یونایتد فنز

بروزترین مرجع خبری منچستریونایتد در ایران

مقاله: دفاعیه ای برای دونی فن د بیک

بازی اخیر شیاطین سرخ مقابل چکش ها، یک فرصت بزرگ برای فن د بیک بود اما ستاره هلندی نتوانست از آن استفاده کند و حالا انتقادات زیادی وجود دارد.

یونایتد فنز – مفسر BBC جرمی جناس سبک بازی هافبک هلندی را “بازی با ترس” توصیف کرد. Football365 هم مقاله ای برای برای یونایتد و فن د بیک با عنوان “بازی فاسد” منتشر کرد.

ترجیح ما این است که نگاه منفی نداشته باشیم؛ از همان اول مشخص بود که دونی برای سازگاری به زمان احتیاج خواهد داشت.

تیم سولشر بر محور برونو فرناندز ساخته شده و دونی فن د بیک سبک متفاوتی دارد. این کار را برای سازگاری او با سبک بازی یونایتد سخت کرده است. بازیکنان اطراف او نیز با دونی هماهنگ نیستند. این مسئله قابل درک است؛ فن د بیک با هم تیمی های خود در زمین بازی ارتباط برقرار نکرده است که البته با توجه به اینکه او تنها در دو بازی لیگ برتری از 23 بازی ممکن فیکس بوده است، طبیعی به نظر می رسد.

تمام بازی های فیکس او در سال 2021 در جام حذفی بوده و بین این بازی ها، وقفه هایی بوده است.

بهترین بازی های مرد هلندی برای یونایتد زمانی بوده که وی در خط هافبک چهار نفره حضور داشته است. مانند بازی رفت مقابل لایپزیش؛ هنگامی که یونایتد با پنج گل از سد حریف المانی گذشت.

درخواست از او برای شکستن خط دفاع وستهم زمانی که هافبک های آن ها به عقب بر می گردند و دو خط چهار نفره مقابل بازیکنان حریف ایجاد می کنند کمی دشوار است. فن د بیک با یافتن فضا عملکرد خوبی پیدا می کند اما به ندرت فضایی برای استفاده در بازی مقابل وستهم پیدا می شد.

مهاجمان دیگر یونایتد نیز از جریان بازی خارج بودند، ادینسون کاوانی در حضوری 34 دقیقه ای تنها 11 لمس توپ داشت. میسون گرینوود نیز تا دقیقه 86 بازی کرد و فقط یک شوت به سمت دروازه وستهم داشت که توسط مدافع حریف بلاک شد. حتی برونو فرناندز هم در حضور 52 دقیقه ای خود موفق به خلق موقعیت نشد اما کسی درباره آن ها حرفی نمی زند و حساسیتی نشان نمی دهد.

هیچکس عالی نبود و ما هم تظاهر نمی کنیم که فن د بیک عملکرد خوبی داشت اما حساسیت زیاد نشان دادن اشتباه است. شاگردان مویس با یک برنامه دقیق به اولدترافورد آمده بودند و برای 97 دقیقه، این برنامه جواب داد.

چگونه می توان بهتر شد؟

در حالت ایده آل، یونایتد باید برونو و دونی را باهم بازی دهد، در بازی رفت مقابل ساوتهمپتون این اتفاق افتاد و جواب داد. وقتی این دو باهم بازی می کنند، فن د بیک دیگر دغدغه و فشاری به عنوان جانشین برونو حس نمی کند. خط هافبک چهار نفره و مصدومیت پوگبا می تواند به مرد هلندی کمک کند.

آن چه فن د بیک نیاز دارد بازی بیشتر است، او می تواند در بازی های آینده لیگ اروپا نقش داشته باشد. همچنین به نظر می رسد که اعتماد به نفسش کم شده و این موضوع با نیمکت نشینی برطرف نمی شود، سولشر باید راه درون زمین راه حلی برای او پیدا کند.

دونی باید جلوی انتقادات را بگیرد و به خودش باور داشته باشد. او می تواند عضو ارزشمندی برای از این تیم باشد. ون د بیک به وضوح با استعداد است و سابقه گلزنی در بازی های مهم اروپایی را دارد.

مدتی طول می کشد تا درست شود اما ارزش صبر کردن دارد و در این هنگام او به حمایت نیاز دارد نه انتقادات تند، هواداران باید پشت او باشند.

منبع: United In Focus

0 0 رای ها
Article Rating
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x