مقاله: سه بازیکن منچستریونایتد ثابت کرده اند که رویه اوله گونار سولشایر در مورد نقل و انتقالات درست بوده است

منچستریونایتد در حالی این هفته پاریسن ژرمن را در لیگ قهرمانان شکست داد که ترکیب تیم خود را دگرگون کرده بود.

یونایتد فنز – وقتی در ابتدای ماه اوله اظهار داشت که از نقل و انتقالات تابستانی راضی است، به خشم هواداران منچستریونایتد دامن زد. اما به نظر می رسد که در تمام مدت حق با او بوده است.

هنگامی که یونایتد انتقال دونی فن د بیک را رسماً اعلام کرد، اوله در پاسخ به سوالی در مورد رویکرد نقل و انتقالات تیم، گفته بود: “من در مورد عمق ترکیب تیم صحبت کرده بودم و اکنون ما یک تیم بزرگ در اختیار داریم.” سه روز بعد او از چهار چهره دیگر در اولدترافورد استقبال کرد و تیم بزرگ او حتی بزرگتر شده بود.

ممکن است صحبت های اوله در روز پایانی نقل و انتقالات تابستانی فشار موجود را کاهش داده باشد اما واقعیت این است که تیم یونایتد به مراتب بزرگتر از اکثر تیم های حاضر در لیگ برتر است.

غیبت فیل جونز، مارکوس روخو و سرخیو رومرو در ترکیب این فصل لیگ قهرمانان اروپا نه تنها بازتابی تاسف برانگیز از حضور ضعیف آنها در این باشگاه است بلکه نشان دهنده عدم موفقیت در فروش بازیکنانی است که عملاً در اولدترافورد بلا استفاده اند.

بازگشت شکوهمند اکسل توانزبه در سه شنبه شب تقریباً ترس فقدان یک مدافع میانی جدید را کاهش داد و عملکرد وی در پاریس معیار هر مدافع دیگری در این باشگاه بود.

درست همانطور که لوک شاو سال گذشته از رقابت با برندون ویلیامز سربلند بیرون آمد، اکنون به هر مدافع میانی دیگر در یونایتد بستگی دارد تا ثابت کنند که آنها هم قادر به انجام آنچه توانزبه در پارک دو پرنس به نمایش گذاشت، می‌باشند.

به همین ترتیب در خط هافبک نیز اکنون بحث واقعی برای هر یک از شش هافبک میانی به منظور شروع رقابت با فرد و اسکات مک تامینی وجود دارد که هر دو نشان دادند دقیقاً چرا آنها در دو دیدار گذشته جای ستارگانی مانند پل پوگبا و نمانیا ماتیچ را گرفته اند.

انتخاب اوله در خط میانی همیشه به نوع حریف بستگی دارد، اما با گزینه های جذابی که او اکنون در اختیار دارد کار سختی برای انتخاب بهترین خط هافبک خواهد داشت.

داوید دخئا همچنین سطح عملکرد خود را بهبود بخشیده است، با توجه به اینکه اکنون رقیبی مانند دین هندرسون پشت سر دارد تا از کوچکترین لغزش احتمالی گلر اسپانیایی استفاده کرده و پیراهن شماره یک شیاطین سرخ را مال خود کند. بر خلاف فصول گذشته، یونایتد اکنون در رده های ذخیره خود از کیفیت واقعی برخوردار است و این روش بازی تیم اصلی را دگرگون می کند.

پس از قرنطینه، یونایتد با داشتن آن ترکیب ابتدایی قابل پیش بینی، ثبات بیشتری پیدا کرد. اما آنها به زودی با وجود خستگی بیش از حد برونو فرناندز، آسیب دیدگی شاو و استفاده پیاپی از یک روش قابل پیش بینی، متحمل شکست شدند. چهار ماه بعد از آن اوله موفق شده است با استفاده از چینش های مختلف تیم خود را تغییر شکل دهد.

قدرت یونایتد در جایی مشخص می‌شود که آنها پس از پیروزی پرگل مقابل نیوکاسل سه تغییر برای دیدار با پی‌اس‌جی ایجاد کردند و باز هم توانستند پیروز میدان شوند.

برای دیدار آخر هفته مقابل چلسی بحثی وجود دارد مبنی بر اینکه آیا یونایتد در خطوط حمله، هافبک و دفاع خود تغییرانی را ایجاد خواهد کرد یا خیر، در حالی که ترکیب قبلی آنها موفق به شکست پاریسن ژرمن در خانه حریف شده بود.

منبع: Manchester Evening News

۰

درباره ی سینا گیتی احمدی

United Till I Die

مطلب پیشنهادی

رقم درخواستی رن برای کاماوینگا مشخص شد

به احتمال فراوان ادواردو کاوامینگا به یکی از تیمهای مطرح دنیا منتقل خواهد شد. ۰

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 4 =