یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: سرنوشت جوانان سولشر

در این مقاله به بررسی وضعیت بازیکنان جوانی میپردازیم که زیر نظر سولشر اولین بازی خود را برای منچستریونایتد انجام داده اند.

یونایتد فنز – سولشر در طی دوران خود به عنوان سرمربی یونایتد به 16 بازیکن از آکادمی باشگاه فرصت بازی در تیم اصلی را داده است. سنت پرورش بازیکنان جوان و انتقال آن ها از آکادمی به تیم اصلی به دهه ها قبل باز میگردد. از دوران سر مت بازبی تا کلاس 92 سر الکس فرگوسن، این رویه افتخارات زیادی را در تاریخ باشگاه به ارمغان آورده است.

تمایل سولشر به پذیرش و ادامه دادن فلسفه ی باشگاه و دادن فرصت های بسیار به بازیکنان جوان یکی از عناصر موفقیت وی بوده است. ظهور امثال گرینوود، هندرسون و ویلیامز و برخی بازیکنان دیگر، یادآور سنت دیرینه ی باشگاه است.

با استناد به آمار Opta، این سرمربی نروژی در 151 رسمی خود بیشتر از 302 بازی مورینیو، فن خال و مویس با هم، به جوانان فرصت تجربه ی اولین بازی خود را داده است. امروز به بررسی 16 جوانی میپردازیم که برای اولین بار طعم بازی برای یونایتد را زیر نظر اوله چشیده اند.

1. تاهیت چانگ

زمانی که سولشر در سال 2019 در جام حذفی مقابل ردینگ اولین فرصت بازی را به او داد، او یکی از بهترین استعداد های باشگاه قلمداد میشد.

از آن زمان تاکنون چانگ نتوانسته است انتظارات را برآورده کند و دوره هایی قرضی در بلژیک و آلمان داشته است که چندان موفق نبوده اند. چانگ آماده ی انتقال قرضی به بیرمنگام در تابستان جاری است، جایی که او امیدوار است فرصت بازی داشته باشد و بتواند دوباره نام خود را سر زبان ها بیندازد.

2. جیمز گارنر

گارنر فصل گذشته را در ناتینگهام فارست و در چمپیونشیپ گذراند و در نیم فصل دوم عملکرد فوق العاده ای داشت. این اتفاق باعث شده است تا شانس او برای تحت تاثیر قرار دادن سولشر در پیش فصل و باقی ماندن در تیم افزایش پیدا کند.

گارنر اولین بازی خود را در سال 2019 و مقابل کریستال پالاس انجام داد. او تاکنون 7 بازی برای تیم اصلی یونایند انجام داده است و اگرچه همچنان احتمال انتقال قرضی او وجود دارد، اما ممکن است با وجود خلاء یک هافبک نگه دارنده، او بتواند جایی در لیست تیم داشته باشد.

3. برندون ویلیامز

ویلیامز اولین بازی خود را در سال 2019 و در جام اتحادیه مقابل راچدیل انجام داد. او در اولین فصل کامل اوله به عنوان سرمربی شیاطین سرخ یکی از بازیکنانی بود که معمولا در لیست بازی ها قرار میگرفت و تاکنون بیش از 50 بازی برای تیم اصلی انجام داده است.

اما برندون فصل گذشته به دلیل احیا شدن شاو و آمدن تلس فرصت چندانی برای بازی پیدا نکرد و به احتمال زیاد فصل بعد را به صورت قرضی در تیمی دیگر سپری خواهد کرد.

4. میسون گرینوود

گرینوود شناخته شده ترین و موفق ترین جوانی است که زیر نظر سولشر وارد تیم اصلی شده اند و زمانی که طی فصل 2019/20 به طور کامل وارد تیم اصلی شد، عملکرد مطلوبی داشت. او تنها 19 سال دارد و تاکنون بیش از 100 بازی برای باشگاه انجام داده است.

5. دیشون برنارد

برنارد اولین بازی خود برای شیاطین سرخ را در مرحله ی گروهی لیگ اروپا در نوامبر 2019 مقابل آستانه انجام داد. برنارد فصل گذشته را در سالفورد سیتی گذراند و در لیگ 2 به طور مرتب به میدان میرفت. او 20 ساله است و هنوز آمادگی بازی مستمر برای یونایتد را به دست نیاورده است و بنابراین انتظار میرود قدم بعدی او گذارندن یک دوره ی قرضی دیگر باشد.

6. تندن منگی

منگی که در آکادمی بسیار مورد توجه و تحسین بود فصل گذشته را به صورت قرضی در دربی کانتی و زیر نظر وین رونی سپری کرد. اولین بازی او برای یونایتد آگوست گذشته مقابل لاسک رقم خورد.

این مدافع 19 ساله قطعا آینده ی روشنی در باشگاه دارد، اما در حال حاضر رقابت شدیدی در پست دفاع میانی وجود دارد و بعید به نظر میرسد او فرصت کافی برای بازی به دست بیاورد. او احتمالا فصل آینده را نیز به صورت قرضی در دربی کانتی خواهد گذراند.

7. بوغیل ملور

ملور بازی اول خود را در نوامبر 2019 و در لیگ اروپا مقابل آستانه انجام داد. او تابستان گذشته دچار پارگی رباط صلیبی شد و کل فصل را از دست داد. او همچنان در حال ریکاوری است و در حال رقابت با زمان است تا بتواند با وجود رقابت شدیدی که در حال حاضر در یونایتد وجود دارد، خود را به لیست تیم برساند.

ملور در پیراهن یونایتد از زیر 18 سال تا زیر 23 سال 15 گل و 9 پاس گل در 53 بازی به ثبت رسانده است.

8. دیلن لویت

او یکی دیگر از بازیکنانی است که اولین بازی خود را مقابل آستانه تجربه کرد. لویت گذشته یک مقطع به طور قرضی در چارلتون بازی کرد و سپس به صورت قرضی به ان کی ایسترا در کرواسی ملحق شد. او در یورو 2020 در لیست تیم ملی ولز حضور داشت و یک بازی نیز در این تورنومنت انجام داد.

9. لارجی رمضانی

تنها بازی او برای یونایتد مقابل آستانه بود و رمضانی پس از رد پیشنهاد تمدید قرارداد در تابستان گذشته به آلمریا در لالیگای 2 پیوست. او به طور مرتب در این تیم آندلوسی بازی کرده است و در 28 بازی 5 گل به ثمر رسانده است. بیشتر حضور او به عنوان یار تعویضی بوده است و این بازیکن 20 ساله امیدوار است بتواند فصل بعد این رویه را تغییر دهد.

10. ایتان گالبریت

گالبریت ایرلندی بسیار مورد توجه کادرفنی است و در پیش فصل نیز فرصت بازی در اختیار داشته است. او نیز اولین بازی خود را مقابل آستانه انجام داد.

از آن زمان تاکنون گالبریت فرصت بازی در تیم اصلی را نداشته است اما در آکادمی عملکرد خوبی ثبت کرده و این احتمال وجود دارد که به صورت قرضی تیم را ترک کند. یکی از تیم های علاقه مند به او ساندرلند است.

11. ایتان لیرد

لیرد نیز اولین بار مقابل آستانه به میدان رفت. او فصل گذشته را به صورت قرضی در ام کی دانز سپری کرد. این دفاع راست که در باشگاه علاقه مندان زیادی دارد، دو بازی برای تیم اصلی شیاطین سرخ انجام داده است.

شانس او برای رسیدن به تیم اصلی بسیار اندک است و احتمال دارد که او دوباره قرض داده شود. اولویت او در حال حاضر بهبودی از مصدومیتی است که فصل پیش دچارش شد.

12. آماد دیالو

آماد 19 ساله در ژانویه با مبلغ قابل توجهی از آتالانتا خریداری شد و این در حالی بود که تا آن زمان فرصت بسیار کمی برای بازی در تیم بزرگسالان داشت.

او در اولین بازی خود برای تیم زیر 23 سال مقابل لیورپول دبل کرد و در چند بازی برای تیم اصلی به میدان رفت. مهم ترین لحظه ی او در باشگاه گلی بود که مقابل میلان به ثمر رساند.

13. آنتونی الانگا

الانگا که انتظارات از او بسیار بالاست اولین بازی خود را در ماه می مقابل لسترسیتی انجام داد و اولین گل خود را در بازی پایانی فصل مقابل ولوز به ثمر رساند. الانگا که توانایی بازی به عنوان شماره 9 و همچنین جناحین خط حمله را دارد، عملکرد خوبی در پیش فصل داشته است.

اضافه شدن سانچو راهیابی به تیم اصلی در طی فصل جاری را برای او سخت خواهد کرد، اما این بازیکن 19 ساله نشان داده است که ویژگی های لازم برای موفقیت در تیم سولشر را داراست.

14. ویل فیش

این مدافع در ماه می و بازی مقابل ولوز به عنوان تعویضی اولین بازی خود را برای شیاطین سرخ انجام داد. او فصل آینده به صورت قرضی در استوکپورت در لیگ ملی بازی خواهد کرد.

15. هانیبال مجبری

هانیبال که یکی از ستاره های آکادمی یونایتد است، اولین بازی خود را مقابل ولوز انجام داد. مجبری به طور مرتب با تیم اصلی تمرین میکرد و برخی به او لقب پوگبای بعدی را داده اند.

او فصل گذشته بهترین بازیکن فصل را در رقابت های زیر 23 سال کسب کرد و احتمالا در فصل پیش رو فرصت بیشتری برای بازی و تحت تاثیر قرار دادن دیگران در اختیار خواهد داشت.

16. دین هندرسون
هندرسون پس از گذراندن چندین دوره ی قرضی سرانجام اولین بازی خود را سپتامبر گذشته مقابل لوتون تاون در جام اتحادیه انجام داد. او در اواخر فصل جایگاهی ثابت در ترکیب شیاطین سرخ پیدا کرده بود و برای یورو نیز به تیم ملی دعوت شد اما مصدومیت مانع حضور او در این تورنومنت شد.

 

منبع: Manchester Evening News

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
علی
علی
9 ماه قبل

شماره پیرهن سانچو واقعا قراره 25 باشه !؟!؟! چه مسخره 😐😐

دارینوس
دارینوس
9 ماه قبل

شدیداً دوست دارم مجبری رو تو تیم اصلی ببینم. اما امیدوارم اگه کادر فنی فکر می کنه این فصل به مجبری بازی نمی‌رسه، قرضی بفرستنش به تیم های بازیکن سازی مثل اسپورتینگ لیسبون یا دورتموند

MUN
MUN
9 ماه قبل

هندرسون دیالو گریینوود بمونن بقیه قرضی برن چانگ هم قطعی

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x