مقاله: دو بازیکن منچستریونایتد نزدیک به درب های خروج
مقاله: دو بازیکن منچستریونایتد نزدیک به درب های خروج

مقاله: دو بازیکن منچستریونایتد نزدیک به درب های خروج

یونایتد فنز- همیشه باید از بازیکنانی که در آخرین روز پنجره منتقل نمی شوند، متعجب شوید. داستان برخی از آنها ننگ آور است؛ چطور امکان دارد انتظار بی حاصل پیتر اودموینگی در پارکینگ باشگاه کوئینز پارک رنجرز؛ یا انتقال ناموفق دنیل جیمز به لیدز یونایتد پس از گرفتن عکس های تبلیغاتی؛ یا قضیه مشهور دیوید دخیا و دستگاه فکس معیوب رئال مادرید را فراموش کنید؟

 

این بار باز هم انتقال بازیکنانی از منچستریونایتد در هاله ای از ابهام قرار داشت. از شانس خوب کریس اسمالینگ، مدارک مربوط به انتقال دائمی اش به رم به موقع کامل شد، در صورتی که سرخیو رومرو و مارکوس روخو در این زمینه چندان خوش شانس نبودند. این دو بازیکن جفشان در دو پنجره تابستانی گذشته به اورتون لینک شده بودند اما هیچکدام انتقال موفقی را تجربه نکردند.

 

آنها ممکن است در سایر پنجره های نقل و انتقالاتی که باز هستند، باشگاه را ترک کنند؛ اما همسر رومرو از عدم موافقت منچستریونایتد با درخواست انتقال قرضی از طرف کارلو آنجلوتی، چندان راضی نبود. این اتفاق کاملا هم سطح اتفاقی که برای اودموینگی افتاد، نیست، اما نزدیک به نظر می رسند.

 

جسی لینگارد و خوان ماتا دو بازیکن باشگاه انگلیسی هستند که به دلایل مختلف، هرگز قصد جار و جنجال به پا کردن و جدایی از باشگاه را نداشته اند. لینگارد در حال حاضر به پورتو لینک شده است، پنجره نقل و انتقالاتی پرتغال همچنان باز است اما احساسات او به یونایتد به حدی است، که حتی اگر جایی در ذهن اوله گنار سولشر نیز نداشته باشد، قصد جدایی از باشگاه را نخواهد داشت.

سولشر طی دو سال دشوار پشتیبان بازیکن ۲۷ ساله بود و لینگارد اکنون مشتاق است که این لطف سرمربی را جبران کند. ستاره انگلیس در جام جهانی ۲۰۱۸، اکنون انتخاب ثابتی برای حضور در تیم ملی کشورش نیست و در این فصل نیز در هیچ کدام از بازی های لیگ جزیره برای یونایتد به میدان نرفته است.

 

نکته جالب توجه اینجاست که وی در تنها و آخرین بازی خود در فصل گذشته در لیگ برتر، مقابل لستر گلزنی کرد تا رده سوم را برای منچستریونایتد امن تر کند. ماتا و لینگارد هر دویشان از اولویت برای بازی خارج شده اند، مخصوصا پس از ورود برونو فرناندز به باشگاه در ژانویه.

 

لینگارد تا کنون فقط در ۹ بازی به طور فیکس به میدان رفته است، این یعنی کمترین تعداد بازی از فصل ۲۰۱۴/۱۵ که به صورت قرضی در باشگاه دربی حضور داشت. ماتا برای اولین بار از زمان ورودش به منچستریونایتد در سال ۲۰۱۱، در کل فصل گذشته موفق به گلزنی در لیگ برتر نشد.

 

در حالی که سولشر به آندریاس پریرا اجازه داد تا به صورت قرضی باشگاه را ترک کند و همچنین اودیون ایگالو و دنیل جیمز را نیز از لیست بازی ها کنار گذاشت، اما به نظر می رسد وی قصد دارد لینگارد و ماتا را حفظ کند. این حس وجود دارد که از آنها به عنوان بازیکنان نیمه ثابت در ترکیب منچستریونایتد استفاده شود. سرمربی شیاطین سرخ پس از قرنطینه، شاهد عملکرد بهتری از لینگارد نسبت به قبل بود. وی در تابستان گفت:

خوشبختانه جسی می تواند شروع به بازی کردن کند. او گل های حیاتی ای به ثمر رسانده و بازیکن مهمی برای ما بوده است. بیایید ببینیم در آینده چه اتفاقی خواهد افتاد. در حال حاضر لینگارد بسیار هوشیار و متمرکز به نظر می رسد. او پس از قرنطینه با لبخندی روی صورت و انرژی بسیار در کارینگتون ظاهر شد. 

تمرکز لینگارد باعث گلزنی اش در برابر لستی سیتی و لاسک شد. اکنون چالش وی این است که با نشان دادن عملکردی خوب در سایر رقابت ها، راه خود را برای رسیدن به ترکیب اصلی بازی لیگ هموار کند. ماتا نیز با به ثمر رساندن دو گل در جام حذفی و کسب دو جایزه برترین بازیکن زمین، ارزش خود را نشان داده است.

 

قرارداد وی در پایان فصل منقضی می شود و این احتمال دارد که به عنوان بانگ خداحافظی اش با یونایتد باشد، اما به نظر می رسد او نهایت استفاده را از این موضوع خواهد کرد. ماتا کلاس پایداری دارد. موضوع مهم اینجاست که هم ماتا و هم لینگارد از عدم موفقیت منچستریونایتد در جذب یک وینگر راست سود خواهند برد. 

 

هنگامی که دونی فن د بیک یا برونو فرناندز در پست ۱۰ به میدان می روند، ماتا و لینگارد، هر دو توانایی بازی در آن جناح را دارند. هیچ کدام از آنها از سرعت و مهارت فوق العاده جیدون سانچو برخوردار نیستند اما در صورتی که فرم نه چندان خوب جیمز ادامه پیدا کند، این دو بازیکن می توانند آن پست را مدیریت کنند.

 

ممکن است امسال سال آخر لینگارد و ماتا در اولدترافورد باشد، اما خارج کردن زود هنگام آنها از لیست فصل بعد کاری عجولانه خواهد بود. 

 

منبع: ManchesterEveningNews

۰

درباره ی محمد آذری

یک جنبندهـ، ایرانیِ خستهـ و هوادار تیم منچستریونایتد

مطلب پیشنهادی

سه بازیکن برتر منچستر یونایتد مقابل وست برومویچ

شیاطین سرخ در حقیقت بازی سختی پیش رو داشتند اما موفق شدند اولین برد خانگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *