یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: رالف رانگنیک و مهم ترین چالش هایی که در اولدترافورد با آن ها مواجه است

رالف رانگنیک که از مربیان باتجربه آلمانی به شمار می‌رود؛ در آستانه حضور در منچستر یونایتد به عنوان سرمربی موقت می‌باشد.

یونایتد فنز – به گزارش خبرگزاری Manchester Evening News، سرمربی سابق تیم های شالکه و لایپزیگ موافقت کرده است که با قراردادی 6 ماهه، هدایت قرمز های شهر منچستر را به عهده بگیرد و پس از آن، در نقش مشاورهِ باشگاه به مدت 2 سال فعالیت کند. این باور وجود دارد که به مربی 63 ساله، نقش اجرایی در فصل آینده نیز پیشنهاد شده است.

رالف رانگنیک که از سال 2019 و پس از ترک لایپزیگ، هدایت تیمی را بر عهده نداشته است؛ پیشنهاد اولیه از سوی یونایتد را رد کرده اما دومین پیشنهاد را که شامل شرایط جدیدی بوده قبول کرده است.

مائوریتسیو پوچتینو که هم اکنون هدایت پاریس را برعهده دارد؛ همچنان هدف اصلی شیاطین سرخ برای انتصاب به عنوان سرمربیِ بلندمدت می‌باشد. باشگاه پاریسی در ابتدای هفته، پیشنهاد ارسالی از سوی یونایتد برای جذب پوچتینو را رد کرده بود. با این وجود همچنان ممکن است که یونایتد مجددا در تابستان آینده برای جذب مربی آرژانتینی اقدام کند. در شرایط فعلی، تمام تمرکز بر روی رانگنیک و چگونگی عملکرد او برای بازگردانی شیاطین سرخ به شرایط آرمانی خواهد بود.

 

در این مقاله به 4 مسئله اصلی خواهیم پرداخت که مربی آلمانی باید فورا برای حل آن ها اقدام کند.

پیاده سازی یک سیستم مشخص و ارائه فرمول پیروزی

پس از شکست 5 گله در برابر لیورپول، اوله گنار سولشر تصمیم گرفت که به بازی با 3 دفاع مرکزی، تغییر سیستم دهد که آغاز آن در برابر تاتنهام و با یک پیروزی قاطع همراه شد. اگرچه این تغییر تاکتیک در آن دیدار و در برابر یک نسخه بسیار ضعیف از تاتنهام نتیجه داد اما یونایتد مجددا و در دیدار های بعدی، شروع به دریافت گل های فراوان کرد که با 4 گل دریافتی در دو بازی متوالی در برابر آتلانتا و منچستر سیتی همراه شد.

بازگشت به سیستم همیشگی 4 دفاعه در برابر واتفورد نیز با دریافت 4 گل از حریف مواجه شد. البته ارزش یادآوری دارد که یونایتد گل های سوم و چهارم را در زمانی دریافت کرد که ده نفره شده بود.

در اکثریت دوران مربی گری خود، رالف رانگنیک تمایل داشته است تا از سیستم های 4 دفاعه همچون 2-4-4 خطی، 2-4-4 لوزی و 3-3-4 استفاده کند که به معنی ادامه این روند در اولدترافورد خواهد بود. در هر حال با توجه به گزینه های متنوع در خط هافبک، یک سیستم 2-4-4 محتمل تر از بقیه چینش ها به نظر می‌رسد.

در تفکرِ رالف رانگنیک، مدافعان کناری باید به جلو پیش رفته و اجازه دهند تا بال های هجومی به مهاجم نوک نزدیک تر شوند. این تاکتیک می‌تواند باعث شود که یونایتد هجومی تر شده و در امر گلزنی، بی رحم تر ظاهر شود. چیزی که در هفته های اخیر از کمبود آن رنج برده است.

حل مشکلات دفاعی تیم

همان گونه که در بالا ذکر شد؛ اتخاذ یک سیستم با دفاع 4 نفره با توجه به تیم های قبلیِ رانگنیک، بسیار محتمل به نظر می‌رسد. 4 دفاعی که شامل 2 دفاع وسط تخصصی و 2 دفاع کناری بوده اند.

با این که آمادگی آرون ون بیساکا و هری مگوایر و لوک شاو در هفته های اخیر زیر سوال و انتقاد شدید بوده است اما همکاری با یک سرمربی جدید می‌تواند آن ها را احیا کند. با وجود گزینه های متنوع، به نظر می‌رسد که هر 3 بازیکن همچنان از گزینه های ثابت در خط دفاع تیم باشند.

احتمال می‌رود که از ون بیساکا و شاو خواسته شود تا حد ممکن به جلو پیشروی کنند و از بازیکنان هجومی تیم پشتیبانی کنند اما همچنان هدف اولیه آن ها، امور دفاعی می‌باشد. یونایتد اخیرا گل های بسیاری دریافت کرده است. 19 گل در 8 بازی اخیر در تمامی جام ها، آماری بسیار بد برای این تیم می‌باشد.

بازگشت رافائل واران از مصدومیت می‌تواند چشم انداز خط دفاعی یونایتد را بسیار روشن کند اما رانگنیک به دنبال یک پیشرفت سریع، در حضور یا عدم حضور واران خواهد بود.

هر تیمی باید برای خود پایه های دفاعی بنا کند. چیزی که یونایتد فاقد آن بوده و رانگنیک به دنبال انجام آن خواهد بود.

تبدیل مجدد اولدترافورد به یک دژ مستحکم

از آن زمان که اولدترافورد به عنوان یک زمین بسیار سخت و وحشتناک برای رقبا در لیگ جزیره شناخته می‌شد؛ مدتی گذشته است. زمانی که بازیکنان حریف با ترس و وحشت از اتوبوس تیم پیاده شده و درباره دیدار در برابر 75 هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه، نگران بودند.

حالا شرایط به گونه دیگری رقم خورده و یونایتد از پیروزی در 4 دیدار خانگی آخر خود در لیگ عاجز بوده است. استون ویلا توانست 3 امتیاز را کسب کند و اورتون نیز با کسب نتیجه مساوی از این زمین خارج شد. منچستر سیتی و لیورپول نیز توانستند با اختلاف فراوان یونایتد را شکست دهند. هر چند در بین نتایج این دو دیدار تفاوت بسیاری وجود دارد.

منچستر یونایتد باید دوباره اولدترافورد را به یک دژ مستحکم تبدیل کند. اولدترافورد باید استادیومی باشد که رقبا از بازی در آن وحشت زده شوند. اخیرا این زمین، اثر جادویی خود را از دست داده است.

شیاطین سرخ در 3 دیدار خانگی پیش رو در برابر آرسنال و کریستال پالاس و برایتون قرار خواهند گرفت. 3 تیمی که در کنار یونایتد در جدول رده بندی حضور دارند. فشار بر روی رالف رانگنیک خواهد بود. اگرچه این بازی ها، با اولین تجربه حضور مربی آلمانی در لیگ جزیره همراه خواهند شد اما انتظار از ترکیب پرستاره یونایتد این است که حداکثر امتیازات را در دیدار های پیش رو کسب کند.

در فصل فعلی، یونایتد در رده 13 بازی های خانگی در میان باشگاه های جزیره حضور داشته و تنها 2 تیم از آن ها گل بیشتری در زمین خود دریافت کرده اند که برای شیاطین سرخ، آماری بسیار بد محسوب می‌شود. رانگنیک باید این موضوع را به عنوان یک مورد فوری در نظر گرفته و برای آن راه حلی ارائه کند.

تبدیل کریستیانو رونالدو به همان گلزن قهار و همیشگی

اگرچه کریستیانو به نقش پررنگ خود در لیگ قهرمانان ادامه می‌دهد و در برابر ویارئال نیز مجددا موفق به گلزنی شد اما اخیرا در لیگ برتر در گلزنی ناکام بوده است. ستاره پرتغالی با تنها 1 گل زده در 7 بازی اخیر خود در لیگ، برای نبرد در برابر چلسی در روز یکشنبه آماده می‌شود. آماری که برای او بی سابقه به نظر می‌رسد.

با این که مشکل گلزنی بیشتر به عدم خلق موقعیت برای رونالدو مربوط است؛ یونایتد نمی‌تواند اجازه دهد که این وضعیت در طولانی مدت ادامه پیدا کند. در غیر این صورت، این موضوع به سوژه ای در میان رسانه ها تبدیل خواهد شد.

در حالی که برخی کارشناسان به طرز عجیبی معتقد هستند که رونالدو ریشه مشکلات اخیر یونایتد بوده است؛ سوپراستار پرتغالی بارها در این فصل، نجات دهنده قرمز ها بوده است که تنها به لیگ قهرمانان نیز محدود نمی‌شود.

رونالدو همانطور که در دوران حرفه ای خود به کرات اثبات کرده است؛ می‌تواند در یک چشم به هم زدن، سرنوشت یک دیدار را تغییر دهد. به هر حال ناکامی در گلزنی در لیگ جزیره می‌تواند کریستیانو را نگران کند.

برای رانگنیک، این مورد دیگری خواهد بود تا فورا به حل آن اقدام کند. اگرچه بخش عمده ماجرا وابسته به این خواهد بود که مربی آلمانی چگونه از بازیکنان تیم در امور هجومی بازی بگیرد تا توپ در یک سوم پایانی زمین به رونالدو رسیده و گلزنی خود را آغاز کند.

منبع: Manchester Evening News

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
3 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
منچستر کبیر
منچستر کبیر
1 سال قبل

از 2 مهاجم استفاده کنه تو همه بازيها موفق خواهد بود.بنظرم کاواني و رونالدو درک متقابلي از هم دارند و بهترين گزينه ها ميباشند.گرينوود اصلا گزينه مناسبي براي قرارگيري در کنار رونالدو نيست.از کناره ها هم رشفورد سانچو ميتونن توپ رو دروازه بريزن و مجالي به حريف ندن.پوگبا و فرناندز هم از پشت سر شون تغذيه کنن.زمان تعويضهارو هم به جلو بندازه و نذاره از دقيقه 70 يا 80 به بعد دست به تعويض بزنه

Dune
Dune
پاسخ به  منچستر کبیر
1 سال قبل

اون وقت هافبک دفاعی این ترکیبی که چیدی کیه حتما گشادی به نام پوگبا

علی
علی
1 سال قبل

فقط مثلث RS7 ؛ وقتی جون بگیره خیلی خوفناک میشه !

3
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x