “حمله، حمله، حمله” به میدان قدم می گذارند، آنها اکنون بهترین خط حمله لیگ برتر را در اختیار دارند. والی شگفت انگیز برونو فرناندز ۵۰ امین گل شیاطین سرخ در فصل جاری لیگ برتر بود.

انجام چنین کاری در ۲۴ بازی یا کمتر یک اتفاق تاریخی برای آنهاست. هرگز در دوران پس از فرگوسن شیاطین سرخ به این سرعت و نیم قرن نرسیده بودند. مبارزات نهایی آنها (۱۳۹۱/۱۲/۲۰۱۲) تحت نظر تاکتیسین گلاسوکی مشاهده کرد که آنها در ۲۰ سفر موفق به رسیدن به این نقطه عطف شدند. به نظر می رسد که بازگرداندن آن روزهای شکوه مدتی فاصله دارد اما تردیدی نیست که پایه های آن تاسیس شده است. آیا آنها می توانند با ستاره ای مانند فرناندز مدعی کسب عناوین باشند؟

۴. برونو فرناندز مهار نشدنی

صحبت از فرناندز است، او می توانست قبل از شروع فصل ۲۰۱۹/۲۰ به منچستریونایتد بپیوندد اما عدم تمایل به پرداخت قیمت درخواستی اسپورتینگ توسط یونایتد به معنای عملی نشدن انتقال او در آن موقع بود. این بازیکن ۲۶ ساله سرانجام چندین ماه بعد به اولدترافورد آمد و ثابت کرد که پافشاری اوله برای خرید او بی دلیل نبوده است.

از زمان اولین بازی برونو در لیگ برتر، فقط لیونل مسی و رابرت لواندوفسکی (هر دو ۴۴ گل) به طور مستقیم در پنج لیگ معتبر اروپا بیش از ستاره ی یونایتد (۳۸ گل) در بیشتر گل ها و پاس گل ها نقش داشته اند. گل تساوی فرناندز، بیست و دومین گل او با پیراهن شیاطین سرخ بود. اگر فقط به یونایتد بپردازیم، تنها اندی کول (۳۳ گل ۱۳ پاس گل) پس از ۳۸ بازی نخست خود در لیگ برتر،آمار بهتری از برونو داشته است.

۵. پادشاهان بلامنازع بازگشت به بازی

بدون شک از دست دادن دو امتیاز ناراحت کننده است اما حداقل این یک باخت دیگر به یک تیم حاضر در منطقه سقوط نبود. اگر ضربه ی سر ثانیه های آخر هری مگوایر به جای برخورد با تیر عمودی به تور می چسبید، یونایتد هشتمین کامبک این فصل خود را جشن می گرفت.

صرف این واقعیت که آنها به بازی بازگشتند و موفق به کسب تساوی شدند، گواه دیگری بر نگرش هرگز تسلیم نشدن و جنگیدن تا ثانیه های آخر است که توسط اوله گونار سولشر به شاگردانش دیکته شده است. یونایتد در حال حاضر ۲۱ امتیاز از بازگشت به بازی ها کسب کرده است، که تقریباً دو برابر دومین تیم لیگ برتر پس از آنهاست (۱۲) که در حال حاضر توسط لستر سیتی ثبت شده است، که دو روز قبل با کامبک خود لیورپول را شکست داد. جالب توجه است که هر دو باشگاه ۴۶ امتیاز دارند و برای مقام دوم رقابت می کنند.

منبع: Squawka

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

مقاله: قمار ۵۰ میلیون پوندی برای قهرمانی جزیره، توپ در زمین یونایتد است

با توجه به ترکیب و خرید رقبای یونایتد در لیگ حتی با وجود جذب سانچو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =