یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: ضربه ي زيباي برونو فرناندز براي تکميل هشتمين کامبک شياطين سرخ کافي نبود

تحليل و بررسي هفتمين تساوي فصل منچستر يونايتد و تقسيم امتياز با وست برومويچ قعر جدولی.

یونایتد فنز –تلاش سرخ پوشان اولدترافورد براي کسب بيست و يکمين قهرماني ليگ برتر کافي نبوده و شاگردان اوله گونار سولشربايد به دنبال تضمين مقام نايب قهرماني خود باشند.

در ديدار شب گذشته منچستر يونايتد و وست بروم ابتدا دياگنه شاگردان سم آلاردايس را پيش انداخت اما برونو فرناندز با ضربه ي زيباي خود کار را به تساوي کشاند و تلاش شياطين سرخ براي زدن گل پيروزي کافي نبود.

اکنون در اينجا پنج مورد وجود دارد که از ديدار ديشب آموخته ايم:

1. شروع سريع

شياطين سرخ در چند ديدار اخير خود نشان داده اند که در ابتداي کار قارد به کنترل و در دست گرفتن بازي نيستند، با توجه به اينکه وست بروم با نمايش هاي نااميدکننده اخيرش نشان داده بود که تيم سر سختي براي به چالش کشيدن يونايتد نيست اما اين شاگردان آلاردايس بودند که با شور و هيجان گل اول را به ثمر رساندند. منچستريونايتد عقب نشسته بود و درست زماني که به نظر مي رسيد همه چيز تحت کنترل است، امباي دياگنه با ضربه ي خود بالاي سر ليندلوف آنها را پيش انداخت.

اين نخستين گل دياگنه در ليگ برتر پس از انتقال قرضي از گالاتاسراي به وست بروم بود. همچنين گلي که در 83 ثانيه به ثمر رساند، پس از گل کريستين اريکسن در ثانيه 11 براي تاتنهام در ژانويه 2018، سريعترين گل ليگ برتري است که يونايتد دريافت مي کند.

2. يک نکته ي مثبت براي شاو و ساوتگيت

پس از پايان اين فصل ليگ برتر در انتظار آغاز يورو 2021 خواهيم بود، جايي که انگليس بدون شک در ميان مدعيان قرار خواهد گرفت. خيلي زود است که درمورد قهرماني سه شير ها پس از 55 سال ناکامي در يورو صحبت کنيم، زيرا بحث فعلي روي آرايش يازده نفر گرت ساوتگيت است.

جک گريليش، فيل فودن و جيمز مديسون رقابت سختي را براي ورود به ترکيب نخست دارند و لوک شاو نيز همين طور است، کسي که براي مدتي به نظر مي رسيد ديگر به تيم ملي دعوت نخواهد شد. دوران او در منچستريونايتد، پس از يک انتقال بزرگ از ساوتهمپتون، تحت تأثير مصدوميت ها و شروع اشتباه قرار گرفت. آخرين بازي ملي شاو به حضور 53 دقيقه اي مقابل اسپانيا در سال 2018 باز مي گردد.

ظاهراً بن چيلول سمت چپ خط دفاعي انگليس را مال خود کرده است اما فرم اخير شاو را نمي توان ناديده گرفت. او اکنون در سه بازي گذشته يونايتد در ليگ برتر چهار پاس گل داده است. اين مدافع 25 ساله مانند هميشه متحرک است و بيشتر او را در يک سوم دفاعي حريفان مي بينيم.

داشتن چنين فول بک هجومي که مي توانند به راحتي گل سازي کند، بدون شک به نفع شاگردان سولشر است و او مي تواند براي ساوتگيت که از قبل قصد دارد براي بازي هاي مقدماتي جام جهاني 2022 سه شيرها مقابل سن مارينو، آلباني و لهستان برنامه ريزي کند، همين کار را انجام دهد. دشوار است تصور کنيد که شاو با توجه به روشي که در زندگي حرفه اي خود پيش گرفته به تيم ملي دعوت نشود.

3. رکورد قابل توجه در دوران پسا فرگوسن

در دوره هدايت سر الکس فرگوسن، هيچ تيمي هجومي تر از منچستريونايتد نبود و آنها دوباره با سولشر شعار “حمله، حمله، حمله” به میدان قدم می گذارند، آنها اکنون بهترين خط حمله ليگ برتر را در اختيار دارند. والي شگفت انگيز برونو فرناندز 50 امين گل شياطين سرخ در فصل جاري ليگ برتر بود.

انجام چنين کاري در 24 بازي يا کمتر يک اتفاق تاريخي براي آنهاست. هرگز در دوران پس از فرگوسن شياطين سرخ به اين سرعت و نيم قرن نرسيده بودند. مبارزات نهايي آنها (1391/12/2012) تحت نظر تاکتيسين گلاسوکي مشاهده کرد که آنها در 20 سفر موفق به رسيدن به اين نقطه عطف شدند. به نظر مي رسد که بازگرداندن آن روزهاي شکوه مدتي فاصله دارد اما ترديدي نيست که پايه هاي آن تاسيس شده است. آيا آنها مي توانند با ستاره اي مانند فرناندز مدعي کسب عناوين باشند؟

4. برونو فرناندز مهار نشدني

صحبت از فرناندز است، او مي توانست قبل از شروع فصل 2019/20 به منچستريونايتد بپيوندد اما عدم تمايل به پرداخت قيمت درخواستي اسپورتينگ توسط يونايتد به معناي عملي نشدن انتقال او در آن موقع بود. اين بازيکن 26 ساله سرانجام چندين ماه بعد به اولدترافورد آمد و ثابت کرد که پافشاري اوله براي خريد او بي دليل نبوده است.

از زمان اولين بازي برونو در ليگ برتر، فقط ليونل مسي و رابرت لواندوفسکي (هر دو 44 گل) به طور مستقيم در پنج ليگ معتبر اروپا بيش از ستاره ي يونايتد (38 گل) در بيشتر گل ها و پاس گل ها نقش داشته اند. گل تساوي فرناندز، بيست و دومين گل او با پيراهن شياطين سرخ بود. اگر فقط به يونايتد بپردازيم، تنها اندي کول (33 گل 13 پاس گل) پس از 38 بازي نخست خود در ليگ برتر،آمار بهتري از برونو داشته است.

5. پادشاهان بلامنازع بازگشت به بازي

بدون شک از دست دادن دو امتياز ناراحت کننده است اما حداقل اين يک باخت ديگر به يک تيم حاضر در منطقه سقوط نبود. اگر ضربه ي سر ثانيه هاي آخر هري مگواير به جاي برخورد با تير عمودي به تور مي چسبيد، يونايتد هشتمين کامبک اين فصل خود را جشن مي گرفت.

صرف اين واقعيت که آنها به بازي بازگشتند و موفق به کسب تساوي شدند، گواه ديگري بر نگرش هرگز تسليم نشدن و جنگيدن تا ثانيه هاي آخر است که توسط اوله گونار سولشر به شاگردانش ديکته شده است. يونايتد در حال حاضر 21 امتياز از بازگشت به بازي ها کسب کرده است، که تقريباً دو برابر دومين تيم ليگ برتر پس از آنهاست (12) که در حال حاضر توسط لستر سيتي ثبت شده است، که دو روز قبل با کامبک خود ليورپول را شکست داد. جالب توجه است که هر دو باشگاه 46 امتياز دارند و براي مقام دوم رقابت مي کنند.

منبع: Squawka

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x