مقاله: شش نکته از بازی با لیورپول که ممکن است نادیده گرفته باشید

نبرد تمام عیار منچستر یونایتد در آنفیلد منجر به تساوی بدون گل شد؛ شیاطین سرخ می توانستند با استفاده صحیح از چند موقعیت دیر هنگام، سه امتیاز بازی را به دست آورند.

یونایتد فنز – این نتیجه باعث شد یونایتد با اختلاف سه امتیاز نسبت به لیورپول، به صدر جدول بچسبد، در حالی که منچستر سیتی نیز با اختلاف دو امتیاز و یک بازی کمتر، در کمین رقیب سرخ پوش خود است.

فقدان گل در این بازی نشانگر آن است که چیز های هیجان انگیز زیادی در آن وجود ندارند. هرچند پیشرفت قابل توجه شیاطین سرخ نسبت به بازی فصل قبلشان در ورزشگاه آنفیلد مشهود بود، اما باز هم این بازی به عنوان یک فرصت از دست رفته دیده می شود.

در اینجا نگاهی خواهیم داشت به شش نکته از تساوی بدون گل منچستر یونایتد و لیورپول، که ممکن است از دست داده باشید.

لوک شاو، خلاق ترین بازیکن شیاطین سرخ

مدافع چپ یونایتد با ساخت موقعیتی حساس برای برونو فرناندز در دقایق پایانی، شانس این را داشت که پاس گل، گل پیروزی بخش تیمش را ارسال کند. این مورد یکی از دو پاس کلیدی لوک شاو در این بازی بود. وی تنها بازیکن منچستر یونایتد بود که بیش از یک پاس کلیدی ارسال کرده است.

این نشانه پیشرفت شاو است و جای تعجبی نیز ندارد. فول بک ۲۵ ساله تنها دو پاس گل در طی این فصل به ثبت رسانده، اما با عملکرد عالی خود، همچنان الکس تلس را روی نیمکت نگه داشته است.

شش دریبل موفق از آنتونی مارسیال

یونایتد هنگام ورود ادینسون کاوانی به زمین، فرم بهتری پیدا کرده بود. با این حال، عملکرد بی حاصل آنتونی مارسیال نیز به دلیل کمبود تلاش نبود. وی شش دریبل موفق را در این بازی ثبت کرد، در صورتی که کل تیم فقط هفت دریبل به ثبت رساندند.

مرد فرانسوی بهره وری کاملی برای پیش انداحتن تیمش نداشت، اما بعضی اوقات، کار را برای مدافعین حریف سخت می کرد.

هیچکدام از مهاجمین منچستر یونایتد شوت در چارچوب نداشتند

مارسیال، کاوانی و رشفورد، همچنان نمی توانند کار خاصی مقابل دروازه ی حریف انجام دهند. این سه مهاجم در مجموع یک شوت به سمت دروازه حریف شلیک کردند که توسط رشفورد بود و آن هم به بیرون از دروازه رفت.

شیاطین سرخ باید راهی برای افزایش بهره وری خط هجومی خود در بازی مقابل تیم های بزرگ پیدا کنند، زیرا عملکردشان در این گونه بازی های این فصل، چندان رضایت بخش نبوده است.

مهار پنج شوت توسط هری مگوایر

مگوایر پنج شوت را بلوکه کرد تا به کلین شیت منچستر یونایتد در این بازی کمک کند. او به طور میانگین ۰.۸ شوت در هر بازی را بلوکه کرده است. این یک عملکرد چشمگیر و هوشیارانه از کاپیتان شیاطین سرخ است، که باعث می شود بتوان از وی به عنوان یکی از برجسته ترین بازیکنان یونایتد نام برد.

ثبت ده تکل موفق از فرد و مک تومینای

کمبود خلاقیت یونایتد در این بازی به این دلیل بود که سولشر از ترکیب فرد و اسکات در قلب خط میانی شیاطین استفاده کرده بود. به جز بیست دقیقه ی ابتدایی بازی که لیورپول تسلط نسبی روی آن داشت، این زوج در کل سولشر را نا امید نکردند.

در پایان بازی، دو بازیکن هر کدام پنج تکل موفق به ثبت رساندند و مانع از آن شدند که لک لک ها موقعیت خاصی برای خود ایجاد کنند.

سازگاری پل پوگبا با نقش خود در کناره ی زمین

پوگبا در جناح راست زمین در یک پست نه چندان آشنا با آن قرار داشت و فرصتی نیز در اواخر بازی در اختیارش بود، تا یونایتد را پیروز کند. شما با قرار دادن پل در آن پست، تاثیر او در مالکیت توپ را قربانی می کنید.

بازیکن فرانسوی توانست فقط ۵۹ درصد از پاس های خود را به طور صحیح به مقصد برساند و نتوانست هیچ موقعیت گلزنی ای ایجاد کند. سولشر پس از بازی به تحسین عملکرد پوگبا پرداخت. این یک بازی عجیب و غیر معمول برای وی بود و زمانی که در چنین پستی مقابل یک تیم بزرگ بازی می کنید، باید انتظار آن عملکرد را نیز داشته باشید.

منبع: UnitedinFocus

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

تمایل منچستر یونایتد به فروش آنتونی مارسیال

گفته می شود شیاطین سرخ احتمال فروش مارسیال در پنجره نقل و انتقالات پیش رو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 4 =